Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 226
Total: 226

Sectiunea Download

Started by nicolin, 26 February 2010, 18:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nicolin

Quote from: Chipicao on 29 January 2010, 19:54
E bine atunci ca exista si CCleaner - Slim, iar varianta portabila pe care o avem si noi pe site :gigea: este tot fara toolbar
Poate ca nu accesez eu bine, insa sectiunea de download este goala .... :(

Chipicao

μή μου τούς κύκλους τάραττε

add_1981

Goala sau nu, la mine zice:
QuoteYou are not allowed to access this section.
:(

Chipicao

μή μου τούς κύκλους τάραττε

nicolin

Da, acum este OK.
Intrebare: cum se poate face submit/upload/etc/. la un file la acea sectiune?

Chipicao

Trebuie sa faci parte dintr-un grup care are aceasta permisiune, precum Redactor. Daca vrei sa te ocupi te pot adauga sau pot chiar sa fac un grup special (momentan nu imi vine in minte niciun nume original :D)
μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

QuoteAll uploads must be approved? :    
Yes, except the membergroups that can manage downloads.
No, but permission to upload will still be needed

Și e trecut pe Yes. Deci toți membrii ar trebui să poate face upload, doar că trebuie permisiune - aprobarea uploadului cred. Sau nu e așa?
These are the days of our lives.

Chipicao

Asa ar trebui, sa poata uploada oricine si sa primeasca ulterior aprobare (ca la articole), numai ca modulul download am impresia ca nu e final si de aceea nu merge optiunea respectiva.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

nicolin

Chipicao, pai adauga-ma la un grup cu permisiune de upload, evident cu aprobare ulterioara.
Poate mai gasesc cate ceva util, si total free, de pus acolo.

IceCub

Mai exact, ce intentionati sa puneti la sectiunea de download? All kind of stuff, numai sa fie freeware? Sau ne limitam doar la cateva categorii anume?
Intreb pentru ca am si eu cateva idei de utilitare freeware pe care le folosesc zi de zi.
Unde anume se stocheaza astea, pe hosting-ul SayIT, sau facem link extern?

Chipicao

nicolin, te-am adaugat la redactori.

Programele pot fi de orice fel, numai sa fie utile in anumite situatii (diagnosticate) sau in viata de zi cu zi (ImgBurn). Daca ai idei go for it!
Sunt stocate la noi pe server, insa nu stiu cat de corect procedam, ar trebui mai intai sa cerem permisiunea autorilor...  :unsure:
μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

De ce? Atât timp cât nu se încalcă copyright-ul nu văd unde e problema. Și în general la freeware se pot redistribui, n-am văzut specificat altceva în afară de modificarea parțială sau totală.
These are the days of our lives.

Chipicao

Nu sunt sigur, dar tin minte ca am vazut scris pe unele site-uri ca nu ai voie sa hostezi aplicatia respectiva decat cu acordul autorului.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

SoNic

#13
Daca au licenta GNU/GPL3, se impune punerea la dispozitie pe server si a codului sursa (punctul 4).
Unsigned integer

LNT

Păi înainte de fiecare postare ar trebui verificată sursa oficială şi văzut acolo condiţiile necesare. Nu cred că e o chestie prea dificilă de făcut.
These are the days of our lives.

nicolin

Quote from: Chipicao on 27 February 2010, 23:57
nicolin, te-am adaugat la redactori.
Multam fain Chipicao! :)

LNT

Am găsit un progrămel interesant cu ajutorul căruia se pot face galerii foto (şi nu numai).
QuoteMobaPhoto is a freeware that allows you to create some professional looking photo galleries for your webpage. MobaPhoto also allows you to resize, crop or correct red-eyes of all your pictures very easily.
Fiind freeware am zis că merită să-l punem şi noi aici. Programul vine şi în variantă stand alone care are ~1.7Mb. Ce părere aveţi?
Link: http://mobaphoto.mobatek.net/en/

M-am oferit să le fac traducerea pentru limba română, le-am trimis email şi aştept răspuns.
These are the days of our lives.