Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 148
Total: 148

caut un PDA ieftin...

Started by kquizak, 05 December 2006, 07:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

kquizak

cerinte rezolutie:320 x 320
software:document viewer
conectivitate:USB
card SD/MMC


nu ma intereseaza IrDA,bluetooth, GPS...in principal sa le aiba pe cele de mai sus.
si....dati-mi si mie un sfat cu  Palm OS sau cu Microsoft CE....exista si cu Linux(cu interfata :) )?
buget cca 200 Eur +/-

gasesc asaceva?
network-tools.ath.cx ---nmap yourself

nicolin

PDA cu Linux NU cred sa fi vazut.
La acei bani insa poate ai putea sa-ti gasesti un laptop sh. Este doar o idee...

kquizak

imi trebuie autonomie...crezi ca ar fi o solutie...
PDA-ul il iau pt citit pdf-uri in autobuz si pe tren...
network-tools.ath.cx ---nmap yourself

ozzy

Well, PDA-uri cu ce vrei tu gasesti si la 100 oiro, tre' doar sa ai rabdare  :fum:
Nici nu-ti imaginezi ce se intampla daca dai un search pe gogule dupa "pda ieftin" pe pagini doar din Romania  :drink:

LE: ex - HP1710 la 600 ron :D (bine, se gasesc multe ocazii de genul asta..)
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

nicolin

Parerea mea este insa sa mai astepti un pic, pana intram in UE. Posibil sa aiba loc o ieftinire (generala, mica, dar jucausa :) ).

kquizak

daduram un search cu nea gogu' numa ca am gasit ciudatenii:
-palm one z22(foarte ieftin) =nu are suita office,nici pdf reader(iar pe adobe pt palm au un fel de convertor si apoi se pun fisierele--ceea ce nu prea imi place)
-rz1710(care e exact ce imi trebuie mie--dar nime nu-l mai are pe stoc)...si pe oKazii tocmai am pierdut cand se dadea o licitatie la asaceva....
-restul f scumpe pt ceea ce stiu
network-tools.ath.cx ---nmap yourself

Josephine

Quote from: nicolin on 05 December 2006, 17:56
PDA cu Linux NU cred sa fi vazut.
Sharp Zaurus, probabil cel mai reusit model. Mai sunt si altele, dar Zaurus e cel mai reusit, considerind ca ii poti adauga si WiFi. La 200eur il gasesti cred si nou in US, cu tot cu trimis.
There are 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't.