Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 375
Total: 375

Livrare la domiciliu

Started by nicolin, 31 October 2006, 18:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

nicolin

Imi puteti recomanda un restaurant, cu livrare la domiciliu? Ceva, papa bun? Ceva chinezesc sau tot la fel de exotic NU ma deranjeaza...

LE: am uitat sa specific - ptr. Bucuresti!

s0ldatu

numai bucuresti ? naspa. in oradea chiar exista un fast-food numit "Papa bun".

Gabriela

Aruncă o privire pe Chelner.ro, poate îţi e util. :)
We watch and we are always here.

ozzy

Ceva cu shaorma buna de tot cu livrare nu stiti? ;) (I wanna get fat)
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

Marmota

@ozyy go to orizont


pt restu....chinezi, pizza si romani si mai era o pizzerie dar acu imi scapa numele....maine de la work iti zic....


dar nicolin....eu zic ca mai bine mergem la sala :D


@s0ldatu...si prin bucuresti :D

ozzy

Off, stiam si eu shaormeria de la Orizont, dar am nevoie de ceva unde pot comanda pentru atunci cand sunt la job sau sunt prea lesinat sa ma misc din casa :P
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

tcalexander

Would you like to ride on your own ass?

ozzy

Maica Precista!! Asta chiar a fost tare :D. Daca dai bani de nunta si casa, maine fac nunta ;)
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

s0ldatu

ozzy, roaga-l pe tcalexander sa-si editeze topicul, ca poate vede prietena ta ce a scris si ii vin idei :))

peizan


ozzy

Quote from: peizan on 01 November 2006, 09:19
cea mai puna pizza ever
Jerry's pizza
Aici nu pot sa te contrazic.. Doar de 3 ori am comandat da' fiecare a fost suuper ;)
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

nicolin

Pana la urma am apelat la restaurantul bine cunoscut de mine, si anume Templul Soarelui.
Am mai comandat de la ei de cateva ori si nu pot spune ca am fost vreodata dezamagit.

Oricum, poate ca am putea sa dezvoltam acestu subiect, mentionand (evident) numele restaurantului si parerile voastre legate de calitatea mancarii cat si de promptitudinea livrarii.

s0ldatu

templul soarelui asta e restaurant chinezesc ?

nicolin

Da, este chinezesc. Sunt cel putin 2 restaurante. Si, din cate stiu, cred ca sunt si primii care au inceput cu livrarile la domiciliu. De comandat, am comandat de la ei de (posibil) 10 ori si, de fiecare data, totul a fost OK.
Chestie ciudata insa: desi pe site-ul lor au o parte care se ocupa de comenzi ptr. livrare la domiciliu ei nu m-au sunat ca sa-mi confirme comanda din moriv ca in formularul de comanda am trecut nr. meu de tel. mobil si ei nu au voie sa sune catre telefoane mobile.
Fiind un client mai vechi al lor cand am sunat EU la ei mi-au spus ca comanda era luata si deja erau in procesul de productie. :)

akenathon


nicolin

Din experienta proprie, WuXing are portii cam micute.

akenathon

or fi mici, nu te contrazic, dar sunt satioase. intodeauna m-am saturat dintr-o portie (si sunt un gurmand...  :D)... m-ai facut insa curios cu templul soarelui. stiu ca au un restaurant pe str eminescu si unul prin centru dar nu stiam ca poti comanda si acasa.

nicolin

akenathon, Templul Soarelui cred ca au fost primii care au facut asa ceva (livrare la domiciliu), mai ales in 'domeniul' chinezesc. Intra pe www.templulsoarelui.ro si vezi daca iti face ceva cu ochiul. In cazul i care o sa incerci ceva de la ei, zi-ne daca a fost OK (cel putin in comparatie cu WuXing).

hallelujah

-= Wenn der Computer alles kann, dann kann er mich mal kreuzweise! =-