Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 318
  • Online ever: 318
  • (Today at 13:29)
Users Online
Users: 0
Guests: 123
Total: 123

Ugly themes, need for new ones

Started by bro, 31 January 2007, 14:11

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

bro

asa. deci forumul asta are numai teme de linux :D. ne trebuie unele mai vii, mai colorate, mai normale. so, aici se discuta problema asta. topicul se va face sticky si se va tine cont de el. fiecare vine dupa posibilitati cu alternative, atasam dup-aia un poll [nu pool!!!] si supunem la vot.

let's begin!
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

Chipicao

Am şi găsit ceva foarte interesant: Default MultiColour
Are două avantaje mari şi late: multe culori, uşor de adaptat la modificarile ulterioare.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

~Empathy~

WHAT? E mult prea colorat si asa... vrei sa-l colorezi si mai mult? Eu vreau o tema gri cu contrast redus.
We dance, and the music dies...

Chipicao

Nu obligăm pe nimeni să-şi coloreze ecranul. Pur şi simplu oferim opţiuni celor care doresc o temă mai vioaie.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

bro

Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

Chipicao

#5
Fiecare are propria opinie. Nu poţi obliga pe cineva să se îmbrace întru-un anumit fel.

Propun încă două teme şi atât!




Dilber MC - 12 culori



  • You can turn off the logo, turn on default one or just show forum name.
  • You can set to show forum name together with the logo or not.
  • You can put custom HTML codes to the top right of the page, like links to other pages or banners.
  • You can put custom HTML codes under the user info bar, like a banner or etc.
  • You can adjust the page width. It can be set in fixed pixels, or a percentage.
  • You can select from 12 different colors of the theme.
  • Child boards are aligned in two rows. You can set it to display the child boards in one row only.
  • You can turn on and off the "boardname", "posts", "lastposts" bars on board listing.
  • You can write your own copyright text under the SMF copyright.

ORANGE-LT


Menţionez că sunt compatibile cu versiunea 1.1.1, şi sunt printre cele mai populare. :D
μή μου τούς κύκλους τάραττε

bro

orange-light e super. io-l vreau :D
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

kman

Mai copii, hai sa va explice si moshu cum sta treaba cu temele astea pe care le vreti voi. SUNT AL DRACU DE GREU DE MENTINUT SI ADAPTAT LA MODURILE PUSE PE FORUM IN ACEST MOMENT.

Acuma, dupa ce o sa ma injurati si o sa ziceti ca de ce am urlat, o sa va ganditi ca timpul meu de lucru e limitat si se rezuma la a arunca din cand in cand un ochi pe loguri sa vad ca ceva nu a crapat. Daca va gasiti vreun cunoscator de php pe acolo care sa modifice temele si modurile astfel incat sa se integreze frumos, mai stam de vorba, pana atunci ... (ati prins ideea).

Momentan, prioritatile sunt asa:
1) reinstalarea modurilor updatate cand vor aparea versiuni compatibile cu versiunea 1.1.1 de SMF
2) gasire/creare si instalare de mod pentru un sistem de stiri mai destept.

Am incercat experimentul cu temele chiar la inceputul forumului, pentru cei cu memoria nu prea scurta, a fost un rateu enorm, in afara de 2-3 saritori, nimeni nu folosea temele suplimentare. Singura tema care eu inca o mai intretin si o tolerez e Amber (DilberMC, ca tot ati pomenit-o e o greseala crunta de design, incercati si veti vedea de ce).

Pana data aviatoare,
  Cristi

Barbu

Două chestii:
1. Pe unele teme (inclusiv cea default) apare o listă cu ,,prieteni" ai forumului. Nu'ş cum s-o zic mai pe ocolite, aşa că o zic d'a dreptul: arată naşpa. Pe deasupra şi ,,prietenii" respectivi sunt naşpa. M-am săturat de prozelitismul de tip OSF.
2. Pe alte teme forumul nu mai are pic de identitate; nu mai există nici măcar banners de la aşa-zişii prieteni.

Din câte înţeleg, nu există o structură unitară ci doar se toarnă o temă care suprascrie orice fel de customizare. Dacă ăsta-i cazul, apăi pot zice că SMF sux.
Ah... Încă ceva: pe CHiP era problema cu răspunsul întârziat; aici nici măcar nu există vreun om căruia să i se adreseze requests; kman probabil se ocupă doar să meargă forumul, depanare şi atât (din câte văd, nu e cazul să fie considerat ca un om care chiar se ocupă de forum; n-are nici timp, nici dorinţe pentru SayIT).

Acu' probabil urmează partea în care o să se ofere scuze şi/sau înjurături (pentru mine). Niciuna din cele două acţiuni nu va rezolva problema.
Sara bună! :sal:
Formerly known as bomath.

LNT

@Barbu: criticile constructive nu se lasa cu "umplut de frigidere" (cel putin pe acest forum asta am vazut).

@Chipicao: Eu aleg Dilber MC. Mi se pare mai interesanta decat cealalta.
These are the days of our lives.

~Empathy~

Quote from: BarbuM-am săturat de prozelitismul de tip OSF.

Ce?
We dance, and the music dies...

CQ

www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

~Empathy~

Open Software Foundation -- am inteles din prima, prin 'ce' am vrut sa imi exprim wtf-ul.
We dance, and the music dies...

alecs1

O singură chestie mă deranjează la ce e acum pe forum, şi anume că nu este suficient de mare diferenţa între topicurile cu posturi noi şi cele sticky, şi de multe ori apăs pe topicurile lipicioase care sar în ochi.
De asemenea, marea mea pretenţie este ca toate butoanele cu text să aibă fonturi şi nu poze, că imediat ce apăs un + arată ca naiba butoanele alea (din ce-mi aduc aminte pe aici condiţia asta este îndeplinită).

CQ

O temă neagră cu scris roşu aprins ar mai merge. :fum:
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

Barbu

Quote from: lapcat on 01 March 2007, 19:16@Barbu: criticile constructive nu se lasa cu "umplut de frigidere" (cel putin pe acest forum asta am vazut). [...]

După cum se vede, un scurt -2 pentru că unu'-altu' s-a simţit ofensat. Sănătate!

Nu-i o soluţie să se tot alerge după teme noi; trebuie găsită rezolvarea pentru standardizarea celor existente şi aducerea lor într-un format unitar. Pentru asta e nevoie în primul rând de un webmaster (iar acum mai-mai că ajung să zic că cheap ;) are aşa ceva).
Formerly known as bomath.

LNT

Quote from: Barbu on 04 March 2007, 14:30
Quote from: lapcat on 01 March 2007, 19:16@Barbu: criticile constructive nu se lasa cu "umplut de frigidere" (cel putin pe acest forum asta am vazut). [...]

După cum se vede, un scurt -2 pentru că unu'-altu' s-a simţit ofensat. Sănătate!


Tu stai bine, uita-te la ozzy  :D

De cele doua teme, Dilber MC si ORANGE-LT, ce se mai aude?  :rock:
These are the days of our lives.

korby

Athlon 64 3700+ SD DH-E6 @ 3141 MHz | Scythe Infinity | DFI LP NF4 Ultra-D (AD0) + TR HR-05 SLI | Mushkin 2*256 MB DDR3500 Level II @ 571 MHz /w 2-2-2-5-1T | eVGA GeForce 7900GT RoHS @ 600/2100MHz + AC NV Silencer 5.3 HS & Nexus DF1209SL-3 | Seagate ST380811AS | LG GSA-H12N | Chieftec GPS-400AA-101A

LNT

Quote from: korby on 04 March 2007, 17:23
Musiconica looks nice. Test aici: http://demo.webtechnica.net/

Este exact tema default de pe forum. Sau ma insel?  :unsure:
These are the days of our lives.

korby

Ai selectat "Musiconica" din demo-urile disponibile? :fum:
Athlon 64 3700+ SD DH-E6 @ 3141 MHz | Scythe Infinity | DFI LP NF4 Ultra-D (AD0) + TR HR-05 SLI | Mushkin 2*256 MB DDR3500 Level II @ 571 MHz /w 2-2-2-5-1T | eVGA GeForce 7900GT RoHS @ 600/2100MHz + AC NV Silencer 5.3 HS & Nexus DF1209SL-3 | Seagate ST380811AS | LG GSA-H12N | Chieftec GPS-400AA-101A

LNT

 :slap: Nu....acuma am vazut.

Nu e cam prea "muzical" pentru un forum IT?

Sliclk Pro arata bine, sau chiar Default modern.
These are the days of our lives.

korby

Default modern e prea... default aş zice.
Musiconica e super aş spune, iar acele imagini care îi dau "muzicalitatea" pot fi înlocuite foarte uşor.  :blink:
SlickPro: Graphite e frumoasă (eu o folosesc deja :yahoo:), însă e prea monotonă aşa standard cum vine ea, trebuie modificată ca să aibă ceva personalitate... ăăăă... you get my point.  :slap:
Athlon 64 3700+ SD DH-E6 @ 3141 MHz | Scythe Infinity | DFI LP NF4 Ultra-D (AD0) + TR HR-05 SLI | Mushkin 2*256 MB DDR3500 Level II @ 571 MHz /w 2-2-2-5-1T | eVGA GeForce 7900GT RoHS @ 600/2100MHz + AC NV Silencer 5.3 HS & Nexus DF1209SL-3 | Seagate ST380811AS | LG GSA-H12N | Chieftec GPS-400AA-101A

LNT

Acum folosesc tema default de pe forum. Cum o pot schimba in Slick Pro de exemplu? Nu gasesc nici o modalitate la profil > preferinte pentru afisare si layout.
These are the days of our lives.

korby

Athlon 64 3700+ SD DH-E6 @ 3141 MHz | Scythe Infinity | DFI LP NF4 Ultra-D (AD0) + TR HR-05 SLI | Mushkin 2*256 MB DDR3500 Level II @ 571 MHz /w 2-2-2-5-1T | eVGA GeForce 7900GT RoHS @ 600/2100MHz + AC NV Silencer 5.3 HS & Nexus DF1209SL-3 | Seagate ST380811AS | LG GSA-H12N | Chieftec GPS-400AA-101A

LNT

"Asa" cum spui tu o schimb pe ~webtechnica. Asta stiam.   :)

Ma refer la forum SayIt cum o schimb...
These are the days of our lives.

korby

Da' e pusă aici? LOL! ;;)

Of of, măi măi :fum:
Athlon 64 3700+ SD DH-E6 @ 3141 MHz | Scythe Infinity | DFI LP NF4 Ultra-D (AD0) + TR HR-05 SLI | Mushkin 2*256 MB DDR3500 Level II @ 571 MHz /w 2-2-2-5-1T | eVGA GeForce 7900GT RoHS @ 600/2100MHz + AC NV Silencer 5.3 HS & Nexus DF1209SL-3 | Seagate ST380811AS | LG GSA-H12N | Chieftec GPS-400AA-101A

LNT

Quote from: korby on 04 March 2007, 18:54
Default modern e prea... default aş zice.
Musiconica e super aş spune, iar acele imagini care îi dau "muzicalitatea" pot fi înlocuite foarte uşor.  :blink:
SlickPro: Graphite e frumoasă (eu o folosesc deja :yahoo:), însă e prea monotonă aşa standard cum vine ea, trebuie modificată ca să aibă ceva personalitate... ăăăă... you get my point.  :slap:

:blink:
Nu mai inteleg. Deci nu o folosesti....poti folosi doar cele care sunt pe forum.
These are the days of our lives.

tcalexander

korby a pus Graphite pe RoClockers, de aia zice că o foloseşte.
Would you like to ride on your own ass?

korby

Quote from: lapcat on 05 March 2007, 06:00
:blink:
Nu mai inteleg. Deci nu o folosesti....poti folosi doar cele care sunt pe forum.

Quote from: tcalexander on 05 March 2007, 07:27
korby a pus Graphite pe RoClockers, de aia zice că o foloseşte.

:fum: :fum:


... cercu' ăla cu RC în mijloc de la secţiunea "Our friends".  ;;)
Athlon 64 3700+ SD DH-E6 @ 3141 MHz | Scythe Infinity | DFI LP NF4 Ultra-D (AD0) + TR HR-05 SLI | Mushkin 2*256 MB DDR3500 Level II @ 571 MHz /w 2-2-2-5-1T | eVGA GeForce 7900GT RoHS @ 600/2100MHz + AC NV Silencer 5.3 HS & Nexus DF1209SL-3 | Seagate ST380811AS | LG GSA-H12N | Chieftec GPS-400AA-101A

LNT

Eu credeam ca folosesti tema aici.  :">
These are the days of our lives.

LNT

Quote from: Chipicao on 31 January 2007, 15:13
Fiecare are propria opinie. Nu poţi obliga pe cineva să se îmbrace întru-un anumit fel.

Propun încă două teme şi atât!




Dilber MC - 12 culori



  • You can turn off the logo, turn on default one or just show forum name.
  • You can set to show forum name together with the logo or not.
  • You can put custom HTML codes to the top right of the page, like links to other pages or banners.
  • You can put custom HTML codes under the user info bar, like a banner or etc.
  • You can adjust the page width. It can be set in fixed pixels, or a percentage.
  • You can select from 12 different colors of the theme.
  • Child boards are aligned in two rows. You can set it to display the child boards in one row only.
  • You can turn on and off the "boardname", "posts", "lastposts" bars on board listing.
  • You can write your own copyright text under the SMF copyright.

ORANGE-LT


Menţionez că sunt compatibile cu versiunea 1.1.1, şi sunt printre cele mai pupulare. :D

Ce se mai aude de cele doua teme?
These are the days of our lives.