Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 380
Total: 380

La mulţi ani, români!

Started by Flaviu, 01 December 2006, 09:42

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Flaviu

La multi ani, tuturor romanilor! E ziua noastra, sa sarbatorim!  :hbd:  :drink:
aka eflaviu


tujako26

 :hbd: :hbd:"Desteapta-te Romane, Din somnul cel de moarte..." :fk:

CYCLER

Never take a laxative and a sleeping pill at the same time

IceCub

La multi ani romani!  :hbd:
Totusi, nu simt ca ar fi ziua nationala... poate pentru ca sunt la scarbiciu.  :((
Singura diferenta e ca microbuzul cu care merg zilnic la munca era suspect de liber, iar pe strazi nu mai e carambolul rutier obijnuit.

Chipicao

La multi ani! Sper din toată inima că bucureştenii vor sta pe-acasă în continuare. :D
μή μου τούς κύκλους τάραττε

kquizak

 :hbd: , nu stiu de ce dar nu am acel feeling de ' it's my birthdate'---si chiar is roman
network-tools.ath.cx ---nmap yourself

Praetor

Dupa ce am vazut topicul similar de pe chip ma gandeam ca aici nu va fi topicul penibil. M-am inselat. Macar aici pare mai putin penibil.

Btw tema de gandire: nu vi se pare ciudat ca in Romania s-a miscat ceva pozitiv cand
1. era monarhie
2. monarhii nu erau romani?

Dupa ce s-au intergrat s-a dus totul naibii (vezi Carol II).

Iar mareata unire a romanilor a fost sub un rege strain.

Sa tot fi mandru nu?

nicolin

Praetor, in mare ai dreptate. Insa nu cred ca ar trebui sa minimizam importanta acestei zile. Ba, din contra.

ozzy

Nu suport nici un fel de discutii / comentarii pe tema zilei de azi. Sunteti mandri ca sunteti romani, e bine. Nu sunteti, tot bine, treaba voastra, nu va bagati. Nu sunt "ingust" insa pana acum nu am auzit nimic inteligent pe tema asta.

Am mai uitat din detaliile istoriei nostre invatate in liceu insa tin minte ca niste oameni au murit ca tara asta sa fie atat de mare, libera si sa se numeasca Romania.

Nu ma intereseaza sub ce rege s-a facut Unirea sau ca era monarhie etc etc.. Important e ca s-a facut si astfel traim noi astazi in tarisoara asta pe care doar prostii o hulesc. Tara nu are nici o vina, ea e minunata, o comoara. Vina e a oamenilor, dar e in firea noastra sa fim niste nenorociti, nu?  :unsure:
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

aciu

Bună ziua. Eu sunt un român prost. Are bunătatea cineva să mă lămurească de ce acest topic este penibil?
Posted on: 01 December 2006, 17:10
Cine e interesat de vizionarea paradei la la Arcul de Triumf poate decărca de aici: http://89.32.16.70 .

Praetor

Pentru ca e penibil si mai ales inutil.

In fiecare an ' La multi ani , la mulit ani' in timp ce rahatul se impute pe zi ce trece . Dar voi sinteti mandri si o dati cu la multi ani. Da, multi ani in saracie, prostie si hotie.

Si sa nu uitam MANDRIA de a fi cele spuse mai sus.

adi_bmf

Municipi... conducerea tarii a facut un lucru bun, lucru pe care-l face an de an: da de mancare gratis la oameni, printre care se afla si persoane care chiar au nevoie de asa ceva. Partea urata e ca asta se intampla o singura data pe an! De ce?

De 1 Decembrie, Armata Romana a scos jucariile la aer, de ce o face o singura data pe an? De ce trebuie sa fie o singura zi in care trebuie sa fim oarecum fericiti ca suntem romani?? De ce nu sunt mai multe?? Fac o trimitere la huiduitii de americani care chiar se mandresc ca sunt americani. Intreaba 100 de romani daca e valabil si pentru ei si o sa ramai surprins (nu in mod placut). Si mai intreaba-i o data si de 1 Decembrie si o sa vezi o lipsa de consecventa in raspunsuri de ramai masca.... fals patriotism... bleah :bleah:

La Multi Ani Romania.... tara in care s-a inventat prostia!
It seems they wanna finger print me and gimmie some years / They'll only get one finger while I'm shifting gears

CYCLER

Quote from: Praetor on 01 December 2006, 20:16In fiecare an ' La multi ani , la mulit ani' in timp ce rahatul se impute pe zi ce trece
Nus' cum naiba, dar mie-mi merge din ce in ce mai bine. Numai prin munca cinstita, la smenuri nu ma pricep :)
Quote from: Praetor on 01 December 2006, 20:16Da, multi ani in saracie, prostie si hotie.
Incearca sa eviti situatiile si sa nu creezi ocazii, pentru binele natiunii pana la urma. ;)

Quote from: aciu on 01 December 2006, 18:43Cine e interesat de vizionarea paradei la la Arcul de Triumf poate decărca de aici: http://89.32.16.70 .
Ah, la naiba, ai ratat 3,14zdele de la SRI  :crazy:
Never take a laxative and a sleeping pill at the same time

Chipicao

Era să uit... La mulţi ani Pro Tv! E bine aşa??
μή μου τούς κύκλους τάραττε

aciu

CYCLER, nu am filmat eu, din păcate. Şi într-adevăr, erau acolo câteva fete superbe.

Praetor

QuoteNus' cum naiba, dar mie-mi merge din ce in ce mai bine. Numai prin munca cinstita, la smenuri nu ma pricep
SI mie imi merge binisor. MIE . Nu tarii. Pentru ca 1 decembrie e ziua Romaniei nu a lui Praetor.
SI lui Iri ii merge bine, chiar mai bine decat mie sau tie. Dar Romania tot in rahat e si se afunda si mai mult.

Get it? ;)

CYCLER

De Iri nu cred ca are rost sa ne legam, e unul din cazurile aparte  ;;) totusi ma uit asa la Romanica si nu pot sa zic ca se afunda. Mai sunt multe de facut, dar parca se tine binisor, parerea mea.
Never take a laxative and a sleeping pill at the same time

adi_bmf

Ai dreptate, Romania pluteste ca...  ;;)
It seems they wanna finger print me and gimmie some years / They'll only get one finger while I'm shifting gears

akenathon

nu mai uram multi ani Romaniei pt ca romanii sunt hoti si prosti si curve etc...
pt o generatie de degenerati uram toata tara in corpore  :wacko:
parerea mea este ca lucrurile au inceput incet-incet sa se miste intr-o directie buna... economic (cate salarii de 500 de $ sunt acum si cate erau in 1992, de exemplu?), chiar si in justitie (vedem parlamentari, miliardari si chiar un fost prim ministru dand cu subsemnatul la parchet - ati vazut asa ceva acum 10 ani?!?) - mai este muuult de lucru dar eu unul sunt optimist.  ;)
inca ceva: de cand patriotismul este direct proportional cu nr lovelelor din portofel? a fost o perioada - in timpul marii crize economice - cand si americanii si nemtii faceau foamea pe strazi... ma indoiesc ca atunci faceau comentariile pe care le facem noi acum...
cand ni se pare ca o ducem naspa si ne pute Romania sa ne gandim  la (stra)bunicii nostri care si-au lasat ciolanele pe la vidin, marasesti sau cotul donului... sigur o duceau (economic vorbind) mult mai prost decat noi...