Main Menu

Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 569
Total: 569

1 Mai

Started by YESMAN, 24 April 2007, 13:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

YESMAN

Ce v-ati propus sa faceti de 1 Mai ?
Sa umpleti parcurile, terasele, câmpiile sau plaja de pe litoral  ?
Sau acasa cumintei  ?
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

LNT

Eu voi sarbatori prin munca.
These are the days of our lives.

Chipicao

De obicei, de 1 Mai plec cu cortul, de fapt plecăm cu corturile. 2-3 maxim patru zile ne facem de cap şi apoi ne întoarcem.

Anul trecut am fost 6 oameni. Toporul l-am stricat în prima oră, aşa că a trebuit să smulgem pomii prin balans :blink:
Da, ştiu... bădărani, nesimţiţi, stricăm natura etc... erau mii de copăcei, so STFU!
Focul de tabără a fost aşa de mare că am reuşit să topim o sticlă de votcă în jărăgai. Cutiile de bere se făceau ca hărtia...

Din 3 corturi au rămas 2, maşina lovită, dar ne-am distrat, ce mai...

Anul ăsta e cam problematică treaba. E posibil să fac şi eu ca lapcat. :(
μή μου τούς κύκλους τάραττε

nicolin

Prina natura scarbiciului (lucram si cu strainataturile) probabil voi fi la munca. Daca de la Guvern se va 'decreta' zi libera, probabul ca tot la scarbiciu voi merge, cu acordarea unei zile libere/zi in plus de concediu.

CQ

Zi de doliu, mă duc şi beau ca porcul, singur, în turn. :(

www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

YESMAN

Quote from: CQ on 24 April 2007, 13:54
Zi de doliu, mă duc şi beau ca porcul, singur, în turn. :(



Pe cine jeleşti ?
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

nicolin

CQ, aiasta-i vreme de jucat <insert your favorite card game here> pe porunci. In combinatie cu ceva 'anti-gel' asa, de dez-inhibare, poate duce la 'ipostaze' interesante... :mrgreen:

CQ

Same person... ar fi trebuit să fiu cu ea, e ziua ei pe 1 mai. Încă este, dar departe de mine. Sau, ies cu vreo domniţă şi gata, de ce să beau singur?
Da nicolin, jocul meu preferat, bambilici la orizontală. :fk:
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

adi_bmf

Delta Dunarii: [(dus, vapor, masa peste, biliard, gratar, somn)*alcool]*3 zile = 1 Mai muncitoresc  :crazy:
It seems they wanna finger print me and gimmie some years / They'll only get one finger while I'm shifting gears

CQ

Nu e rea ideea. E timpul scurt să organizăm ceva, dar... ei, lasă, după CERF.
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

Chipicao

Şi mie mi-ar plăcea în turnul ăla...
Dar nu singur.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

CQ

Vino la Galaţi. ;)
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

akenathon

Quote from: CQ on 24 April 2007, 14:34
Vino la Galaţi. ;)
Unde anume e turnul. Pe faleza?  :)

LNT

Quote from: CQ on 24 April 2007, 14:06
....de ce să beau singur?
Gandeste-te si la noi  :D
These are the days of our lives.

CQ

Quote from: akenathon on 24 April 2007, 14:36
Quote from: CQ on 24 April 2007, 14:34
Vino la Galaţi. ;)
Unde anume e turnul. Pe faleza?  :)

Nu, dar are 120 metri (restaurantul e pe la 100) şi se cam vede de peste tot din oraş. 2sharp a fost. :crazy:
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

Foxter

Ce o sa fac pe 1 Mai ? Probabil ca de obicei, o sa profit de o zi libera si o sa lenevesc acasa postand pe forumuri / discutand cu niste amici veniti in vizita / jucand ceva abondonware. I don't have a social life, I don't need one.
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

CQ

#16
Ei las' că-ţi dau eu ţie numai abandonware şi forumuri, mama ta de escroc, pun eu paru' pe tine! :crazy:

Şi-ţi dedic şi o melodie. ;)
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

Gabriela

La festivalul medieval de la Braşov vine cineva? :)

Eu am de gând să trag o fugă prin zonă zilele respective, deşi destinaţia e Predeal. Revin cu detalii mai concrete, în caz că e cineva interesat de un mini-meeting pe acolo.
We watch and we are always here.

YESMAN

Eu nu plec prea departe. Am prins gustul gratarelor si ma voi duce la iarba verde, daca e vreme frumoasa. O berica, cu prietenii, poate si un fotbal ceva, si cred ca imi ajunge.
---
In alta ordine de idei, imi vine sa  :rotfl: cand ma gandesc la stirile din 30 aprilie si 1 mai. Iar o sa se vorbeasca de litoralul romanesc neprimitor, scump, etc., etc, etc.... si de transportul ingrozitor pana acolo.
De aceea deja stiu persoane care vor saratorii 1 mai bulgaresc, daca intelegeti unde bat.
Daca mi-e sila de ceva este apa marii la noi. Culoarea aia galben-verzuie de ti se face si scarba daca o vezi de undeva de mai sus, de pe la balcon. Chiar nu se poate face nimic in privinta asta ?
Eu sunt dezamagit de ceva vreme, poate cand eram copil nu imi pasa, dar acum imi pasa ceva mai mult.
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

LNT

Cred ca stiu de la ce se trage culoarea apei marii....de la lipsa toaletelor de pe plaja...sau de taxa prea mare pentru unii  :bleah:
These are the days of our lives.

Chipicao

Ai uitat ştirile despre gunoaiele lăsate in urmă de grătărişti... ;;)
μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

Nu, alea-s dupa 1Mai, cel mai devreme la stirile de seara.  ;)
These are the days of our lives.

YESMAN

Quote from: Chipicao on 25 April 2007, 22:56
Ai uitat ştirile despre gunoaiele lăsate in urmă de grătărişti... ;;)

Ca bine spui, sa nu uit sa strang gunoiul in urma mea.  :D
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

Shyne

Mare lucru nu cred ca o sa fac! Poate niste bere  :drink: de dimineata pana pe la 18 cand ma duc sa alerg:( iar apoi pana pe la 00:00 iar cu bere, sa pun transpiratia la loc :gigea:
"Audacia et devotio"-Motto pompieri militari ( ai mei :) )

"Semper Fidelis" Motto USMC

ozzy

Patetic. 1 Mai a ajuns sa insemne doar betie crunta :(
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

YESMAN

Dar ce ai vrea să însemne ? Marsuri patriotice, si discursuri pompoase pe la statuiile din oras, sau prin nu stiu ce locuri istorice ?
Apropo, mai nou am putea face Mormantul Muncitorului Necunoscut.
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

ozzy

Nimic, nu mai conteaza.. Care merge in Vama?
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

alecs1

M-am gândit la asta, şi deşi probabil nu o să merg, întreb:
-pot să mă bag în apă 2-3 ore în continuu fără să fiu fachir? Că nu mi se pare destul de cald.
-ce mai e de văzut în vamă? Acum 2 ani erau garduri după care se făceau vile.

adilehanceanu

Păi acu' o să vezi vilele alea de după garduri ;;)
The soul of computer technology

YESMAN

Cred ca tocmai asta este tristeţea. Devine o Vamă banală.
Sper sa nu.
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

CQ

Aştept invitaţii pentru 1 Mai, prin zonă (pentru o persoană :fum:).
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

ozzy

Back from Vama, 20 minutes ago. Cocalari en-gross dar Vama inca mai are ceva special..
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

LNT

Desi credeam ca stau acasa si "prăşesc" de 1 Mai, planurile mi s-au schimbat neasteptat ( :yahoo:); am fost la Tg. Ocna, am dat o tură si prin Slanic Moldova, a fost misto. Vremea a fost cam ploioasa dar m-am distrat. Maine poate pun si niste poze.
These are the days of our lives.

CQ

Ploaie şi vreme nasoală. Stat în casă, urat la mulţi ani iubirii vieţii mele :P (care mă urăşte la fel), ieşit cu o tipă, ieşit cu alta... şi s-a dus ziua. Shitty day, I say it again. :crazy:
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

tcalexander

Quote from: ozzy on 01 May 2007, 19:55
Back from Vama, 20 minutes ago. Cocalari en-gross dar Vama inca mai are ceva special..
Colegu' de cameră s-a dus pe la Varna & stuff şi la întoarcere a trecut şi prin Vamă. Cică situaţia e nasoală şi de una singură, dar când o compară cu Bulgaria e de-a dreptul catastrofică. Şi da, cică e plin de cocalari. :bleah:
Would you like to ride on your own ass?

Foxter

Eu am stat acasa, am cucerit Sevastopolul (in Panzer General) am ajutat parintii la montat mobila si per total m-am simtit bine. Cam scurta vacanta dar a fost binevenita.
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

akenathon

Quote from: Foxter on 02 May 2007, 14:36
... am cucerit Sevastopolul ...
Nu te=ai plictisit...  :gigea:

CQ

Quote from: Foxter on 02 May 2007, 14:36
Eu am stat acasa, am cucerit Sevastopolul (in Panzer General) am ajutat parintii la montat mobila si per total m-am simtit bine. Cam scurta vacanta dar a fost binevenita.

Ei lasă că marţi sosesc, îţi dau eu ţie numai Sevastopoale! :D
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

YESMAN

S-a terminat si cu 1 Mai, numai ca eu trebuie sa recuperez 30 Aprilie, si deci sambata sunt la work. Dar stiu ca o sa fie mai liniste decat de obicei, ca asa este la stat.
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.