Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 311
Total: 311

Teoria conspiratiei - Evolutionismul

Started by IceCub, 12 September 2008, 13:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

IceCub

Tuturor ne plac teoriile conspirationiste, fie ca e vorba de extraterestrii, "puteri ascunse" care vor sa conduca lumea, etc.

Astazi am gasit pe google (cautand cu totul altceva) o alta teorie a conspiratiei: Evolutionismul. Pagina la care o sa ma refer o gasiti aici - personal nu ma surprinde faptul ca totul are legatura cu biserica.

O sa traduc cateva pasaje din ce scrie tipul ala acolo, pasaje care m-au facut pe mine si cativa colegi sa ne tavalim pe jos sa ras.

Here we go:

QuoteUrmatoarele grupe de oameni nu sunt de incredere (in general se refera la oamenii de stiinta). Nu cititi nimic din de scriu acestia si nu folositi nici unul din dispozitivele inventate de acestia. - ipocrizia reiese din prima faza in vreme ce tipul posteaza pe un forum: curent electric, calculator, internet, etc.

...
Zoologii
Biblia spune ca liliecii sunt pasari. Mincinosii de zoologi pretind ca liliecii sunt rozatoare.
...
Chirurgii ce opereaza pe creier
Noul Testament stipuleaza clar ca mintea este in inima. Cei care pretind ca, creierul este cel folosit in procesul gandirii sunt pur si simplu impotriva bibliei.
...
Astronomii si toti cei care vorbesc despre stele
Biblia spune ca stelele sunt niste chestii mici care cad pe pamant. Astrologii inventeaza minciuni precum ca stelele sunt mai mari decat pamantul samd.
...
Matematicienii si cei care cred in PI
In Biblie, Pi este exact 3 (reflectand Treimea fara indoiala), pe cand matematicienii cred ca este o amestecatura urata 3.14159. In ciuda unor actionari in justitie in unele state, PI a refuzat sa revina la valoarea precizata in Biblie.
...
Cei care colectioneaza insecte
Cei care au insectare spun ca Dumnezeu are o fixatie pentru insecte. de asemenea, eu pretind ca exista peste 50.000 de specii de insecte, dar asta e o minciuna pentru ca (si acum tineti-va bine) nu ar fi incaput toate in arca lui Noe!  :slap:

Si ca cireasa de pe tort sa fie completa, vine si aprobarea unul alt forumist:
QuotePraise Jesus! The Holy Ghost is clearly speaking through you today Brother Jeb.
:slap:



Mai multe astfel de perle puteti citi direct de la sursa.

WTF? Astia sunt retardati sau ce?  :confused:
Inteleg ca in ultimul secol biserica a pierdut mult din puterea de a controla masele, dar asta mi se pare o tentativa disperata, josnica de a recapata subordinea maselor.

Voi ce parere aveti?

tom

Forumul respectiv e satira :)) ( vezi si semnatura autorului )

VOTE MCSAME FOR A HUNDRED YEAR CRUSADE!

Favoritul meu e threadul asta http://www.landoverbaptist.net/showthread.php?t=125


Chipicao

Eu nu as fi fost surprins sa vad asta la niste americani "religiosi"...
μή μου τούς κύκλους τάραττε

IceCub

Quote from: Chipicao on 12 September 2008, 20:11
Eu nu as fi fost surprins sa vad asta la niste americani "religiosi"...

La asta m-am gandit si eu prima data...


nicolin

Chestiile alea is chiar nimicuri fata de ce pot debita extremistii (de data asta) crestini.