Main Menu

Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 113
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 384
Total: 384

Casti 5.1

Started by nicolin, 30 November 2006, 18:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nicolin

Doresc sa stiu ce casti 5.1 existente pe piata din RO se apropie cel mai mult de 'the real thing'. Detin deja o pereche Zalmann 5.1 insa nu pot spune ca sunt EXTRA-multumit de ele.

FATHER

Evita Sharkoon Cosmic 5.1 . Bune la jocuri , multumitoare la filme, catastrofale la muzica.
Am fost mai multumit de Speed-Link Medusa .

Diana.D

pt muzica incearca modele de la sennheiser , a mele is hdr 120 , mobilitate si calitate :) .
din pacate nu sunt 5.1 ...
PS: orice audiofil o sa intrebi la sennheiser te trimite clar sau la ceva asemanator oricum

ozzy

Apoi dai Zalmannurile :D ?
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

IceCub

Da voi aveti 5+1 urechi???  :crazy:

Ete aici un model: Turtle Beach Ear Force HPA - din pacate pretul de ~ 380 RON este cel putin prohibitiv.

SoNic

#5
Eu am avut Turtle Beach alea. Nu merita banii. Sau poate nu pentru mine. Pozitionarea 3D nu este data numai de pozitia fixa a sunetelor ci si de cea "dinamica". Involuntar pt a determina directia unui sunet iti misti capul. Intr-un mediu surround produs de difuzoare poti identifica directia destul de bine. Cand surroundul este produs de casti, miscarea capului imi darea senzatia ca sursa se misca in jurul meu - destul de aiurea si nenatural.
LE: Am sters cateva posturi care urmau acestuia. Desi erau dragute, nu erau on-topic.  Si cumva eram si eu vinovat O:-)
Unsigned integer