Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 370
Total: 370

Windows contra Linux - au inceput deja?

Started by viking, 21 November 2006, 12:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

viking


Josephine

Ballmer e un troll idiot...cine-l baga in seama...
There are 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't.

ozzy

I agree cu Josephine si ii din surse sigure (colegii mei atotstiutori :D) E mult mai grav ca mine individul, mai ales ca pe el unii chiar il baga in seama.. E un fel de crap ce zice el acolo si nu suna prea .. plauzibil oricum.
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

chitza

Are cineva idee despre ce anume (punctual) vorbeste Ballmer? Ce tehnologie/idee "furata" de la Microsoft e folosita in Linux?

kquizak

network-tools.ath.cx ---nmap yourself

viking

http://www.tgdaily.com/2006/11/21/microsoft_novell/

Ori oamenii astia sint... ciudati, ori eu ma timpesc. Nu mai inteleg nimic. Ieri latra Steve Ballmer de patente incalcate, azi s-a mai indulcit tonul? Miine ce mai urmeaza?
De aici eu inteleg ca au mai gasit o modalitate de a-si face reclama. Si ca sint un prost care i-a bagat in seama :(

La ce se refera aia cind spun IP?

ccc


panzerboy

Răspunsul Microsoft când Novell a declarat că acordul nu recunoşte că Linux ar încălca patentele Microsoft.
http://www.microsoft.com/presspass/press/2006/nov06/11-20Statement.mspx

Oricum Microsoft nu va începe un război al patentelor cât timp tăticul patentelor IBM susţine Linux şi câştigă bani de pe urma lui. Microsoft n-are nici un interes să înceapă un război acum când are şi Uniunea Europeană pe cap, mai nou şi Adobe.

ccc

Anyway ar fi aratat deampixu, pentru ca Novel ar fi dat, chipurile pentru patentul ala, $40 milioane si Microsoftul ar fi dat Novelului $400 milioane (aproximativ, amu, 2-3 milioane acolo nu se vad :D)