Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 318
  • Online ever: 318
  • (Today at 13:29)
Users Online
Users: 0
Guests: 78
Total: 78

Logo pentru forum!

Started by nicolin, 07 November 2006, 16:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

tcalexander

Pentru assssspect, sssau poate kman e sssâsssâit... sssau ssse şşştie ssssuper sssexy. :)
Would you like to ride on your own ass?

Chipicao

Întradevăr, al treilea este mai reuşit. Nu ştiu exact de ce le-am pus şi pe primele două, cred că n-am vrut să fie "monopol"  ;;)

Va fi colorat, desigur, acestea sunt doar drafturi.

Cât despre "S"-ul prelungit... deocamdată n-am nici o idee atrăgătoare. Ceva banal cum e logo-ul lui axismundi parcă e prea... banal (sorry). Dar ne străduim în continuare, poate poate... :D
μή μου τούς κύκλους τάραττε

kman

Quote from: Gabriela on 05 January 2007, 15:36
De ce tre' să fie "s"-ul prelungit? :D
Preferinta personala, ... pen'ca-i secssssi ;)

bro

buei, te iei dupa tcalexander ? :D
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

Chipicao

Am încercat ceva culori...



Orice sugestie e binevenită, căci pe mine nu prea mă încântă nuanţele astea.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

nicolin

Eu zic sa-l punem deja, asa cum este, urmand sa punem modificarea cand va fi nevoie. kman, ne poti ajuta?

IceCub

Quote from: nicolin on 31 January 2007, 07:47
Eu zic sa-l punem deja, asa cum este, urmand sa punem modificarea cand va fi nevoie. kman, ne poti ajuta?
Sustin ideea lui Nicolin.

Foxter

True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

ozzy

Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

Chipicao

#49
Nu, nu încă. "IT" e prea negru.  ;;)

Acum parcă sunt prea multe culori, mă refer la ".ro"  :unsure:

Vreau neapărat să-mi spuneţi care merge mai bine.

Voi umbla şi la balon. Mă gândesc să-i dau o nuanţă de gri + blur. La dimensiuni mai mici, arată foarte bine.

O altă problemă ar fi unde-l punem...


L.E.

    

Vreau feedback!!
μή μου τούς κύκλους τάραττε

ozzy

Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

Gabriela

We watch and we are always here.

ozzy

Even better! Eu votez pt varianta Gabrielei, e mai.. cool :D Simplu si totusi "lucrat" ;)
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

Gabriela

Desigur, ca răspuns la "reclamaţiile" cum că e prea spooky - se pot modifica temele de culori, eventual a.î. să se asorteze mai bine cu anumite teme.
We watch and we are always here.

korby

Mie mi se pare super-OK. :sal:
Athlon 64 3700+ SD DH-E6 @ 3141 MHz | Scythe Infinity | DFI LP NF4 Ultra-D (AD0) + TR HR-05 SLI | Mushkin 2*256 MB DDR3500 Level II @ 571 MHz /w 2-2-2-5-1T | eVGA GeForce 7900GT RoHS @ 600/2100MHz + AC NV Silencer 5.3 HS & Nexus DF1209SL-3 | Seagate ST380811AS | LG GSA-H12N | Chieftec GPS-400AA-101A

BiThian

"A man who would not die for something is not fit to live." - Martin Luther King

bro


:))

ps: sau un gif cu ele 2, un fel de reclama luminoasa :P
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

~Empathy~

We dance, and the music dies...

IceCub

Oricare din cele doua logouri ar fi grozav. Dar puneti un logo, oricare, pentru a-l putea folosi la promovarea site-ului, schimbul de banere, etc.

Chipicao

Pentru promovare şi bannere nu le putem folosi pe amândouă?
μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

Quote from: Chipicao on 31 January 2007, 13:18
Nu, nu încă. "IT" e prea negru.  ;;)

Acum parcă sunt prea multe culori, mă refer la ".ro"  :unsure:

Vreau neapărat să-mi spuneţi care merge mai bine.

Voi umbla şi la balon. Mă gândesc să-i dau o nuanţă de gri + blur. La dimensiuni mai mici, arată foarte bine.

O altă problemă ar fi unde-l punem...


L.E.

    

Vreau feedback!!


Al doilea cred ca e bun. Prea colorat da in curcubeu.....imi aminteste de gradinita.  ;;)

PS: Si eu cred ca ar trebui pus si daca apare unul mai bun il va inlocui pe cel vechi. Deci Go Planet!  :yahoo:
These are the days of our lives.

~Empathy~

We dance, and the music dies...

bro

oh c'mon aram, baiatu se chinuie. si e printre putinii facand abstractie de mine bineinteles, care sunt o valoare in editarea grafica si nu pot sa ma cobor la nivelul unui amarat de logo :D
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

Chipicao

Fară curcubeu:

     

Şi am ajuns foarte aproape de varianta lui Flaviu.

Mersi, Bro. ;)
Empathy, ţine dinţii strânşi! ;;)
μή μου τούς κύκλους τάραττε

bro

in ideea ca v-ar placea ceva simplu si curat. si pe tema forumului:
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

korby

Athlon 64 3700+ SD DH-E6 @ 3141 MHz | Scythe Infinity | DFI LP NF4 Ultra-D (AD0) + TR HR-05 SLI | Mushkin 2*256 MB DDR3500 Level II @ 571 MHz /w 2-2-2-5-1T | eVGA GeForce 7900GT RoHS @ 600/2100MHz + AC NV Silencer 5.3 HS & Nexus DF1209SL-3 | Seagate ST380811AS | LG GSA-H12N | Chieftec GPS-400AA-101A

Chipicao

μή μου τούς κύκλους τάραττε

korby

Athlon 64 3700+ SD DH-E6 @ 3141 MHz | Scythe Infinity | DFI LP NF4 Ultra-D (AD0) + TR HR-05 SLI | Mushkin 2*256 MB DDR3500 Level II @ 571 MHz /w 2-2-2-5-1T | eVGA GeForce 7900GT RoHS @ 600/2100MHz + AC NV Silencer 5.3 HS & Nexus DF1209SL-3 | Seagate ST380811AS | LG GSA-H12N | Chieftec GPS-400AA-101A

ozzy

Nu ma enervati ca pun banner.com la lucru (da, ala de il foloseam prin anii '90 :D)
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

Velkan

Aia cu maimuţa, de la korby, rulz! :rotfl:
She shuts the doors and lights / And lays her body on the bed / Where images and words are running deep / She has too much pride to pull the sheets above her head / So quietly she lays and waits for sleep (Dream Theater, Wait for Sleep)

korby

Athlon 64 3700+ SD DH-E6 @ 3141 MHz | Scythe Infinity | DFI LP NF4 Ultra-D (AD0) + TR HR-05 SLI | Mushkin 2*256 MB DDR3500 Level II @ 571 MHz /w 2-2-2-5-1T | eVGA GeForce 7900GT RoHS @ 600/2100MHz + AC NV Silencer 5.3 HS & Nexus DF1209SL-3 | Seagate ST380811AS | LG GSA-H12N | Chieftec GPS-400AA-101A

Flaviu

Daca aveti rabdare cateva zile, o sa mai scot eu o varianta, care sper sa fie putin mai corporate. O sa-mi rapesc in zilele urmatoare putin din timpul de invatat pentru BAC ca si asa vine vacanta si poate o sa scot o propunere valabila.
aka eflaviu


Gabriela

#72
Orice mână de ajutor e mai mult decât binevenită. :)



LE: Se lucrează puţin la logo-uri, layout şi chestii de aspect, nu ne înjuraţi prea tare. :D
We watch and we are always here.

bro

ah, screw you guyz, i'm going home! :D
adicalea mi-am molestat geniul creativ 5 minute in photoshop si voi nu-mi admirati opera? ha! nu pot sa cred..
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

Flaviu

So, here you go, cum v-am promis! As avea totusi o dorinta... comentariile sa fie cat mai constructive, nu ma deranjeaza criticile, dar ar fi de apreciat sugestiile ;).

aka eflaviu


ozzy

Ultimul. N-am sugestii, e bun asa.. Eh, mere alt fundal, ceva dark :)
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

LNT

Mie imi face cu ochiul nr.3. Sugestii/critici: e un pic cam "pătrăţos",unghiurile drepte ar trebui "strâmbate" cumva.  :fum:
These are the days of our lives.

albinutza

la numarul 6 eu as inlocui .ro din bula cu IT.mie asa imi suna mai bine Say : IT! .ro
out of my mind.back in five minutes.©

Flaviu

Multumesc pentru sugestii. Trebuie sa recunosc ca nu am gandit prea mult pana a iesit fiecare versiune, a fost o treaba cam de 15-20 minute pentru 1,3 si 4, restul fiind derivate din acestea.
@lapcat: O sa pun imediat o versiune cu ceva linii curbe la varianta 3.
@albinutza: interesanta abordare... dar ce facem atunci cu IT-ul care e deja in logo-ul nr 6? Daca schimbam textul din bula in IT si renuntam la IT-ul de langa say... va rezulta un logo cam neterminat in viziunea mea
aka eflaviu


Flaviu

#79
Versiunea nr. 7



Si iata si versiunea nr. 8 ca tot am inspiratie in seara asta > 

aka eflaviu