Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 534
Total: 534

Sistem GPS pentru masina (URGENT)

Started by Foxter, 20 March 2007, 19:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Foxter

URGENT !
Tatal meu intentioneaza sa cumpere un Fujitsu-Siemens Pocket L00X N100 sistem de navigatie. Urmeaza sa il cumpere maine. Urasc sa vin si sa arunc bomba fara avertisment dar abia acum am fost anuntat de aceasta cumparare. E ceva de care ar trebui sa tin cont si sa faca aceasta cumparare o greseala ?

Citez din reclama de la el:

Procesor: Samsung 300MHz
Display: 2,8-inch QVGA 240 x320 colour transflective TFT Touchscreen, 64 k colors
Memorie:64MB RAM
Porturi:1 x speaker; 1 x casti
Baterie: Li-Ion:1150 mAh
Facilitati:SIRFstar III GPS module
Software: Microsoft Windows CE 5.0 Core Versions
Software navigatie: NAVIGON Mobile Navigator 6 (9 harti acoperind 37 de tari, inclusiv Romania-drumuri nationale si strazi principale  in orasele importante - aprox. 10%
Slot: Mini SD
Card 512MB (harta Germaniei preinstalata)
Accesorii in pachet: Mini cablu USB 1.1, Incarcator masina, Suport masina, Incarcator priza, casti.
Greutate: 110 g

Exista si alte variante mai bune in 11 milioane ?

True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

LNT

Eu  caut oferte de gps pentru cineva deci orice propuneri sunt binevenite. Stiti vreun magazin care se ocupa in principal cu asa ceva?(de unde sa pot alege).
:sal:
These are the days of our lives.

LNT

#2
Am gasit aici variante
These are the days of our lives.

Foxter

Multumesc celor ce mi-au raspuns.

Pana la urma tatal meu a luat un Fujitsu-Siemens Loox N560. A luat si un pachet cu software de navigatie pe un card SD de 256MB cu I-GO 2006 Romania.
A sarit destul de mult de pretul estimat initial dar cel putin tatal meu e multumit.
Acum incerc sa imi dau seama de ce nu merge Acrobat Readerul pentru Pocket PC. Nu merge nici versiunea pentru Windows Mobile 2003 si nici cea generala pt Pocket PC cu procesoare ARM/X-Scale. Dau o eroare de tipul Send/Don't Send.
Cel putin am reusit sa convertesc PDF-urile in format Rich Text si acest format e deschis de Word Mobile.
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.