Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 113
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 213
Total: 213

LCD BenQ FP202W, 20"

Started by kman, 03 November 2006, 11:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kman

Weekendu' asta vreau sa ies la cumparaturi, adica am descoperit eu ca nu mai vad nimic la batranul meu CRT de 15" de prin '99 si am e timpul sa inlocuiesc si ultima componenta din primul calculator cumparat cu sudoarea fruntii parintilor.

Conditii: diagonala de 19, 20 sau 21, intrare DVI (ca vreau sa iau 2 jucarii de tipul asta si sa le pun pe o viitoare placa grafica cu 2 DVI-uri), rezolutie cat mai mare si ... nu mai stiu ce mai e pe acolo.

In peregrinarile mel prin e-shop-uri am gasit modelul specificat in titlu, m-am indragostit de el (ca de o fata mai greu da' la calculatoare geek-ul din mine gaieste) si acuma inainte sa fac marele pas vreau m-am gandit sa cer si parerea publicului. Deci, ce pareri aveti, merita, aveti o recomandre mai buna ?

Aaa, sa nu uit link-ul: http://www.emag.ro/monitoare_lcd/monitor-lcd-benq-fp202w-20--pFP202W

viking

Publicul aplauda furtunos.
Banuiesc ca nu ai pierdut vremea si ai citit si niste review-uri inainte sa iti alegi.
Recomandare mai buna? La ce doresti sa il folosesti? Intreb si eu asa... In mod sigur nu o sa il folosesti la editare grafica. Poate o sa il folosesti la niste jocuri, poate la documentatii, poate la...?

Marmota


CQ

La banii ăştia, mai întrebi? :)
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

Marmota

Quote from: CQ on 06 November 2006, 13:40
La banii ăştia, mai întrebi? :)

pura curiozitate....

oricum deja trebuie iar sa incep sa ma documentez despre hardware....ca computerul meu (face deja 3 ani pe putin ;;) ) nu mai face fata la ultimele aparatii...in speta joace ...ca doar asta fac acas....

si cum intotdeauna am zis...perifericele conteaza....monitorul ar fi o schimbare buna..desi 959NFul meu inca o duce bine...restul e cam subred.


oricum..monitorul e chiar super la specs-urile alea....sa arunc si eu un ochi pe acolo....de curiozitate cat e unu de 21'  :fum: