Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 585
Total: 585

Cumpar procesor socket A - 462

Started by chelu, 03 August 2008, 15:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

chelu

Cumpar procesor socket A,preferabil athlon xp

contact: aici sau pm




adilehanceanu

Mmm...aş avea un T-bred B 1700+ (JIUCB, neblocat) cu cooler Z-bra şi placă de bază Soltek FRN3-L (nF2 Ultra)... nasol că n-ai pus anunţu' acu' o săptămînă, cînd am fost eu prin Bucureşti.
The soul of computer technology

chelu

am un T-bred A 2000+ si vreau sa-l inlocuiesc..
nu am preferinte,nu e urgent,dar nu prea gasesc pe nicaieri

adilehanceanu

Păi dacă nu te frige, peste vreo lună frate-miu o să-mi facă o vizită şi pot să ţi-l trimit prin el; dacă nu, ne folosim de Poşta Română :). Placa ta ştie să schimbe multiplicatoru'? Că dacă nu, ce cîştigi la temperatura de funcţionare pierzi la frecvenţă.
The soul of computer technology

chelu

stie,max 200mhz...dar asa,ca fapt divers la ce temp sta?
pe al meu vreau sa-l schimb ca se incinge haotic si incontrolabil (la 133),indiferent de cooler,pasta,ventilatoare de carcasa,etc....nu pot nici sa-l cobor la 100  :climb:

adilehanceanu

Eu îl ţineam la 1700 MHz (200x8,5), la 1,525 Vcore (nominalu' e 1,6 V), cu cooler Z-bra, echipat (din fabrică) cu un ventilator YS-Tech de 60 mm, pe care-l ţineam pe la 2000 rpm (ventilatorul e de 3200 rpm) şi în idle stătea între 38 şi 42 de grade iar în load între 52 şi 58 de grade (temperatura internă, de pe senzorul din procesor, nu aia din socket). Dacă dădeam ventilatorul mai tare scădeau temperaturile da' pe mine mă interesează liniştea. A, driverele de la nVidia realizau un soi de Cool'n'Quiet primitiv, pe VIA trebuia activată funcţia folosind nişte progrămele separate.
The soul of computer technology

chelu


adilehanceanu

Habar n-am... numai procesorul? Dă şi tu cît te lasă inima :).
The soul of computer technology

chelu

pai zi si tu asa..un pret orientativo-aproximativ