Main Menu

Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 399
Total: 399

Iasi

Started by icsfails, 26 March 2008, 04:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

icsfails

Salut
Cum se poate ajunge de la gara la hotel Europa (str. Anastasie Panu - WTC) ? Din cate am reusit eu sa vad e destul de aproape, dar dupa cateva ore de stat in tren parca nu as face talpa prin Iasi  ;;)
The two basic principles of Windows system administration:

* For minor problems, reboot
* For major problems, reinstall

LNT

Pe jos (într-adevăr, nu e departe), cu taxiul sau tramvai. Pe vremea asta ( ninge  :blink: ) nu e prea indicat să mergi pe jos, cel mai bine cu un taxiu sau iei tramvaiul 7, doar că ai stație în Tg. Cucu sau în Bucșinescu.
These are the days of our lives.

icsfails

Ninge? fk
Atunci, o firma de taxiuri mai ok, care sa nu imi faca un tur complet de oras, poti sa imi spui? Si vreun birt pe langa hotel.
Multam  :sal:
The two basic principles of Windows system administration:

* For minor problems, reboot
* For major problems, reinstall

LNT

Firmă de taxi nu știu, n-am auzit pe nimeni să aibe probleme, doar să nu mergi cu cei care stau la agățat. Mergi în parcare (cum ieși din gară) și ia unul dinspre ieșire, de pe lângă McDonalds. Cursa n-ar trebui să coste mai mult de 8-10 lei (nu știu exact tarifele, dar am mai auzit de la colegi câ până în Tudor costă cam 10 lei).
Crâșme sunt  o groază, bani să ai.  :fum: În jurul hotelului nu știu, dar pe strada care coboară din fața Halei Centrale spre Podu Roș sunt câteva chiar drăguțe.

Hala Centrală e între hotel și Palatul Culturii, iar între Hală și hotel este o agenție mare BRD (n-ai cum s-o ratezi dacă treci prin față).
These are the days of our lives.