Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 597
Total: 597

Fotbal...fotbal....si iarasi fotbal

Started by Marmota, 01 November 2006, 08:53

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Marmota

Sportul rege....hmmm...oare cand o sa fim si noi rege in el....

Momentan intrebarea e ..."Cum ne vedem in UEFA"....dupa merge si divizia A sau cum s-o mai numi ;;)

peizan

La rubrica asta cel putin doi din moderatori sunt stelisti. Deja imi miroase a dictatura.

s0ldatu

lasa ca dupa meciul urmator, nu o sa aiba timp sa modereze, pentru ca o sa fie ocupati sa dea apa la soareci :)

a fost 4-2, apoi 4-1. in mod logic, urmeaza 4-0 :)

peizan


Marmota

Quote from: peizan on 01 November 2006, 09:12
La rubrica asta cel putin doi din moderatori sunt stelisti. Deja imi miroase a dictatura.

tara arde si baba se piaptana...din pacate pt tine nu is asa infocat ca altii  :fum:


PS. si ia lasa OTul si zii ceva daca ai de zis daca nu .... du-te si viseaza  :devil:

s0ldatu

Quote from: peizan on 01 November 2006, 09:24
Sau 6-0 ;;)
nu cred ca spaniolii sunt chiar asa de sadici. daca steaua o ia cu 6-0 se sinucide beeeecali. ceea ce nu ar fi chiar asa de rau ...

nu tin cu steaua ci cu realul pentru ca mi-e scarba de beeeecali. nu sunt nici dinamovist, nici rapidist, asta ca sa nu credeti ca am ceva cu steaua. de fapt, nu sunt deloc microbist si urasc fotalul inca din frageda pruncie, cand eram nevoit sa renunt la desenele animate de duminica, pentru ca idiotii de la tvr dadeau meciuri. btw, cand se intampla asta, locuiam in drobeta si eram oltean. era pe vremea cand la craiova era balaci, camataru, etc si toti plozii de la bloc, inclusiv eu, eram innebuniti dupa fotbal. cu toate astea, de cand cu anularea desenelor animate pentru a baga meciuri, am prins o ura asa de mare pe sportul asta, incat ma uit la meciuri numai cand joaca nationala.

in zilele astea fotbalul a dobandit o influenta mult prea mare in randul prostimii. a devenit un fenomen de masa care nu poate fi controlat si care produce violenta degeaba.

YESMAN

Quote from: s0ldatu on 01 November 2006, 11:13
Quote from: peizan on 01 November 2006, 09:24
Sau 6-0 ;;)
in zilele astea fotbalul a dobandit o influenta mult prea mare in randul prostimii. a devenit un fenomen de masa care nu poate fi controlat si care produce violenta degeaba.

Si multi ... foarte multi bani...
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

Chipicao

Eu nu sunt microbist, dar îmi place să mă uit din când în când la un meci bun. Nu ţin cu o echipă anume, dar mi-ar plăcea să căştige Steaua (făcând abstracţie de Jiji)

Legat de "prostime"... ce să-i faci, asta e. Ştiţi vorba aia "Roma este gloata"? Se aplică şi aici.

QuoteRome is the mob. Conjure magic for them and they'll be distracted. Take away their freedom and still they'll roar. The beating heart of Rome is not the marble of the senate, it's the sand of the coliseum.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

akenathon

evenimentul zilei:
QuoteDupa umilintele suferite la Bucuresti, 0-3 cu Lyon si 1-4 cu Real, stelistii au renuntat la declaratiile exagerat de optimiste.
ha! era si cazul...  :fum:

FATHER

Problema e ca Steaua e in stare sa bata la Madrid. Cu astia nu stii niciodata...

ozzy

Quote from: FATHER on 01 November 2006, 17:32
Problema e ca Steaua e in stare sa bata la Madrid. Cu astia nu stii niciodata...
Dah, admir optimistii si visatorii da' asta e chiar prea de tot!
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

FATHER

Quote from: ozzy on 01 November 2006, 17:46
Dah, admir optimistii si visatorii da' asta e chiar prea de tot!
Aia am zis si eu... Ca avem o problema. Nu sunt visator, crede-ma. Steaua este imprevizibila. Steaua joaca mai bine in deplasare. Si nu sunt stelist.

_Gabriel_

Experience is one thing you can't get for nothing.

ozzy

Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

akenathon

Quote from: FATHER on 01 November 2006, 17:32
Problema e ca Steaua e in stare sa bata la Madrid. Cu astia nu stii niciodata...
sa dea Domnul, dar nu prea cred... desi stiu ca nu au nici o sansa le tin pumnii; nu sunt un microbist, ma uit la meciuri din an in pasti dar diseara imi voi lipi globii oculari de tv.   :crazy:

s0ldatu

Quote from: FATHER on 01 November 2006, 17:32
Problema e ca Steaua e in stare sa bata la Madrid. Cu astia nu stii niciodata...
steaua sa bata realul ... cu mana pe umar, poate. sau suporterii stelei sa-i bata pe cei ai realului, asta cu siguranta se poate intampla. dar sa-i bata in meciul de fotbal, pe teren ... hai sa fim seriosi ... realul e fata de steaua precum merţanu' faţă de logan.

FATHER

Am inteles. In cazul Real-Steaua balonul e patrat...

s0ldatu

Quote from: FATHER on 01 November 2006, 19:38
Am inteles. In cazul Real-Steaua balonul e patrat...
nu-i patrat, dar steaua joaca de parca ar fi patrat :D

borky

Nu stiu cum sa va zic,dar cel putin pana la pauza steaua a jucat super bine,De data asta nu mi-ar fi rusine daca ar pierde cum a fost la bucuresti sau cu boro atunci.Macar au aratat ca se poate.Sa vedem daca rezista si repriza a doua ca prea erau speriati aia de la Real.

cRacanel

Steaua a facut o prima repriza excelenta, cu multe ocazii, cu tupeu si fara emotii..

Bafta!

R3NZoR

Ce urat,decat autogol mai bine luau inca 4 goluri.
Hop,am sărit groapa.

s0ldatu

ce conteaza, tot au luat bataie la curu' gol, ca de obicei :)

icsfails

au luat pe dracu  :crazy:

daca joaca asa si cu frantujii dobitoci, ii sparg  :yahoo:
The two basic principles of Windows system administration:

* For minor problems, reboot
* For major problems, reinstall

YESMAN

Băi, voi încă mai credeţi în Moş Crăciun ? Dacă mai reuşim să-i batem pe Dinamo Kiev e bine, dacă nu va fi vai de Steaua lui Jiji. N-am nimic cu el săracul, dar când îl văd cum se ambalează înainte de meci şi se desumflă după mi se face milă, amestecată cu silă.
Părerea mea este ca Olympic Lyon ia cupa în ediţia asta.
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

akenathon


Marmota


R3NZoR

Hop,am sărit groapa.

peizan


R3NZoR

Hop,am sărit groapa.

ozzy

Momentan sunt catei  :blink: Dar o sa vina din nou vremea cand o sa-i  =D>
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

cRacanel

21 Noiembrie 2006

**Champions League - Group E**
Real Madrid   2 - 2   Lyon
Steaua Bucuresti   1 - 1   Dynamo Kyev

**Champions League - Group F**
Benfica   3 - 1   FC Copenhagen
Celtic   1 - 0   Manchester U.

**Champions League - Group G**
CSKA Moscow   0 - 2   FC Porto
Arsenal    3 - 1   Hamburger SV

**Champions League - Group H**
AEK Athens   1 - 0   AC Milan
Lille   2 - 2   Anderlecht
Posted on: 21 November 2006, 23:53
22 Noiembrie 2006

**Champions League - Group A**

Levski Sofia   0-2   Barcelona
Bremen   1-0   Chelsea Londra

**Champions League - Group B**

Spartak Moscova   2-2   Bayern Munchen
Internazionale Milano   1-0   Sporting Lisabona


**Champions League - Group C**

Bordeaux   3-1   Galatasaray Istanbul
Liverpool   2-0   PSV Eindhoven


**Champions League - Group D**

Valencia   2-0   Olympiacos
Shkhtior Donetk   1-0   Roma

LNT

Acum se joaca Steaua-Poli Iasi. Deocamdata scorul e 1-0. Fara spectatori isi pierde tot farmecul. Avea dreptate cine spunea ca 70% din calitatea unui meci e data de spectatori. Dar poate asa invata si unii suporteri (daca pot fi numiti suporteri...) ca stadionul nu e loc de adunare pentru derbedei.
These are the days of our lives.

lucas21

Mereu o să fie dobitoci cu un comportament huliganic la care nu o să renunţe, aşa că, suspendarea stadioanelor de fiecare dată când ăştia îşi dau în petec, nu ştiu dacă e o soluţie. Identificarea lor şi interzicerea accesului pe stadioane a fost soluţia în Vest şi cred că ar fi şi la noi. Mai rămâne problema punerii în aplicare.

LNT

Adevarul e ca nu exista o legislatie pentru stadioane. Mitica de la LPF da din gura si atat. Vrea bani de la buget pentru camere de supraveghere pe stadioane...la cati bani se invart in fotbal nici nu au de unde.
Dupa mine, la prima abatere amenda, la a doua interzicere pe stadion + amenda iar la a treia puscarie. In plus sa bata jandarmii in ei ca-n hotii de cai, iar cine e filmat ca avand comportament violent sa-i fie ignorata orice fel de plangere importriva fortelor de ordine. Un comportament agresiv poate fi combatut doar prin masuri dure.

Revenind la lucruri mai pasnice, bravo DINAMO!! :yahoo:
pentru cine nu a aflat, Dinamo-Rapid 4-1
These are the days of our lives.

IceCub

#34
IN PADUREA CU ALUNE, AVEAU CASA 2 CATEI.
VINE PUPAZA SI SPUNE, VOI JUCATI IN TURUL 3 !!!   :rotfl:

LNT

Ca sa nu fim offtopic...
Quote from: Chipicao on 29 August 2007, 22:06
Nu serios, n-am vazut meciul. Să-nţeleg că au mâncat bătaie... :D Cu cine au jucat?

Cu Lazio Roma...scor 1-3.  :(
In fine, macar Steaua s-a calificat, noroc de mirul lui Beeeeeecali.  :wacko:
These are the days of our lives.

Chipicao

μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

Razi tu, presupun ca esti stelist. Lasa ca vorbim noi dupa ce o sa joace steaua cu o echipa de fotbal de calibru, nu liga2.
Maine parca se trag la sorti grupele. Atunci sa vezi ce o sa radem.  :P

De fapt care maine ca e azi. :D
These are the days of our lives.

Chipicao

μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

#39
Na că în seara asta Steaua a luat-o pe cocoaşă. Jardel iarăşi a marcat...dar a greşit poarta.  :rotfl:

Per total a fost un meci frumos, chiar mă bucur că l-am vazut live. M-am bucurat pentru Iaşi, nu de alta, dar îs moldovean...  :gigea: Oricum mai puţin mă interesa scorul, mai mult să nu adorm pe scaun, şi nu a fost aşa. S-a jucat fotbal, au fost faze destule şi chiar frumoase. Stadionul a fost plin.

Coada de la bilete, partea 1...


...partea 2...


Galeria stelistă. Au câtat ei cât au cântat, mai ales în repriza 2, dar la un moment dat au obosit.


Tabela de scor...Au nocturnă dar cu tabela asta îşi strică firma. Nu se vede prea bine dar esenţialul se distinge. Am prins şi o freză acolo. :D


Tribuna 0. Pe teren erau în încălzire fotbaliatorii.




Mâine o să postez şi nişte poze făcute în timpul meciului, dar nu cu telefonul ci cu un aparat foto.
These are the days of our lives.