Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 318
  • Online ever: 318
  • (Today at 13:29)
Users Online
Users: 0
Guests: 80
Total: 80

Modificări majore - alegerea temelor

Started by Chipicao, 26 April 2007, 14:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Votaţi temele preferate

Aero79 TP
13 (72.2%)
Amber TP
3 (16.7%)
Apollo TP
2 (11.1%)
Black22 TP
5 (27.8%)
Cerberus TP
5 (27.8%)
Dilber Multicolor
6 (33.3%)
Juno TP
3 (16.7%)
Mercury TP
6 (33.3%)
Oxygen TP
6 (33.3%)
Themis TP
2 (11.1%)
TPStyle
10 (55.6%)

Total Members Voted: 18

Chipicao

Ne-am propus să instalăm un mod "mai special": TinyPortal.
Acesta va adăuga forumului o pagină principală cu articole, ştiri şi alte îmbunătăţiri. Mai multe informaţii găsiţi în link.
Problema este că nu putem folosi orice temă, avem nevoie de teme speciale, compatibile cu TP. Din fericire nu sunt multe, dar trebuie să le stabilim de la bun început, deoarece modurile ulterioare trebuie configurate pentru fiecare temă în parte.

La sugestia Gabrielei am făcut acest poll unde putem vota temele ce vor fi luate în considerare. Puteţi vota maxim 5 teme, iar la final vor fi alese 2 sau 3 care au avut mai multe voturi.

Pentru a testa temele, precum şi viitoare înfăţişare a forumului, kman ne-a pus la dispoziţie un forum pentru teste: http://dev.sayit.ro În partea stângă e o căsuţă numită "ThemeBox" de unde puteţi schimba rapid tema.

Vă rog foarte mult să reţineţi ideea de "forum pentru teste" şi să nu abuzaţi. Toate discuţiile referitoare la teme se fac aici.

Deasemenea, orice alte sugestii sunt binevenite. Mai mult, dacă cineva se pricepe la PHP şi e dispus să dea o mână de ajutor mai târziu la integrarea modurilor în teme, îl rog să mă contacteze.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

#1
Sugestie: cred ca se observa inghesuiala....(TPStyle)

LE:
Am votat asa:
1)Aero79 TP
4)Black22 TP
5)Cerberus TP
6)Dilber Multicolor
12)TPStyle

Daca nimeresc variantele ce vor fi alese castig ceva?  :P
These are the days of our lives.

adilehanceanu

Părerea mea e că nu trebuia nici un vot ci aleasă tema cea mai apropiată de cea default a forumului :) (care nu prea ştiu cum arată, eu folosind cu încredere, încă, Babylon  ;;) ).
The soul of computer technology

Chipicao

Scuze, lapcat, eu eram pe un laptop cu widescreen. :D Acum nu mai e înghesuială.

Adi... m-am gândit că dacă tot trebuie să alegem o temă, de ce să nu alegem una sau mai multe pe placul utilizatorilor?
P.S. Babylon nu merge pe TP, şi mie îmi plăcea.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

Foxter

Locul 1 - Aero79 TP

Locul 2 - TPStyle

Locul 3 - Apollo TP
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

LNT

De ce voteaza lumea doar cate una cand s-a specificat ca 5 merg mai departe?  :blink:
These are the days of our lives.

Foxter

Poate pentru ca mai mult de 3 nu considera ca merita luate in considerare. De exemplu variantele pe negru mi se par obositoare iar cele cu gri prea deprimante. Diliber Multicolor care e mai "colorata" desi pare mai vesela e prea stridenta si oboseste ochii.
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

Chipicao

#7
Cinci sau poate chiar mai puţine vor intra în următoarea fază, unde vom încerca să integram modurile. Pentru unele teme va fi foarte greu, şi e posibil să renunţăm la le, rămânând 2-3.

Trebuie să gândim obiectiv! Foxter, Gabriela mi-a zis tocmai contrariul.  ;;) Preferă o temă închisă în locul uneia colorate. Fiecare are preferinţele sale, de-asta trebuie să avem mai mutle variante, să-i mulţumim pe toţi. Ideal ar fi să rămână cel puţin o temă închisă, una deschisă şi una colorata.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

Chipicao

#8
Votaţi vă rog mai multe teme! Chiar dacă vă place doar una, alegeţi măcar încă 2, care consideraţi că ar arăta bine.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

YESMAN

Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

cRacanel


Gabriela

Quote from: Chipicao on 26 April 2007, 22:37Foxter, Gabriela mi-a zis tocmai contrariul.  ;;) Preferă o temă închisă în locul uneia colorate. Fiecare are preferinţele sale, de-asta trebuie să avem mai mutle variante, să-i mulţumim pe toţi. Ideal ar fi să rămână cel puţin o temă închisă, una deschisă şi una colorata.

De fapt, eu am zis că-mi place aceea din variantele posibile, nu că-mi plac tăciunii ăia în general. :D Dar există mereu Empathy, care mârâie că vrea teme gri şi mohorâte. :P
We watch and we are always here.

~Empathy~

We dance, and the music dies...

cRacanel

Decat un curcubeu sau un alb-ace mai bine un gri. Sau un gri.

alecs1

Mercury e relaxantă, TP Style e modernă şi arată bine, Dilbert arată foarte viu, Amber îmi place oarecum, iar cu Aero am votat mai mult degeaba. Bineînţeles, cererea mea dintotdeauna, butoanele cu text să aibă fonturi şi nu poze.

Chipicao

Quote from: alecs1 on 28 April 2007, 13:06
Bineînţeles, cererea mea dintotdeauna, butoanele cu text să aibă fonturi şi nu poze.

Black22, Dilber şi TPStyle. Dar de ce?
μή μου τούς κύκλους τάραττε

adilehanceanu

Probabil pentru că se încarcă mai repede şi pot fi traduse fără bătaie de cap prea mare, nu?  :)
The soul of computer technology

akenathon

Chiar daca e mohorata mie-mi place Black22... Am votat totusi 5 teme  :gigea:

alecs1

Quote from: adilehanceanu on 28 April 2007, 16:30
Probabil pentru că se încarcă mai repede şi pot fi traduse fără bătaie de cap prea mare, nu?  :)

În plus fonturile fac resize mai frumos decât desenele.
(Opera nu face interpolare la poze, ci doar înmulţeşte nişte pixeli aiurea; în Eploder nici nu am găsit cum se face resize la toată pagina, doar la fonturi; Firefox n-am pe Windows, nici Konqueror ca să văd cum e în alte părţi. Voi reveni cu impresii de pe alte desktopuri.)

YESMAN

Pai, de votat s-a votat. Ar trebui sa trecem la turul doi de vot,nu ?
Adica sa alegem una din doua.
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

LNT

La final ar trebui sa alegem din cele 5 care au primit cele mai multe voturi. Deci se vor alege 2 sau 3 din 5.
These are the days of our lives.

Chipicao

#21
 :huh: Ce face?
QuoteTotal Voters: 13
Măcar 20 vreau. Turul 2 nu prea există. Dintre temele votate, vor fi alese cele care în care pot fi integrate modurile folosite pe forum, deci nu prin vot. E posibil să rămână toate, dar e posibil să rămână doar 3.

Aşadar...

μή μου τούς κύκλους τάραττε

IceCub

Cu toate ca momentan folosesc tema default, am votat doua dintre teme - cele care au placut ochiului (meu).

ozzy

Mie imi place tema standard, nu stiu ce aveti cu ea :(
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

Gabriela

We watch and we are always here.

Chipicao

:D Se votează...
Rezultatele însă abia după sesiune.
μή μου τούς κύκλους τάραττε