Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 569
Total: 569

recomandari case si mobo pt HTPC

Started by peizan, 21 April 2009, 09:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

peizan

Plec de la faptul ca am deja un proc, E4500 si memoriile. In rest nu am nimic.
Ma intereseaza in mod deosebit pareri despre Antec Fusion Remote spre care inclin si recomandari pentru placa de baza.

Placa trebuie sa fie obligatoriu mATX, si ma gandesc ca ar fi bine daca ar avea video inclus si chiar si HDMI. O placa video separata ar insemna consum si o sursa de caldura in plus.
Pretul e si el important, cu cat mai mic cu atat mai bine.

Per ansamblu cerintele sistemului sunt evident cele normale ale unui HTPC  (redare in format 1080p) si in plus, poate niste browsing.

Multumesc!

Foxter

Vezi aici pt un review la Antec Fusion Remote.

Nu pot sa iti recomand o placa de baza anume dar ai aici un ghid destul de detaliat legat de performanta diverselor chipseturi si placilor video in HD.
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

Chipicao

Mie imi face cu ochiul Antec Micro Fusion Remote 350. E mai mica si mai eleganta, insa mult prea scumpa.
Partea buna e ca daca nu te intereseaza telecomanda si ecranul de la modelele Fusion, ai 2 alternative identice din celelalte puncte de vedere: Antec NSK1480 si Antec NSK2480. Amandoua vin cu surse incluse, prima suporta numai placi low-profile.

Gigabyte GA-EG41MF-S2H e o placa de baza ieftina cu intel GMA X4500 si HDMI. Din link-urile date de Foxter, placa video integrata ar trebui sa se descurce la 1080p.


μή μου τούς κύκλους τάραττε