Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 573
Total: 573

Am o nelamurire

Started by Federals, 21 September 2007, 17:56

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Federals

(pt moderatorii CHIP)

Se dau urmatoarele:

- Screenshot:


- Ultimele x posturi:
http://forum.chip.ro/search.php?do=finduser&u=19106

Se cer:

- Explicatie pt ban cu referire la postul in care am incalcat regulamentul
- Explicatie pt gravitatea respectivului post, pt care am luat ban permanent
- Explicatie pt faptul ca nu e nimic la "Reason"
- Explicatie pt ca nu e nimic pe thread-ul in care sunt listati userii banati, si anume http://forum.chip.ro/showthread.php?t=86156

Si mai sunt curios de o chestie: in afara de faptul ca nu am incalcat regulamentul, se pare ca singurul regulament care ar trebui pus acolo pe forum ar fi "Nu postati nimic care sa nu le convina moderatorilor!" ... pt ca se pare ca asta e singura regula care se aplica de fapt.

IceCub

Mai bine lasa... si:

Welcome to SayIT!!!

LNT

Another happy cheap user.  :devil:
In caz ca n-ai aflat

Welcome to SayIT!!!
These are the days of our lives.

Federals

Mersi! Ce ma deranjeaza pe mine e ca de la un timp se modereaza numai dupa cheful anumitor moderatori. Nu toti, sunt multi pe care ii respect. Dar, nu mi se pare normal ca dupa ce sunt de 3 ani user acolo, sa ma trezesc cu ban permanent nejustificat, de unii care nu fac nimic util in afara de a imparti buline rosii, ban-uri, si trimiteri la regulamentul forumului, ca si cum ei l-ar respecta. Cam asta e forumul CHiP de cateva luni incoace

IceCub

Eu am cont pe Cheap din 01.11.2000, iar dupa 3764 de posturi, am parasit forumul la data de 06.11.2006. Motivele au fost multe si nu mai vreau sa mi le aduc aminte.

alecs1

Same here, la cote mai mici.

Welcome.

korby

Quote from: Federals on 21 September 2007, 17:56"Nu postati nimic care sa nu-i convina lui siqiu."

Better now.  :yahoo: Jokin';;)

-----------------------

Da' tot nu înţeleg de ce ai postat această problemă aici. Ce treabă are SayIT cu Cheap.ro:confused:
Athlon 64 3700+ SD DH-E6 @ 3141 MHz | Scythe Infinity | DFI LP NF4 Ultra-D (AD0) + TR HR-05 SLI | Mushkin 2*256 MB DDR3500 Level II @ 571 MHz /w 2-2-2-5-1T | eVGA GeForce 7900GT RoHS @ 600/2100MHz + AC NV Silencer 5.3 HS & Nexus DF1209SL-3 | Seagate ST380811AS | LG GSA-H12N | Chieftec GPS-400AA-101A

LNT

Aici e locul unde-si varsa amarul membrii cheap banati. Mai erau vreo 2 topicuri asemanatoare. Cred ca in vreo 2 ani se muta forumul cu totul aici.  :D
These are the days of our lives.

IceCub

Federals, chiar sunt si eu curios cum ai reusit sa iei ban...  :blink:
WTF, chiar in halul asta au evoluat lucrurile pe cheap?

lucas21

Se pare că un motiv ar fi nişte report bad post complet idioate ale lui ctc + durerea în nişte părţi unde nu răsare soarele a lui CQ. Cel puţin asta am dedus eu din topicul deschis de tine pe site-ul ăla urât.

Chipicao

Eu chiar îi inţeleg pe moderatorii de pe chip care au dureri în anumite zone. Nu zic că e bine ceea ce fac ei, dar îi înţeleg.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

alecs1

de MLADEN mai ştie cineva ceva?
Că n-a mai postat pe aici de mult. Şi mai sunt chipari pe care aş vrea să-i văd pe aici. Bomath era pe aici şi el. Anyone else? Le trimitem invitaţii?

Federals

S-a rezolvat, sa vedem cat tine, atata timp cat unul ("nu dau nume") are script automat care da Report bad post la orice contine cuvantul *R*omania* si e contrar parerii lui :D
Celalalt, tot "nu dau nume", are script automat de dat ban la orice "Report bad post" primit de catre primul "nu dau nume".
Ceea ce imi induce ca pe langa "Nu postati ce nu ii place lui [insert name here]", care tine loc de regulament, se practica si foarte mult  :ass:-ism
Credeam ca e forumul unei reviste care se respecta, nu a catorva (2) useri  :huh:

lucas21

Mda e vorba de ctc şi CQ. Ups, na că am dat eu nume. Sper să nu mai dea şi ei motive de numire în contexte negative.

Federals

LOL! Iar am luat ban! Cineva chiar are probleme grave de pubertate pe acolo :wacko:
Tot neexplicat, tot permanent.
Ma lamureste totusi cineva?

adilehanceanu

Quote from: alecs1 on 21 September 2007, 22:57
de MLADEN mai ştie cineva ceva?
Că n-a mai postat pe aici de mult. Şi mai sunt chipari pe care aş vrea să-i văd pe aici. Bomath era pe aici şi el. Anyone else? Le trimitem invitaţii?
MLADEN e game operator în oGame.ro Universul 2 şi nu prea cred că mai are timp de forumuri :). Bomath cre' că s-a lăsat de tot, nici pe XF parcă nu l-am mai văzut.
The soul of computer technology

CQ

#16
Quote from: Federals on 22 September 2007, 09:11
LOL! Iar am luat ban! Cineva chiar are probleme grave de pubertate pe acolo :wacko:
Tot neexplicat, tot permanent.
Ma lamureste totusi cineva?

Băi... ăsta, tocmai am aflat că ai luat ban degeaba. Însă dacă ai fi ţinut minte fazele cu clonele din trecut, ai fi ştiut că nu am nimic cu tine şi că poate să dea cine vrea Report Bad Post până i se acreşte, nu se ia nimeni după el dacă nu are dreptate. Idiotul ăla care nu ştie să-şi asume responsabilitatea pentru ban-ul de 2 săptămâni (prelungit la o lună şi acum cu noul val de clone, la 3 luni) îşi făcuse un user cu o adresă de e-mail asemănătoare cu a ta. Iar zilele astea, am fost prea ocupat (în viaţa reală, cu oameni, păsărele şi alte căcaturi) ca să pot sta să dau explicaţii unor... ,,forumişti" care-şi trăiesc viaţa în jurul unor puncte de reputaţie, de pe un forum obscur.

Bineînţeles, supăraţii fac valuri, avocaţii poporului sar ca de obicei, eu iau iar pauze, pe forum iar e sat fără câini, se mai trezesc alţii să mă regrete, după ce în prealabil erau cu gura mare. Ţaţe şi roacări de 45 Kg care dau New Posts mai des decât clipesc. I'm sick. Şi în vacanţă. Ciao! Dacă voi nu mă vreţi... ei bine, nici eu nu vă vreau.

P.S. Zi de motive personale... zi de alea. Sigur am ceva cu un om pe care nu l-am văzut în viaţa mea şi de a cărei existenţă îmi pasă mai puţin decât de a unui cerşetor pe care-l mai văd din când în când prin oraş. Sigur sunt motive personale şi ştie şi el asta. :|
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

~Empathy~

We dance, and the music dies...

cRacanel

Cu ocazia asta mai face si sayIT niste posturi :mrgeen:

LE: bine v'am regasit.

Chipicao

Credeam că eşti mort :unsure:
μή μου τούς κύκλους τάραττε

alecs1

Probleme mari aici dom'le  :crazy:
Acu, vă rog eu să nu mai daţi linkuri spre chip.ro, nu merită clickurile noastre.

cRacanel

Quote from: Chipicao on 22 September 2007, 12:40
Credeam că eşti mort :unsure:

Nu's mort, doar ca sunt busy in real life. Am primit link-ul pe y!m, si stii cum e, musca vine doar la ceva urat mirositor. Chip'ul nu merita link-uri de aici, voi nu meritati link-uri de la ei, dar toata lumea face redirecturi de la unul la altul, incat ma doare gatul mai rau ca la un meci de tenis.

Nu'i frumos ce se intampla, dar poate e sanatos.

nicolin

Problema este CUM se comporta anumiti moderatori pe Chip.
Pe un anumit topic, aseara (ma rog astazi, dis de dimineata), s-au facut niscaiva aprecieri la adresa unui comentariu al unui anumit... forumist (ca sa zic asa).
Aprecierile, zic eu, erau formulate cat se poate de decent.
Fara injuraturi, fara conotatii derogatoare.
Acele aprecieri au fost sterse.
INSA, postul 'incriminator', care era oarecum cu conotatii de jignire, nu a fost sters.
Corect ar fi fost ca sa fie sters post-ul incriminator si, pe urma, aprecierile la el.
In fine.

Insa, din proprie experienta, pot spune ca aceasta modalitate de a aborda problemele se va intoarce impotriva celor pe care o promoveaza.

Pace si bafta maxima!

LE: pe langa chestiunea de mai sus, Hopa Mitica ca a disparut, asa, de florile marului, un intreg thread. Pe Chip...
LLE: de fapt au fost doua.

LNT

Quote from: CQ on 22 September 2007, 10:51
Bineînţeles, supăraţii fac valuri, avocaţii poporului sar ca de obicei, eu iau iar pauze, pe forum iar e sat fără câini, se mai trezesc alţii să mă regrete, după ce în prealabil erau cu gura mare. Ţaţe şi roacări de 45 Kg care dau New Posts mai des decât clipesc. I'm sick. Şi în vacanţă. Ciao! Dacă voi nu mă vreţi... ei bine, nici eu nu vă vreau.
Ratzusca cea urata strikes again. Ce ai ma, iar ti-a furat femeia?  :rotfl:

Sa stii ca ai respectul meu ca incerci sa scoti cheapul din rahatul in care colcaie dar ti-ai facut-o cu mana ta. Daca ai facut topicul ala cu banari/avertismente de ce nu-ti respecti angajamentul? Cred ca daca postai acolo nu mai avea nimeni de comentat, dar asa...
These are the days of our lives.

icsfails

The two basic principles of Windows system administration:

* For minor problems, reboot
* For major problems, reinstall

nicolin

#25