Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 537
Total: 537

Multifunctionala

Started by borky, 31 March 2007, 12:58

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

borky

A cam sosit vremea sa imi schimb si eu imprimanta deoarece vechea mea imprimanta epson si-a cam trait viata cu toate ca merge si acum(stylus color 660 din 2002 parca).Ce ma intereseaza pe mine ar fi sa aiba cartuse separate de culoare,eventual sa gasesc si cartuse compatibile sau eventual un pret decent la cere uzuale.Ca firma pica din start orice e Lexmark.Acum stiu ca o multifunctionala nu e de fapt nici cal nici magar dar parca cand ai ceva de tras la xerox duminica seara si-ti trebuie luni la ora 8 dimineata parca are acolo o utilitate.La inceput m-am uitat la un Epson 3850 (ma incanta ca are cartuse separate de culori si unul epson costa cam 10 euro nou) si mp 180(nu are cartuse separate de culori).La Canon cartusul e ceva mai mare ca la Epson,nu stiu sigur daca cel din fabrica dar apoi poti cumpara unul de 15 ml fata de 5 cat are Epson din ce-am studiat eu pe net.Ca dezavantaj ar fi calitatea de scanare nu tocmai stralucita si un cost mai ridicat pe pagina de imprimare.Nu printez mult pe luna(deci nu se justifica una laser),dar si cand am ceva de scos vreau sa arate cat de cat ok si sa nu stau nu stiu cat pana scoate o poza.In cele din urma am ajuns la un Canon Mp600 care are un pret mai ridicat dar din ce am citit pretul pe pagina este destul de scazut,cartusele originale nu sunt prea scumpe si sunt si separate,plus ca imprima si cd-uri si dvd-uri ceea ce ar fi un plus ptr ca nu am un scris tocmai caligrafic.Voi ce recomandari aveti?

tcalexander

Dragă borky, o recomandare de la korby :rotfl: : Canon MP160.
Would you like to ride on your own ass?

Chipicao

Doar cartuşul din fabrică, adică cel care vine cu imprimanta în pachet are o cantitate mai mică de cerneală. Aşa fac majoritatea producătorilor.

Legat de imprimarea pe discuri...

QuoteThis smart Photo All-in-One provides printing directly onto inkjet printable DVDs or CDs
μή μου τούς κύκλους τάραττε