Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 552
Total: 552

Iesire in oras sau gratar?

Started by R3NZoR, 25 November 2007, 22:51

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ce preferati?

Sa ies in oras cu prietenii
1 (9.1%)
Gratar cu prietenii
10 (90.9%)

Total Members Voted: 11

R3NZoR

Cu toate ca sunt inca tanar ;;),cred ca sunt lenes.Nu mai imi place sa ies in oras,la KFC de exemplu sau la un restaurant,ci imi place un gratar acasa,cu prietenii(stau la curte),acuma nu stiu blocatarii ce parere au.
Hop,am sărit groapa.

Chipicao

Dacă "Sa ies in oras cu prietenii" înseamnă KFC, clar cealaltă variantă.
Şi nu e vorba numai de lene. Eşti la tine acasă, nu într-un loc public, sunteţi mai comozi, vă simţiţi mai bine, aveţi mai multe de făcut, etc.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

R3NZoR

Hop,am sărit groapa.

Chipicao

Ştiu, dar ultima idee rămâne.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

~Empathy~

Gratar la bloc??? :huh: In Oras??? :blink: OMG!!! :blink:.

Gratarul se face la munte, la 30km cel putin de civilizatie -- cort, chestii. Se merge pe jos la munte.

Raspunsul la aceasta problema nu se poate exprima intr-o fraza -- depinde. N-am fost in viata mea la KFC. Prefer sa nu imi stric sanatatea cu o Leffe intr-un loc select, sau cu o cana de vin fiert in alt loc select, sau sa ma duc la teatru. Ieri am fost la Faust. As vrea sa ma duc mai mult la munte, in special iarna dar din pacate nu prea am cu cine...
We dance, and the music dies...

LNT

Ha ha...

Mersul la KFC nu e iesire in oras... Iersire in oras e mers la bere/pizza+bere/vin fiert cu prietenii.
In caz ca nu stiati, gratar se face si la bloc, in varianta celor care nu-s dispusi sa se deplaseze la cel mai apropiat petic de padure, in spatele blocului. Daca ai cu cine chiar iese misto.

Prefer pe oricare decat statul acasa, desi recunosc ca de ceva vreme n-am iesit din casa decat pentru scoala.  :(
These are the days of our lives.

Foxter

Eu ca blocatar prefer sa imi vizitez prietenii / sa fiu vizitat de prieteni acasa. Nu prea ies in oras, iar majoritatea cluburilor nu le pot inghiti. Ca norocos nepot de ardeleanca nu exista nimic culinar in oras ce sa se poata compara cu ce  am la dispozitie acasa asa ca din partea mea prezenta Fast Food-ului in Romania  e inutila.  :D 
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

adilehanceanu

Quote from: ~Empathy~ on 26 November 2007, 07:03
Gratar la bloc??? :huh: In Oras??? :blink: OMG!!! :blink:.
Da, da' omu' stă la casă, îşi permite... şi eu, dacă aş sta la casă, aş băga grătar în curte în loc să mă duc prin cine ştie ce bomba prin oraş ;;)
The soul of computer technology

nicolin

Gratarelul e baza.
Asta daca ai unde.
Blocatarii sunt clar dezavantajati in aceasta chestiune.
Basca daca esti bucurestean, unde, practic, nu gasesti un loc la mai putin de 90 minute distanta de casa.
And that's just driving time!
Mai trebuie adaugat timpul ptr. incarcarea masinii, descarcarea la locul faptei, etc..
Si, evident, ai nevoie de masina.

Apropos, stiu un loc'sor destul de fain, chiar langa padurea Baneasa, langa Academia de politie.
Apropos, promitem sa facem ceva cand o fi mai caldut afara?

adilehanceanu

Sau la Brăneşti, la pădure, pe latura cu autostrada, dacă nu-i omor faci cam o oră (eu, din Berceni)... deşi cam începuse să se umple de manelişti acu' vreo 3 ani, cînd am fost ultima dată :nervos:
The soul of computer technology

akenathon

Te-au stresat ca lumea manelistii, nu gluma, daca n-ai mai dat de 3 ani p-acolo... ;;)

LNT

Nimic nu merge mai bine la gratar decat fripturica in sange, berea rece si Guta fara numar la maxim in difuzoare..."sunt smecher si am valoare".  :rotfl:
These are the days of our lives.

R3NZoR

Nimic nu merge mai bine la gratar decat femeile care sa aduca mancarea si noi sa bem ca porcii :fum:
Hop,am sărit groapa.

nicolin

... si care sa fie si soferite. Asta ca sa stii ca poti intr-adevar sa consumi ceva licori bahice. :D

tcalexander

Would you like to ride on your own ass?

nicolin

Uuuuu, frumoasa soferita!
Apropos, mana ei dreapta unde este?
Pe schimbatorul de viteze?
Sau? :D

R3NZoR

Hop,am sărit groapa.

adilehanceanu

Quote from: akenathon on 07 December 2007, 12:31
Te-au stresat ca lumea manelistii, nu gluma, daca n-ai mai dat de 3 ani p-acolo... ;;)
Ăăă, păi e mai greu să ajung la Brăneşti de la Oradea... ;;)
The soul of computer technology

laleika

Personal,imi plac si iesirile cu prietenii in oras si iesirile la gratar.Acuma depinde de chefu` care-l am!
Se mira cineva pe-aici de gratar la bloc...am un amic care locuieste la etajul 4 si de obicei ne invita la el la un gratarel...pe bloc! :D
:fum:
Silence! I kill you!!!
:))))))

nicolin

Hai ca s-a incalzit afara.
Idei de gratarel?
Si ma refer aici la locatii.

LNT

These are the days of our lives.

add_1981

E frumos la Ciric...amintiri placute  :drink: