Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 610
Total: 610

Utilitare de testare a placilor video

Started by Foxter, 06 November 2006, 00:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Foxter

Pentru testarea placilor video exista cateva programe ce solicita placile video mult:

3DMark 2003 un utilitar/benchmark pentru placi video mai vechi.

3DMark 2005 un utilitar/benchmark pentru placi video mai puternice.

3DMark 2006 un utilitar/benchmark pentru placi video ultimul racnet.

AtiTool Stresarea placilor video si detectia artefactelor e treaba lui.
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

CQ

Şi 3DMark2001SE, pentru testarea ansamblului CPU x GPU (lipeşte-l, adaugă asta... vezi tu :p).
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

Foxter

3DMark 2001 SE va fi pus la threadul despre utilitare de testare a procesorului si placii de baza. Cum care thread ? Ala ce va fi scris in curand.  ;)
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.


bro

si cam atat. trecem la oc?

pt ATI: AtiTrayTools
pt iNVidia: RivaTuner [si o anumita versiune de AtiTool, nush exact care]
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

adilehanceanu

ATITool mai are o chestie deşteaptă, care nu are nici o legătură cu plăcile video: ştie să modifice acoustic managementul pentru HDD-urile care suportă aşa ceva (Settings>HDD acoustic management).
The soul of computer technology

bro

pt orice model de hdd? ca pt maxtoru meu [diamondmax 9] nu am gasit nici un utilitar si  trebuie sa-l tin suspendat in carcasa sa nu mai caraie ca am o troaca de tabla de amplifica ca dreq...

LE: [OFF]last min news: am gasit Intel Aplication Accelerator care are Acoustical Output Management.[/OFF]
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

adilehanceanu

Păi nu ştiu (eu am WD şi Samsung, iar la Seagate-urile de după Barracuda ATA IV nu mai poţi modifica, depinde de cum vin din fabrică), dar la cît de mic e, poţi să-l iei să vezi :)
The soul of computer technology

bro

nu-s acasa la comp :P
anyway, incerc io cand ma intorc la pcu meu. mersi de sfaturi.
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

ChipTavi

#9