Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 626
Total: 626

Configuratie PC

Started by tom, 01 July 2008, 10:11

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Foxter

#1
Destul de bine alese componentele cu 3 mentiuni:

1-Carcasa e arhaica rau. Chiar nu sunt resurse financiare pentru Antec NSK4000 sau un Akasa Zen ?

2-La RAM as alege asta sau asta (a doua varianta e ceva mai ieftina). Corsairurile sunt mai bune in OC si sunt kituri Dual Channel iar diferenta de pret e mica fata de alegerea initiala.

3-Sursa aleasa e buna dar eu as merge pe un Corsair VX450 care e mai silentioasa.

LE:
Discutand cu un amic mi-a atras atentia  ca intre E8400 si E8500 e o diferenta de performanta e prea mica pentru diferenta de bani.

Mai bine te multumesti cu un E8400.

True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

LNT

Ştie cineva ceva legat de evoluţia preţurilor la componentele pentru PC? La un moment dat crescuseră cu vreo 20%, şi-au mai revenit sau mai aştept?
These are the days of our lives.

Foxter

Pe moment cred ca cel mai bine e sa iei RAM. Producatorii de chipuri de memorie au exagerat cu productia si in curand o sa o reduca. Unii dintre ei deja cer imprumuturi avantajoase de la guvernul taiwanez ca sa nu dea faliment.
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.