Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 513
Total: 513

Email @sayit.ro

Started by Chipicao, 24 December 2009, 11:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Chipicao

Anul acesta Mosul va aduce drept cadou email @sayit.ro gazdit de Gmail. Beneficiati in acest fel atat de calitatea serviciului oferit de Google cat si de o adresa speciala.

Pentru inceput e suficient sa postati aici numele dorit, fie nick@sayit.ro sau pentru o adresa "serioasa" prenume.nume@sayit.ro, cu rugamintea de a omite domeniul @sayit.ro pentru a nu ajunge in liste de spam. Precizez totodata ca nu conteaza daca numele este sau nu disponibil la @gmail.com.

Veti primi ulterior o confirmare cu detalii despre modalitatea de logare pe webmail precum si configurarea clientilor de email.

Daca aveti deja un cont cu suport POP (ex. Gmail, Hotmail, AOL) se pot transfera usor mesajele actuale si/sau viitoarele emailuri pe noua adresa @sayit.ro, urmand sa o accesati doar pe aceasta.
Altfel, puteti seta un cont fara POP, precum Yahoo, sa primeasca si emailurile de la adresa @sayit.ro. Exista si o modalitate prin care se poate activa gratuit serviciul POP pe un cont Yahoo, acesta fiind in mod normal disponibil doar la Mail Plus. Mai multe detalii in zilele urmatoare...
μή μου τούς κύκλους τάραττε

CYCLER

Hmm... si "motherfucker" cum se spune in japoneza ?   Sa-mi fac trico cu "die motherfucker !" ;;)

Mail nu vreau, am destule adrese :P
Never take a laxative and a sleeping pill at the same time

Chipicao

ku so~tsu tare shinu

Grupeaza-le pe toate intr-una singura :P
μή μου τούς κύκλους τάραττε

Gabriela

Frumoasă ideea, cookies for it!

Sărbători fericite!  :cpt:
We watch and we are always here.

nIGhT-SoN

Interesanta ideea. Ce spatiu are casuta de e-mail? La fel ca la gmail?
Gigabyte GA-P35-S3G
Intel Core 2 Quad Q6600
A-Data Vitesta Extreme Edition DDR2 2x1GB 800Mhz 4-4-4-12-2T
Gainward Bliss GeForce 8600GT Golden Sample GLH HDMI, 256MB
Seagate Barracuda 7200.11RPM, 32MB cache, 500GB SATA2
E-MU 0404 USB 2.0
Termaltake 420W 120mm Fan
GMC X-22-R
Acer X223w

Chipicao

La fel. Practic este gmail cu adresa @sayit.ro
μή μου τούς κύκλους τάραττε

ozzy

Cul! S-a mai iesit organizat la berica?  :fum:
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

Chipicao

#7
Adresele sunt gata, am trimis fiecaruia datele de logare. Pe langa mail.sayit.ro sau sayit.ro/mail aveti si un buton in meniul de sus, deocamdata apare doar pe tema default.
De fapt adresele sunt gata de la Craciun, a durat mai mult configurarea serverului, ingreunata si de problemele pe care le-am avut.

Tin sa precizez ca puteti adauga si un "nickname" la adresa de mail, asa incat orice mail trimis catre nickname@sayit.ro va ajunge automat la adresa@sayit.ro fara sa aveti in grija 2 conturi separate.
Aveti la dispozitie si alte servicii Google precum Docs, Calendar si Sites.

P.S. Am sters toate solicitarile ca sa fiu sigur ca adresele nu ajung in mana oricui. Cine mai doreste il rog sa trimita PM.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

SoNic

Unsigned integer

adi_bmf

Vreau si eu o adresa c00l  :aggressive:
It seems they wanna finger print me and gimmie some years / They'll only get one finger while I'm shifting gears

Chipicao

μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

S-a stricat jucăria...
These are the days of our lives.

Chipicao

μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

These are the days of our lives.

Chipicao

Nu are de ce, totul e in regula... :unsure:
Poate e de la Google, o sa mai cercetez.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

These are the days of our lives.

Chipicao

Se pare ca nu stie nimen ide ce INCA nu merge. :(
Din fericire Google apps a primit ceva upgrade-uri, precum folosirea adreselor de mail ca si conturi google obisnuite. Printre altele, asta inseamna ca va puteti loga direct de pe mail.google.com, doar sa introduceti la username adresa completa.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

IceCub

Ar trebui sa mearga de la: http://google.com/a/sayit.ro
Eu am 2 domenii cu sericiul de mail portat la google si le folosesc fara probleme de mai bine de 1 an de zile.