Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 554
Total: 554

Videoclipuri cu copyright legale pe You Tube

Started by Foxter, 14 March 2007, 22:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Foxter

Se pare ca  intelegerile facute de You Tube cu unele case de productie au efecte, pe You Tube aparand videoclipuri furnizate de firmele ce au drepturi de autor asupra pieselor repective. Un exemplu.
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

akenathon


Chipicao

http://www.youtube.com/profile?user=warnerbrosrecords
Quotewarnerbrosrecords
Style: Miscellaneous

Joined: September 18 2006
Last Login: 5 hours ago
Videos Watched: 206

Subscribers: 3158
Channel Views: 123,362

The official channel for Warner Bros., Reprise, Sire, Warner Nashville, and Nonesuch Records.
Formation Date: March 19, 58
Record Label: Warner, Reprise, Sire, Nonesuch, Warner Nashville
Label Type: Major Label
μή μου τούς κύκλους τάραττε

Foxter

Se pare ca Viacom nu vrea sa faca intelegere cu detinatorul You Tube. Mi se pare o decizie cam putin gandita. Probabil spera ca un proces sa le aduca mai multi bani decat o intelegere amiabila. :huh:
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

akenathon

era o stire pe undeva care spunea ca anumite companii producatoare de muzica/filme vor sa lanseze un fel de concureta pt youtube.

LNT

Deocamdata multi nu prea dau, dar in timp cred (si sper) ca vor imbunatati calitatea si vom putea sa vedem videoclipurile care se gasesc acum pe trackere. La urma urmei nu ma deranjeaza reclamele atat timp cat nu sunt popup-uri, ca doar platesc drepturile de autor in locul meu.  :fum:
These are the days of our lives.

CQ

Când ai să vezi HD pe YouTube, eu o să vizionez filme la 10000x3000. :fum:
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

LNT

Ar fi interesant sa vedem cine o sa vada primul (eu pe youtube sau tu la...da nu esti sfios deloc).   ;;)
Parca pe cheap citisem o stire cum ca pe gogu il incurca banii, deci nu poti sti ce surprize placute ne poate rezerva.

@Foxter: Viacom detine MTV deci e normal sa nu fie de acord. La MTV cine o sa se mai uite?
These are the days of our lives.

Chipicao

Eu prefer să aştept pentru o calitate mai bună. Spre exemplu, decât CAM, mai bine o lună în plus dar DVDrip :fum:
Youtube este pentru filmuleţe comice, informative, etc. NU pentru videoclipuri.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

akenathon

Merge la job, unde nu-i voie cu alta muzica pe calculator...  :D

Chipicao

Aşa da...
Deşi mai degraba aş ocoli măsurile lor de restricţie... :fum:
μή μου τούς κύκλους τάραττε

Foxter

Cautand un melodie pe You Tube Intru pe un canal oficial cu cu videoclipuri. Cand vreau sa vizionez un videoclip imi apare mesajul "This video is not available in your country." Asta mi se pare discriminare. Nu inteleg rostul de a interzice in anumite tari vizionarea unor videoclipuri.

Voi ce credeti ?
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

IceCub

Quote from: Foxter on 02 February 2008, 16:49
Cautand un melodie pe You Tube Intru pe un canal oficial cu cu videoclipuri. Cand vreau sa vizionez un videoclip imi apare mesajul "This video is not available in your country." Asta mi se pare discriminare. Nu inteleg rostul de a interzice in anumite tari vizionarea unor videoclipuri.

Voi ce credeti ?

Aceeasi problema este cu Joost (TV Online) si, un alt exemplu,  site-ul celor de la CBS. Teoretic, exista metode de a-i pacali (folosind reteaua TOR, iar ca aplicatie Vidalia) dar nu am incercat sa vad cum sta din punctul de vedere al vitezei.

akenathon

Quote from: Foxter on 02 February 2008, 16:49
Cautand un melodie pe You Tube Intru pe un canal oficial cu cu videoclipuri. Cand vreau sa vizionez un videoclip imi apare mesajul "This video is not available in your country." Asta mi se pare discriminare. Nu inteleg rostul de a interzice in anumite tari vizionarea unor videoclipuri.

Voi ce credeti ?
Eu cred ca banutii primiti din .ro (pe reclamele afisate aici ma refer) nu le satisface buzunarul... Parerea mea.