Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 476
Total: 476

Sugestii

Started by cRacanel, 29 October 2006, 20:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 18 Guests are viewing this topic.

cRacanel

1.Daca se poate schimba logoul acela de sus, cu "Electron Inc" eventual la o rezolutie mai mare, pentru ca se vad pixelii, si mai e si reclama..
2.Emoticon-uri mai multe, cateodata un emoticon bun face cat 100 vorbe.

Daca mai descopar le postez, daca nu poate mai gasiti voi.

adilehanceanu

1. Dacă schimbi tema, dispare logo-ul ăla imens.
2. Lucrăm la ele :D
The soul of computer technology

cRacanel

Sub punctul 2. din postul tau apare o linie subtire pe orizontala..nu am probleme cu monitorul.

~Empathy~

Corect, ai probleme cu browserul.

Recomand sa se activeze quick reply default.
We dance, and the music dies...

cRacanel

La refresh a disparut.
Atunci cand vizualizez lista de useri, imi arata la Y!M ca sunt online, am icenrcat si cu invisible dar tot online ma arata. Unde setez sa nu mai afiseze acest detaliu? Sau pur si simplu, selectez publica adresa de email, dar nu setez contact la Y!M ?

~Empathy~

Este o optiune a yahoo... dar nu mai stiu exact unde. Depinde doar de setarile la contul de yahoo, nu are legatura cu altceva de aici.
We dance, and the music dies...

nicolin

Tocmai m-am inregistrat, am scris primul post, dupa care m-am dus la Member List: acolo figurez ca membru, insa, cu 0 (zero)  post-uri. Cumva chestia cu numarul de post-uri e ceva care se acualizeaza numai dupa o anumita perioada de timp?

kman

Daca ai postat la "Loc de dat cu capu" acolo nu se contorizeaza posturile, e rubrica dedicata flame-urilor.

Praetor

:) nu exista ca smiley acum.

60 sec intre posturi sux :(

kman

E o optiune safe, n-oi fi tu acuma superman sa scrii un post pe secunda.

akenathon

60 de secunde e totusi mult... zic eu  :unsure:

bro

nu-i bug :P dar s-ar putea schimba tema? adica culoarea defapt. e bolnavicioasa asta.
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

kman

Quote from: akenathon on 30 October 2006, 15:28
60 de secunde e totusi mult... zic eu  :unsure:
Eu zic ca nu e , previne posturile de genul lol, sau smily-uri imbecile de 2 lei care nu fac decat postcount++, in alea 60 de secunde ai timp sa rumegi ideea si sa produci ceva interesant si rog colegii admini sa nu schimbe aceasta valoare.

~Empathy~

60 de secunde e enorm pentru un om care rasfoieste forumul in 5 minute si posteaza cand are ceva de postat. in 60 de secunde scrii vreo 50 de cuvinte minim.
We dance, and the music dies...

Chipicao

#14
"First day of the week on the calendar:" să fie Monday by default.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

Foxter

Nu prea merge la buguri dar in lipsa de alte rubrici..

Ce s-a intamplat cu threadurile mele "educationale" (cel pt testarea hardurilor si cel pt A64 Overclocking ? Nu se poate ca un Admin/Moderator sa intre pe threadurile in cauza de pe forumul temporar si folosind  Admin/Mod edit sa dea un copy/paste pe noul forum cu textul celor 2 threaduri ? Ca devin pe numele Adminului/Moderatorului threadurile nu conteaza, ideea e ca acele threaduri sunt folositoare si ar trebui recuperate. 
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

~Empathy~

Fa-o chiar tu :). Poti sa dai edit chiar daca au trecut 2 luni -- nu expira timpul.
We dance, and the music dies...

Chipicao

După ce postez, forumul mă întoarce la lista de thread-uri, nu în thread-ul în care am postat.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

Chipicao

#18
Folosind tema "Electron", nu sunt afişate avatarele.
Tema Dilber MC este doar în varianta "Silver", nu se poate alege culoarea?
Se mai pot instala alte teme? Amber şi Blue Story au fost apreciate de unii.

Alte sugestii (ar fi utilă redenumirea thread-ului în sugestii şi bug-uri):
Propun mărirea timpului în care poţi edita un post. După părerea mea, această opţiune nu ar trebui să expire, sau măcar să expire după o zi două.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

bro

amber arata bine. blue ala e oribil :blink:
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

Marmota

aia cu 60 secunde per IP e enervanta rau....plus ca daca dai un back nu mai merge butonul de post..asta sa zic ca astept 60 secunde ca sa dau post



PS . e enervanta rau

Barbu

Quote from: Chipicao on 30 October 2006, 17:00După ce postez, forumul mă întoarce la lista de thread-uri, nu în thread-ul în care am postat.
Asta mă deranjează rău şi pe mine; faceţi ceva!

Susţin temporizarea de (minim) 60 de secunde; din partea mea ar prinde bine o valoare şi mai mare, pen' că văd deja prea mult balast între posturile cu adevărat informative. Poate măcar aşa se obişnuiesc oamenii să nu mai considere forumul drept înlocuitor de Y!M/mIRC.
Formerly known as bomath.

Marmota

Quote from: Barbu on 31 October 2006, 01:33
Quote from: Chipicao on 30 October 2006, 17:00După ce postez, forumul mă întoarce la lista de thread-uri, nu în thread-ul în care am postat.
Asta mă deranjează rău şi pe mine; faceţi ceva!


este optiune in setarile pt fiecare user. de acolo setezi sa te duca inapoi in topicul in care ai postat.

Chipicao

Eu opţiunea aia chiar n-am văzut-o. Nu cumva a fost pusă de curand? :)
În orice caz, ar trebui bifată din start, "by default".

În altă ordine de idei, se pare că forumul are o mică problemă cu înregistrarea. Ieri, bonzo_catalin mi-a zis ca nu a primit mail-ul de confirmare, dar a reuşi într-un final folosind http://sayit.ro/index.php?action=activate.
Acum YESMAN, Proof şi SoNic au aceiaşi problemă. http://z10.invisionfree.com/talkit/index.php?showtopic=104
μή μου τούς κύκλους τάραττε

adilehanceanu

Am activat conversia automată în hyperlink-uri (un exemplu).
The soul of computer technology

Vlad01

#25
De fiecare data cand postez, ma trimite inapoi la sectiunea unde e thread-ul nu in thread :(

Revin, am gasit setarea, imi cer scuze

nicolin

Rugaminte: un mic buton la fiecare topic ptr. link la last post? Se poate?

Foxter

Mi se pare mie sau sectiunea Securitate are in titlu anitiviruşi in loc de antivirusi ?
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

s0ldatu

Quote from: Foxter on 05 November 2006, 10:18
Mi se pare mie sau sectiunea Securitate are in titlu anitiviruşi in loc de antivirusi ?
nu ti se pare.


panzerboy

Quote from: nicolin on 05 November 2006, 07:30
Rugaminte: un mic buton la fiecare topic ptr. link la last post? Se poate?

Este butonul acela cu săgeată din dreapta topicului.

Adrian2005

Poate scoateti lista moderatorilor din partea de sus a ecranului de pe sectiunea in care navighez... un link pentru lista e de ajuns...

Foxter

Nu stiu daca s-a mai zis (daca da imi cer scuze) dar am impresia ca nu putem sa editam propriile posturi dupa o perioada. Mi se pare mie sau e adevarat ?
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

SoNic

Pe unele forumuri poti sa iti editezi prostiile la infinit, la altele te lasa numai 30 minute... Ceea ce este mai normal, mai ales daca ai deja cateva raspunsuri dupa tine.
Unsigned integer

Foxter

Pai daca vrei sa elimini sau sa corectezi niste linkuri ce nu mai sunt valide, faptul ca nu poti sa editezi dupa un timp, te face sa postezi suplimentar inutil. Asta ca sa nu mai zic de faptul ca cei ce scriu gen IRC nu pot sa isi corecteze scrisul prin folosirea EDIT dupa ce au fost avertizati.
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

CQ

Soluţia ar fi edit time limit nelimitat :P, dar să se afişeze când a fost făcută ultima modificare, eventual să se păstreze şi un back-up al post-ului modificat.
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

tcalexander

Dacă vrei să actualizezi un post dai un PM moderatorului de pe secţiunea respectivă. Ăia kre skrie la mijto să aibă grijă la posturile următoare, k altfel îi paşte vaca neagră.
Would you like to ride on your own ass?

CQ

Quote from: tcalexander on 06 November 2006, 15:23
Dacă vrei să actualizezi un post dai un PM moderatorului de pe secţiunea respectivă. Ăia kre skrie la mijto să aibă grijă la posturile următoare, k altfel îi paşte vaca neagră.
Vai tu! :crazy:
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

adilehanceanu

Timpul de editare este de 60 de minute, exact din motivul expus de SoNic :)
The soul of computer technology

cRacanel

Se poate implementa un interval mai mic la nr de post-uri afisate pe pagina ?

M-am obisnuit cu 30: 25 nu imi ajung , iar 50 este deja prea mult..

~Empathy~

Eu am diverse lucruri scrise (totoriale si articlole). Nu le voi posta niciodata aici deoarece nu le voi putea mentine, neavand cum sa fac editari dupa 2 zile, 2 saptamani, 3 luni sau 3 ani. Nu se pune problema de a ruga un moderator, este articolul MEU si numai eu stiu exact cum si cat trebuie updatat.
We dance, and the music dies...