Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 628
Total: 628

Reclame româneşti

Started by bro, 30 October 2006, 16:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

sunt reclamele romanesti bune de ceva sau nu?

da, categoric!!!
9 (27.3%)
mda, merg, is de bun simt...
5 (15.2%)
sunt indiferent.
6 (18.2%)
sunt slabute, mai avem de invatat la cap. asta...
7 (21.2%)
NU! is jalnice!!!
6 (18.2%)

Total Members Voted: 33

kquizak

Quote from: Chipicao on 19 March 2007, 21:51
Quote from: kquizak on 19 March 2007, 19:34
Quote from: bro on 30 October 2006, 16:35
una din cele mai bune reclame romanesti pe care le-am vazut era parca la Altex, aia cu "ciudata maimuta turbata la gratii" 
da'  si am dat bani la greu pt ea...

Cum adică tu ai dat? :fum:

nu eu personal...noi altex-ul(noi suntem ca si un cuplu-dpdv bisericesc se considera o singura persoana,chiar daca is doua)
network-tools.ath.cx ---nmap yourself

LNT

Reclama de la Peugeot 207, cea in care doua buburuze testeaza suspensia masinii... :D....e draguta.
These are the days of our lives.

CYCLER

Semi-offtopic: O campanie nu foarte fericita, dar apropo de "zboara puiule zboara".. http://www.olimpiadelecomunicarii.ro/campanie.html  ;;)
Never take a laxative and a sleeping pill at the same time

LNT

Cosmote Business: astepti, un bip scurt; intarzii, 2 bipuri lungi; s-a stricat masina, codul morse.  :fum:
These are the days of our lives.

adilehanceanu

Băi fraţilor, cine or fi ăia de au comis reclamele alea tîmpite la napolitana triunghiulară  :fight:?!? De cînd cu alea, am început să le apreciez p-alea de la detergenţi...
The soul of computer technology

Chipicao

μή μου τούς κύκλους τάραττε

adilehanceanu

The soul of computer technology

Chipicao

Credeam ca exagerezi putin, dar...
μή μου τούς κύκλους τάραττε

YESMAN

Mie ce de la Orange chiar mi-a placut. Personajele sunt haioase, dar in partea a doua nu prea imi place.
Cea cu Dorel a fost de impact, mai mult faza cu razbunarea lui Dorel:"Ai dormit bine Dorele ?","Si era mare şobolanul ala, Dorele ?"  :rotfl: . Asta probabil a fost facuta din compasiune pentru Dorel, feedbackul publicului a lucrat de minune la faza asta.
Tot la Unirea era o reclama  mai veche din care mie mi-a placut faza cu "Da-te bre de aici ca iei vopseaua!". Nu stiu, pur si simplu mi-a placut, a fost de impact.
La reclama cu Lion, imi placea ideea ca dupa ce scoatea mana ala din automat, venea la rand o babuta. Sadic, nu. :devil:
Reclama de la Polar mi se pare o porcarie.
Nu stiu daca sunt off topic, dar va spun o istorie scurta. Acum 2-3 ani eram abonat la Capital si aia aveau o rubrica în care se dadeau calificative reclamelor si se facea un top al celor mai bune sau mai proaste din saptamana respectiva. Aceste topuri se faceau de catre cei care lucrau in domeniu. Pana intr-o zi, cand o tipa care lucra si ea domeniu a trimis o scrisoare revistei, ce a fost publicata. In scrisoare tipa adresa un apel catre colegii de breasla sa nu se mai critice reciproc pentru ca nu este fair-play si alte motivatii. De atunci cei din capital nu au mai continuat experienta.
---
Si acum de cate ori se discuta despre reclame imi aduc aminte fara sa vreau de faza asta. Deci, cum vine faza asta:" sunt din acelasi sindicat cu tine, nu ma mai critica ? "
Noroc ca nu sunt din breasla, asa ca liber pot face critici, dar totusi nu imi place ideea, la o adica este concurenta, nu ?
---
Eu consider ca reclamele romanesti sunt la nivel european, si nu inteleg de ce trebuie musai sa ma compar numai cu germanii. Ce sunt germanii etalon ?
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

CQ

Aia nouă de la Orange arată ca dracu' pe hârtie, gura chestiunilor ălora arată ca un prezervativ. :fum:
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

tcalexander

Şi mă enervează cum scheaună. :nervos: Alea la Unirea rulz, la fel cele pentru Yale şi Olimpiadele Comunicării. Şi mai era o campanie pentru portul centurii de siguranţă, cu o fetiţă care zbura prin parbriz, aia era funny. :D
Would you like to ride on your own ass?

Chipicao

Da, mai ales cum îi rămânea un pantofior şi o şuviţă de păr în parbrizul spart.

"Ar face orice pentru ea... ar pune şi frană..." :devil:
μή μου τούς κύκλους τάραττε

YESMAN

Am inteles ca totusi este cam trasa de par reclama aia. Probabilitatea este cam mica sa se intample cum prezinta ei.
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

tcalexander

Normal că e exagerare, la o asemenea decelerare cât să te arunce prin parbriz mori instant şi cu centură, ţi se smulg toate organele interne de la locul lor.
Would you like to ride on your own ass?

LNT

A zburat prin geam pentru ca nu avea centura pusa, din cate stiu eu. Si nu mi se pare deloc exagerare, multi au zburat prin parbriz si au fost calcati apoi de masina....e tragic. La o astfel de campanie nu e rau daca se exagereaza un pic, poate le aminteste inconstientilor ca centura nu e optionala ci obligatorie si e numai pentru siguranta proprie. Ma uitam din maxi la masinile care depaseau (prin Iasi) si am observat ca jumate din soferi nu poarta centura.
These are the days of our lives.

YESMAN

Pai prin oras nici eu nu o port.
Iar legat de fetita mai degraba mi se pare plauzibil sa ramana infipta in parbriz decat sa treaca de el, eventual si cu gatul rupt.
Deci tot mi se pare un pic ca exagerata. Dar nu e rau.
Acum ma uit la pachetele de tigari si ma bufneste rasul cateodata, dar sincer e o campanie care ma bucura. Dar fumatorii par a ignora ce scrie acolo. Parca tot mai atenti sunt nefumatori ca mine asa decat cei care fumeaza, ca si cum n-ar fi facute pentru ei.
Ei!! De fapt sunt pentru toata lumea.
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

LNT

Ce scrie pe pachete....da...dar nu poze color cum se anunta.  :nervos:
These are the days of our lives.

CQ

Japonezii au reclame geniale, mai ales când e vorba de sensibilizat audienţa.
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

LNT

Da si tu un exemplu(link).... :huh:
These are the days of our lives.

CQ

Văzusem chiar eu una la TV şi mi-a tradus-o cineva. Era ceva legat de viteza la volan şi repercusiunile condusului imprudent. Prea tare. Să văd dacă găsesc ceva pe YouTube.
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/