Main Menu

Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 113
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 149
Total: 149

Registry restore

Started by Chipicao, 22 February 2009, 23:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Chipicao

Am facut o mica boacana zilele trecute aplicand un tweak de XP in Vista. "Uninstaller" nu exista, si nu stiu ce se afla in key-urile respective inainte sa aplic tweak-ul.

In lipsa unui backup, rog pe cineva care are Vista SP1 (preferabil Business dar cred ca merge orice) sa exporte urmatoarele Key-uri:
1. HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{2559a1f6-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}
2. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StartMenu\StartPanel\ShowOEMLink
3. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\RecycleBinOnDesktop


μή μου τούς κύκλους τάραττε

SoNic

Sorry, am SP3... Professional.
Postez primele 2 chei, a treia nu exista la mine.
Unsigned integer

nicolin

Quote from: Chipicao on 22 February 2009, 23:41
In lipsa unui backup, rog pe cineva care are Vista SP1 (preferabil Business dar cred ca merge orice) sa exporte urmatoarele Key-uri:
1. HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{2559a1f6-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}
Pe asta l-am gasit:

Quote from: Chipicao on 22 February 2009, 23:412. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StartMenu\StartPanel\ShowOEMLink
3. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\RecycleBinOnDesktop
Celelalte 2 insa sunt inexistente la mine:


Mentionez ca este vorba de Vista Home Premium SP1.

Chipicao

Mersi mult baieti dar nu reusesc sa-i dau de cap nicidecum. Asta e, traim si fara :)
μή μου τούς κύκλους τάραττε

adilehanceanu

#4
Asta te ajută? Sau asta.

Deşi cred că p-aici e ce cauţi.

Şi uită-te şi acilea.
The soul of computer technology

Chipicao

Mersi pt link-uri, dar nu prea ma ajuta, ce scrie acolo reusisem sa fac. Eu mai vreau sa il si adaug in meniul Start (in dreapta). Asta e tweak-ul daca e cienva interesat: XP   Vista
Teoretic ar trebuie sa mearga, nu difera decat un lucru intre cele 2. Ba chiar am incercat sa sterg toate cele 3 Key-uri (desi numai 2 au legatura) si sa le pun la loc din tweak si tot nu merge...



μή μου τούς κύκλους τάραττε