Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 318
  • Online ever: 318
  • (Today at 13:29)
Users Online
Users: 0
Guests: 80
Total: 80

Logo pentru forum!

Started by nicolin, 07 November 2006, 16:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Flaviu

Si cum o idee nu vine niciodata singura... uitati aici varianta nr. 9
@ozzy ;) asta-i pt tine ca tot vroiai ceva dark:

aka eflaviu


korby

Foarte frumos, e excelent realizat, dar TE ROG schimbă rozul ăla.  :wacko:
Athlon 64 3700+ SD DH-E6 @ 3141 MHz | Scythe Infinity | DFI LP NF4 Ultra-D (AD0) + TR HR-05 SLI | Mushkin 2*256 MB DDR3500 Level II @ 571 MHz /w 2-2-2-5-1T | eVGA GeForce 7900GT RoHS @ 600/2100MHz + AC NV Silencer 5.3 HS & Nexus DF1209SL-3 | Seagate ST380811AS | LG GSA-H12N | Chieftec GPS-400AA-101A

Flaviu

korby si cam ce ai vrea in loc de roz? Eu am ales roz-ul pentru contrastul puternic, pentru a scoate in evidenta "iT"-ul.

Later: Desi varianta aceasta din urma pe negru poate parea la prima vedere placuta ochiului, ea va putea fi foarte greu adaptata actualei teme a forumului  :(. In general logo-urile pe negru sunt mai greu de integrat intr-un design dat.
aka eflaviu


korby

Ştiu şi eu... "IT" cu acel portocaliu, iar partea din "y" cu altceva, poate chiar roşu, vreun gri...  :huh:
Athlon 64 3700+ SD DH-E6 @ 3141 MHz | Scythe Infinity | DFI LP NF4 Ultra-D (AD0) + TR HR-05 SLI | Mushkin 2*256 MB DDR3500 Level II @ 571 MHz /w 2-2-2-5-1T | eVGA GeForce 7900GT RoHS @ 600/2100MHz + AC NV Silencer 5.3 HS & Nexus DF1209SL-3 | Seagate ST380811AS | LG GSA-H12N | Chieftec GPS-400AA-101A

Flaviu

korby, am revenit cu o noua abordare:


aka eflaviu


albinutza

asta imi place.si in mare masura seamana cu ce ziceam eu.good job!
out of my mind.back in five minutes.©

Flaviu

Thank you!  :yahoo: Sper sa avem pana la urma un logo, poate se gandeste cineva sa fac un poll, sa votam si sa alegem unul.

P.S. Indiferent care versiune se va alege sunt dispus sa ajut cu integrarea logo-ului in tema forumului ;).
aka eflaviu


ozzy

Asaaa!! Mi se pare cea mai buna abordare de pana acum.
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

IceCub

Quote from: Flaviu on 09 February 2007, 09:20
korby, am revenit cu o noua abordare:



Imi place si mie noua abordare.  =D>

tujako26

Draguta!:) Deci..si un banner publicitar? :fum: Sa punem pe stalpi, sau sa facem si reclama la tv, poate ne sponsorizeaza....aaaaa..aaaa....Becali? :crazy:

Flaviu

Bun, astept sa va decideti si dupa ce primesc un OK si de la staff ma apuc si fac avatare, bannere pt site-uri, user bar-uri si orice mai spuneti voi. Numai ar fi bine sa va grabiti ca deja de sapt viitoare ii gata vacanta si iara o sa intru in febra invatatului pt BAC => mai putin timp pentru cele de mai sus.
aka eflaviu


Flaviu

Sa vedeti cum arata si pe alb>>

aka eflaviu


ozzy

Tot pe negru pare mai misto..
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

Chipicao

Background-ul trebuie să fie transparent, plus o nuanţă de albastru asemănătoare cu tema default a forumului, iar această să fie prezentă doar pe marginile logoului (caracterelor), pentru a se îmbina mai bine cu partea de sus, unde va fi plasat. Sper că aţi înţeles ce vreau să spun... :)

Tot varianta cu caractere albe îmi place şi mie.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

ozzy

Great! Si acum ridicam manuta democratic si votam schimbarea :) ?
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

LNT

Nope, facem un pol unde punem imaginile una langa alta si alegem pe cea care ne place mai mult.  ;)
These are the days of our lives.

cRacanel

Prea multa democratie strica..

LNT

These are the days of our lives.

bro

Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

bro

Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

albinutza

o idee,nu stiu cat de viabila.in locul punctelor eu as pune procesoare,literele cred ca ar merge magistrale chestii din astea.nu dati cu pietre!!
out of my mind.back in five minutes.©

bro

la dimensiunile alea nu se vede nimic
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

CQ

Cât aşteptam să se pregătească lumea de beuta de duminică... am făcut şi eu un logo mai românesc puţin (doar puţin :crazy:):

www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

ozzy

Prea mult albastru, prea putin galben, prea comunist, prea CQ :P
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

Chipicao

Nu ozzy, e doar prea românesc.  ;;)
μή μου τούς κύκλους τάραττε

CQ

Tot românesc, doar că puţin mai modificat.
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

ozzy

Tot naspa e. Ca si drapelul nostru. Comunist..
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

Chipicao

Măcar se chinuie cât de cât. Tot e ceva... :)
CQ, încearcă nişte culori mai vii, stralucitoare chiar. Şi totodată ceva care să se potrivească cât mai bine cu tema default.
Galbenul ăla spre exemplu mie se pare (mie) "şters", lipsit de viaţă.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

Quote from: Chipicao on 12 February 2007, 16:12
Galbenul ăla spre exemplu mie se pare (mie) "şters", lipsit de viaţă.

Cam la fel e si cu albastru si rosu.
These are the days of our lives.

CQ

Asta a fost o idee mai patriotică. Altele nu mai am. :fum:
Să vină cineva cu un desen interesant, o idee... şi-l fac eu.
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

ozzy

SayIT scris cu praf cules dintr-o unitate centrala sau pe un circuit-board :D Primele chestii care mi-au trecut in minte..

LE: + pentru initiativa  :)
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

CQ

www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

CQ


După ideea lui ozzy.
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

tcalexander

Dacă ai putea să adaptezi logo-ul curent pe ideea asta, ar fi zuper.
Would you like to ride on your own ass?

CQ

Logo-ul curent e jaf. Iar ăsta e făcut din lene, l-am folosit pe primul. Îl refac cu alt font, unul care să se potrivească mai bine.
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/