Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 613
Total: 613

Prea multa politica in jurnalele de stiri!

Started by LNT, 26 April 2007, 01:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

LNT

In ultima vreme, de cel putin un an, am observat o crestere considerabila a subiectelor politice in jurnalele de stiri. Cel putin la TVR1 e dezastru, nu am numarat, dar cred ca din patru subiecte prezentate trei sunt din politica. Imi place sa urmaresc stirile chiar si daca nu le vizionez, insa mi s-a acrit de televiziunea nationala. Mai bine ma uit la Pro(Pune-i-o  ;;)) unde vad trei violuri si o crima la fiecare patru subiecte. Asa era si inainte sau pana mai acus eram eu protejat de indiferenta?
Nu zic ca nu trebuie si un pic de politica, dar asa mai cu masura, sa nu uitam cine e presedinte sau cine e prim-ministru.
These are the days of our lives.

Chipicao

μή μου τούς κύκλους τάραττε

akenathon


LNT

Ma uit doar la stiri dar cred ca o sa inceteaz curand...cine cumpara un TV?  :fum:
These are the days of our lives.

IceCub

Personal, nu ma mai uit la stiti de nu mai tin minte cand. Singura emisiune pe care o mai urmaresc este "In gura presei" cu Mircea Badea.
In rest ma informez de pe Hotnews, Amosnews plus presa locala.

YESMAN

Eu nici la Mircea Badea nu ma mai uit. De fapt deschid televizorul numai ca sa vad un film misto pe DVD Player. Si adorm linistit. :nani:
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

adilehanceanu

Personal prefer să ascult ştiri la radio (România Actualităţi, mai exact)  :gigea:. Acolo nu-s morţi, violuri şi alte d-astea... şi parcă nici pe Gigi nu l-am auzit :)
The soul of computer technology