Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 544
Total: 544

Clipuri & poze amuzante

Started by IceCub, 06 November 2006, 02:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

alecs1

Quote from: lapcat on 28 March 2008, 19:52
Bravo ție. Nu crezi totuși că ar trebui să raportezi filmulețul de pe youtube și nu postul meu? Sau îți place să fii legat la ochi referitor la ce se întâmplă în jur?

Ken Lee 2 - A Better English  :blink:
Bineînţeles că l-am raportat mai întâi acolo :)

Hai că nu mai continui mult cu prostia asta, dar îţi dau 2 linkuri să vezi 2 chestii.
1. Public shaming, deştepţii de pe net au identificat-o şi i-au publicat datele personale: http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_vigilantism#Public_shaming Dacă intenţia e să faci educaţie cu omul îi faci morală pe loc, nu îl spurci pe net. Dovedeşti că ai personalitate şi e şi mai cinstit.
2. S-a dovedit că în faţa compului oamenii îşi pierd capacitatea de a se comporta normal şi se fac mai cinici. Încă nu am link, dar dacă-l regăsesc ţi-l dau. Era vorba de oameni care aveau ocazia să apese butoane pentru a provoca dureri mai mici sau mai mari, şi mulţi se opreau prea târziu.

tcalexander

Would you like to ride on your own ass?

LNT

#322
Split?
Nu-i face nimeni morală omului, nici n-ar avea pentru ce, masturbarea e un lucru cât se poate de normal și de sănătos (cică). Până aici nimic funny. Dar în momentul în care chestii din astea ar trebui făcute în mediul privat (oare nu putea face chestia asta acasă în baie?) sunt făcute într-un loc public...da, mi se pare funny.
Public shaming? Ok, dar ia în considerare că n-am postat filmulețul ăla ca să facem mișto de el ci doar pentru amuzament = l-ai văzut, treci mai departe. Și n-am nimic împotrivă să fie scos, dar nu de aici ci direct de la sursă.

Farsă Buzdugan - icre de scafandru  :rotfl:

Încă unul care lucrează manual. :P
These are the days of our lives.

alecs1

Sunt de acord cu splitul, deşi am cam epuizat ideile, sper că au ceilalţi mai multe. Eu nu mai am decât una pe care o să o prezint mâine sau când am mai mult timp.

Quote from: lapcat on 28 March 2008, 19:52
Bravo ție.
Mulţumesc de încurajare, abia acuma o observ  :P

LNT

Vulpe în motor.


Dacie în SUA.
These are the days of our lives.

LNT

Quote from: lapcat on 27 March 2008, 23:08
Ce-și face omul cu mâna lui se cheamă...lucru manual.  :fum:

QuoteThis video has been removed due to terms of use violation.

Până la urmă s-a sesizat cineva. Sau a facut alecs vreo 10 mii de report-uri.  ;;)
These are the days of our lives.

Chipicao

Foarte bine daca a facut. Asta era solutia, degeaba il stergeam noi, trebuia curatat de la sursa ;)
μή μου τούς κύκλους τάραττε

alecs1

Quote from: lapcat on 02 April 2008, 13:48
Quote from: lapcat on 27 March 2008, 23:08
Ce-și face omul cu mâna lui se cheamă...lucru manual.  :fum:

QuoteThis video has been removed due to terms of use violation.

Până la urmă s-a sesizat cineva. Sau a facut alecs vreo 10 mii de report-uri.  ;;)
Da, am stat explicat în detaliu despre ce e vorba. Eu principial voiam ca lumea să se comporte responsabil, de asta am şi insistat să dispară linkul şi de asta ţi-aş fi dat minusuri de 15 ori pe zi vreme de un an.

Ca să-ţi explic ce e ăla principiu: dacă nimeni de pe internetul ăsta nu ar fi postat linkul, nimeni nu l-ar fi văzut => hai să nu-l postez. Ştiu că vor fi alţii, dar să fiu cu un gram mai bun ca restul lumii.

Eşti din Roman, şi ştii că s-au sinucis mai mulţi liceeni acolo, probabil mai auzi poveşti despre Roman Vodă că se cam organizează în găşti după starea financiară (e cam acelaşi lucru cu poziţia socială în Ro) a părinţilor şi că cei care nu-s din ,,clasa socială" a majorităţii sunt priviţi urât şi o mai şi iau pe cocoaşă (poveste a unui membru al forumului chip). Mai poţi ghici că: mulţi dintre tineri au valori ciudate, n-au habar de multe chestii (inculţi adică) şi datorită obiceiurilor +tv +comp -socializare au şi tot felul de idei aiurea despre viaţă.
Putem deci să ne imaginăm într-o măsură mică ce a păţit tipul la şcoală.

Chipicao

μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

Sinuciderile de la Roman Vodă n-au nici o legătură cu subiectul de față. Acolo a devenit o modă chestia asta. Iar organizarea după statutul social se face în două categorii: baștanii, cei cu neamuri (părinți, bunici, unchi, mătușe etc.) cu putere în oraș, și restul lumii. Primii s-au dus acolo pentru că acolo se duc toți iar ceilalți pentru că așa e la modă, toată lumea vrea la Roman Vodă, că acolo s-ar face carte.

Dacă fraierul se spânzură pentru o lăbăreală postată pe net înseamnă că e cretin și își merită soarta. Există motive și moduri mult mai bune pentru a muri.

LE: "Bang bang you're dead" s-ar aplica și la noi dacă liberalizarea armelor ar fi ca în SUA. Deocamdată nu e așa și să sperăm că nu va fi nici de acum înainte, altfel o să trecem și noi la intrarea în școală prin detectorul de metale.
These are the days of our lives.

alecs1


IceCub


LNT

"E dreptul ei de consumator de timp să se revolte..."  :rotfl: Și ce-i mai ciudat e că OPC-ul nu poate trimite consumatorul la plimbare cu "Nu-ți convine nu consuma."
These are the days of our lives.

Chipicao



Bila neagra sau alba pentru Dell.ro?
μή μου τούς κύκλους τάραττε

~Empathy~

Bila neagra pentru Dell in principiu, nu mai cumpar nimic de la ei. HP/IBM/SUN for me.
We dance, and the music dies...

LNT

Ți-a murit scula și te-ai supărat?  :P
These are the days of our lives.

~Empathy~

N-a murit scula ci sculele, foarte multe masini.
We dance, and the music dies...

lucas21

Quote from: lapcatLE: "Bang bang you're dead" s-ar aplica și la noi dacă liberalizarea armelor ar fi ca în SUA. Deocamdată nu e așa și să sperăm că nu va fi nici de acum înainte, altfel o să trecem și noi la intrarea în școală prin detectorul de metale.
Dacă la noi nu există arme, asta nu înseamnă că lipsesc şi problemele prezentate în filmul acela. Chiar mai mult, faptul că nu există evenimente de astea dramatice care să atragă atenţia înseamnă că acele chestiuni nu sunt luate în serios deşi ele există. Din păcate nu prea există pe la noi oameni motivaţi şi care să se implice.

Chipicao

μή μου τούς κύκλους τάραττε

IceCub


SoNic

Unsigned integer

Chipicao

μή μου τούς κύκλους τάραττε

alecs1

Nothing else matters cântat de nişte sârbi cică http://www.220.ro/Nothing_Else_Matters_varianta_lautareasca-60752.html
Demers artistic de toată lauda, primele (ultimele cronologic) comentarii erau în să critice  :unsure:

tcalexander

Demers artistic my ass, îmi vine să borăsc când aud cum toţi prăpădiţii cu acces la câteva instrumente proaste, 2 boxe infecte şi un leptop pe care instalează Traktor piratat se dau artişti. Ăştia-s tot atât de penibili ca ăia care îl măcelăresc pe Strauss Jr. pe la nunţi. :bleah:
Would you like to ride on your own ass?

IceCub



SoNic

Quote from: IceCub on 16 April 2008, 00:19
De la Parlament citire:  stickuri (stixuri, bete) de memorie la la tot poporul!  :slap:

Bai nenica asta este de groaza... care parlamantar si-a tras firma de importat "șticuri" si vrea sa le vanda statului Român?

In plus, mi-am readus aminte de ce mi se facuse greata in Romanica - toti analfabetii au ajuns deputati.
Unsigned integer

alecs1

Quote from: SoNic on 18 April 2008, 03:10
In plus, mi-am readus aminte de ce mi se facuse greata in Romanica - toti analfabetii au ajuns deputati.
Las că ne copiază alţii: http://en.wikipedia.org/wiki/Bushism, şi dacă nu reuşeşte să ne ajunge exportăm şi la ei neşte alfabetişti din ăştia  :crazy:

IceCub


Chipicao

μή μου τούς κύκλους τάραττε


Foxter

True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

LNT

Computers in 2020.
Nu se vor mai numi Personal Computers ci Pen Computers.
These are the days of our lives.

Chipicao

Interesant, dar slab realizata prezentarea. Si ideea de a transfera cativa TB prin Bluetooth... :bleah:

Un pic mai veche, dar imi palce mai mult.
Si ceva care chiar exista ;)
μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

These are the days of our lives.

SoNic

Unsigned integer

SoNic

Unsigned integer

Foxter

True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

IceCub

Poze facute la momentul oportun:
























































































SoNic

Unsigned integer