Main Menu

Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 113
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 219
Total: 219

WMP 11

Started by Chipicao, 31 October 2006, 14:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Chipicao

S-a lansat oficial versiunea finală a WMP 11.
Eu de la o vreme am renunţat complet la WMP în favoarea Media Player Classic+Winamp.
Prima schimbare pe care am observat-o la noua versiune este aspectul mult mai plăcut (+ că foloseşte acum png-uri în loc de BMP :wink:)
În legătură cu funcţionalitatea, încă nu mi-am făcut o părere clară. Voi ce ziceţi, aduce în plus ceva bun, sau e doar o nouă versiune care se potriveşte mai bine cu Vista?

Sper că am postat bine aici, cam aiurea titlul "Probleme cu ..."
μή μου τούς κύκλους τάραττε

bro

si eu folosesc winamp+mplayer classic. simplu si bun. asta-i deviza mea  :wink:
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

kman

Parerea mea e ca e un update pur de look, imi place cum arata si parca e un pic mai responsive decat WMP10 (desi aici poate interveni masina mai puternica pe care am pus 11 in comparatie cu cea pe care inca mai am 10). Nu vad insa chestii revolutionare care m-ar determina sa-l folosec ca player principal, dar merita upgradeul, daca aveti licenta de Windows (beware of WGA la acest update) :).

peizan

Poate puutin offtopic dar: "Media Player Classic+Winamp" rulz. Simplitate si ergonomie.

NightWish

WMP-11 la prima vedere imi place la design.Banuiesc ca e mai mult conceput pt. VISTA.
XXX

ozzy

Total OFF: misto avatar Nightwish, nu-l pastra, o sa-ti urmaresc posturile cu interes maxim :D

a bit ON: Nu aveti <un pic> impresia ca WMP 11 papa alte resurse fata de predecesorul lui??
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

YESMAN

Ca de exemplu ?
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

NightWish

Cred ca ozzy se refera ca papa mai multe resurse.Cine il are in testare sa ne spuna ceva pareri...in special daca e optimizat bine pt. XP sau daca e mai mult pt. VISTA.Eu folosesc WMP-9.
XXX

ozzy

Thanks NightWish, iata ca nu-s chiar imposibil de inteles ;)!

"Ca de exemplu ?" Yesman, nu te supara pe mine, dar in contextul dat, intrebarea ta nu numai ca nu are sens dar relativ la afirmatia mea, e ambigua :D. Tu poate esti ok, dar intrebarea asta  chiar m-a socat :) Poate-mi explici intr-o buna zi care este obiectul si apoi scopul intrebarii :)

Back ontopic: am gasit asta in alta parte, postata recent :

"Hmm i switched to winamp but i have wmp 11 beta 2 installed it runs ok i like how it sorts all the music out and categorizes them and its Auto Media info.

But its still lacking a few things, Sound improvements (winamp has better output sound then WMP still), the Resource hog (WMP is still a hog on resources), More support for Plugin's (Plugin's are the music loves fav thing on a computer WMP doesn't have alot of support for them).

Overall im still going to install WMP 11 when its released as i like to be up to date with my software. "

E vorba de versiunile beta1 si 2 - luata de aici: http://www.neowin.net/index.php?act=view&id=35798

Rezumatul e ca wmp11 "is a hog on resources" deci papa binisor :D


Altceva aici (m-am ferit de microsux com, e normal sa isi faca reclama si sa zica ca e perfect etc, crap)
http://www.windowsitpro.com/articles/index.cfm?articleid=94070&feed=articleLink

Rezumat: "No Surprises" :)  :) (wow, parca nu ne asteptam la asta)

Bun, in alta ordine de idei, in seara asta il testez pe pielea mea si apoi imi dau cu parerea, sa stiti daca merita au ba..
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu