Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 463
Total: 463

Ui haluin ?

Started by peizan, 31 October 2006, 19:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

peizan

Azi e halauinu' . Serbam sau hulim? Acceptam sau ignoram? Sarbatoare sau kitch ?

Chipicao

Mai târziu mă duc la un chef de haluin. Nu pentru că e haluin şi mă interesează vreun strop, dar e chef, şi nu pot refuza!  :D
μή μου τούς κύκλους τάραττε

ozzy

Sa ne zici cum au clonat ai nostrii "spiritul" halloweenului :D Cred ca o sa fie slabut ca tematica, da poa' sa reuseasca tocmai spiritului romanesc de.. party ;)
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

s0ldatu


_Gabriel_

Halloween e doar pentru puradei
Experience is one thing you can't get for nothing.

tcalexander

Not quite. Acu' doi ani am avut parte de superdistracţie - tabăra de la Stoeneşti, o noapte cu vreme bună, vreo 50 de inşi de diverse vârste, cearceafurile din dotarea taberei, dovleci milogiţi din sat, votcă, vin şi lumânări de la magazinul local, foc de tabără, procesiune prin sat cu cearceafurile în cap şi lumânarile în mână, ca la îngropăciune, oameni adormiţi în iarbă, fugăreală cu garda pe malul gârlei, etc. Şi - God damn it! - trebuia şi weekendul trecut să fiu acolo, dar tabăra a fost retrocedată foştilor apropitari. :huh:
Would you like to ride on your own ass?

peizan

Parca va si vad beti muci ... :wacko:

s0ldatu

multe dintre filmele horror pe care le-am vazut incepeau asa: niste tipi sau/si tipe se trotileaza muci la un party, iar de tulburarile lor de perceptie profita monstruletzul/canibalul/criminalu' in serie etc ... :)

Chipicao

Party a supt rau de tot, aşa că am plecat.  :bleah: Bine că a fost aproape de casă, şi nu mi-a părut rău de drum. Mai am un chef tot în zonă, dar nu mai risc.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

tcalexander

BTW s0ldatu, eu eram ăla cu topor şi mască ;;) ... serios, ăia din dormitor au rămas şocaţi când l-am scos din rucsac. :rock:
Would you like to ride on your own ass?

ozzy

Jiizas, te lasara cu toporu' dupa tine :) :) ?
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

peizan

Puteai sa pui intrebarea si fara virgula dupa Jiizas. Era mai cul

ozzy

Si tu de colo.. Carcotasule.. :D A mai fost careva la vre-o petrecere de Halloween?
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

nicolin

Ideea de introducere a Halloween-ului pe meleagurile noastre este, d.p.m.d.v., un pic cam impotriva firii. Insa, asa cum se si vede, faptul ca avem inca un 'motiv' de a ne distra, de a petrece, cu siguranta va duce la mentioerea acestui eveniment in calendarul romanilor.
Acum, daca tot ne-am obisnuit si cu acest eveniment, mie imi pare rau ca nu putem beneficia din plin de acesta, mai ales ca Romania este, asa cum toti au ajuns sa afle, tara natala a lui Dracula. Si aici ma gandeam la promovarea, mai mult sau mai putin oficiala si/sau agresiva, a acestu eveniment + posibilitati de mini-vacante in Romania, etc..

peizan

Eu am fost o data in liceu. Acolo m-am cuplat cu o gagica ca mi-a placut masca ei. A doua zi ne-am despartit cand am aflat ca ea nu avea masca. Stiu, e comic, dar pt mine a fost tragic  :bleah:

tcalexander

Aha, deci tu eşti ăla care a rămas de pomină în Brătianu. ;;)
Would you like to ride on your own ass?

YESMAN

Sarbatoare pentru pusti si subiect pentru televiziuni cand nu mai au subiecte.
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

axismundi

Quote from: YESMAN on 01 November 2006, 14:09
Sarbatoare pentru pusti si subiect pentru televiziuni cand nu mai au subiecte.
Şi un mare kitsch, chiar la mama lui, în America. Ar trebui să ignorăm...

donatello

Quote from: peizan on 31 October 2006, 19:23
Azi e halauinu' . Serbam sau hulim? Acceptam sau ignoram? Sarbatoare sau kitch ?
Hulim, ignorăm şi apoi sărbătorim...
Frate... am văzut pe unul în biserică, desfăcea o cutie de bere! Nemaipomenit, să-mi cadă ţigara din gură, nu alta...

adilehanceanu

The soul of computer technology

YESMAN

Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.