Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 436
Total: 436

Traim in Romania, mama lor ..

Started by ozzy, 18 January 2008, 09:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ozzy

Ok. Ieri seara pe la 21 mergeam pe strada intre Universitate si Unirea cu prietena de mana. Ne-a cazut o buca' de tavan/tencuiala dintr-o cladire de pe trotuar. Nu e caz de spitalizare da' am luat salvarea si am dus-o la urgenta. Cica nu moare, da' cu un bolovan de 2 kile infipt in teasta, o cam doare..

Intrebare. Pot sa-i dau in judecata pe nenorocitii aia de administratori/chiriasi ai cladirii mamei masii?

PS: la 10 minute dupa aia, iar pica o bucata, dar a ratat trecatorii. Politia ciuciu, nu i-a dus capu' sa imprejmuiasca si ei perimetru, poate Doamne fereste moare careva..
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

LNT

Macar e blonda?  :rotfl:

Politia imprejmuieste locul doar cand au ei de lucru acolo (moare vreunul), in rest nu cred ca e treaba lor.
These are the days of our lives.

Federals

Astia nu iau masuri decat dupa ce se intampla ceva, nu inainte :)

ozzy

Mdeah.. Legea la noi protejaza nenorocitii.. Probabil ca daca n-am murit nici unu', ei nu intervin :(
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

CQ

Altă dată să mergi pe stradă, maşinile venind se văd mai uşor decât pietrele care cad din cer.  ;;)
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/

icsfails

Din cate stiu proprietarul sau administratorul raspunde pentru chestii de genul asta. Poti sa il dai in judecata (ma rog, nu tu, pretena)
The two basic principles of Windows system administration:

* For minor problems, reboot
* For major problems, reinstall

ozzy

De putut stiu ca pot, da' iau ceva?
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu


SoNic

In orice tara civilizata, ai avea castig de cauza in cauzul unui proces. In Romania, nu pot sa comentez, probabil depinde de cine este proprietarul cladirii in speta, de ce avocati si ce judecator gasesti. Oricum, ai nevoie de examinare la IML (Institutul de Medicina Legala) si de constatarea politiei. Mai multe afli de la un avocat probabil...
Unsigned integer

alecs1

Te sfătuiesc să faci toate demersurile ca la carte şi să-i dai în judecată. O să obţii şi despăgubiri (vor acoperi şi cheltuielile de judecată), dar mai ales faci o faptă bună luând poziţie când ţi se întâmplă rahaturi.
Dacă te înţelegi în afara sălii de judecată, ai măcar grijă să ceri despăgubiri serioase, să-l usture şi se înveţe minte.

Bineînţeles teoria mea e sabotată de lucruri pe care le ştii deja:trebuie bani, ceva timp, şi există un oarece risc să nu iasă nimic din motivele spuse de SoNic.
Vorbeşte cu un avocat.

ozzy

2 avocati mi-au zis s-o las balta in .ro :(
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

LNT

Macar fa-le scandal celor responsabili de intretinerea cladirii.
Eventual poti sa cauti niste poze pe ogrish ca sa-i impresionezi.  ;;)
These are the days of our lives.

IceCub

#12
Nu spalati aici rufele murdare de pe chip.  :fight:

ModEdit: Cum a zis IceCub. Posturile le-am șters eu. Vă rog să nu se repete, că pun maleficu' pe voi. :fk:
PS: :rock:

laleika

Quote from: ozzy on 18 January 2008, 13:52
2 avocati mi-au zis s-o las balta in .ro :(

2 avocati ti-au zis s-o lasi balta?!?!?!?
I N C R E D I B I L!!!!
Probabil stiti bancu la ala cu intrebare la radio-Erevan...e adevarat ca in Romania...
Da,e adevarat!

Silence! I kill you!!!
:))))))


Shyne

Inseamna ca nu erau avocati sau cine stie!? poate chiar ei aveau "treburi" in cladirea respectiva. Asta e eterna so fascinanta Romanie. Mai cauta, poate gasesti unul care doreste sa te ajute, nu strica sa incerci si poate faci ceva unic in tara si castigi procesul ( daca se ajunge acolo), dar mai e pana acolo!  ;)
"Audacia et devotio"-Motto pompieri militari ( ai mei :) )

"Semper Fidelis" Motto USMC

alecs1

Recomand în continuare o acţiune legală împotriva ălora. E o un mod de a schimba lucrurile cu puţin.

Gândindu-mă bine, cunosc chestii mai grave decât ce povesteşti tu. Ştiu personal 2 cazuri de greşeli grosolane ale unor doctori şi care au scăpat fără nici un fel de sancţiune. Sunt speriat de chestia asta, eu, anonimul Alex care n-are nici o treabă cu medicii în general, cunosc personal 2 cazuri de malpraxis.

Sper să ai resursele să faci ceva.

SoNic

In US sunt FIRME de avocati care numai asta fac - apara clienti in cazuri de accidente de orice fel. Ca in Romania avocatii ti-au zis sa renunti arata cat de multa incredere au in sistemul juridic roman.
Unsigned integer

ozzy

Deja al 3-lea, ruda cu ea, i-a zis ca nu rezolva nimic. Drept urmare /quit.. Traiasca eterna si fascinanta Romanie!  :confused: Solutia noastra: Austria. Long term: US  :unsure:
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu