Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 573
Total: 573

Monitor LCD foarte ieftin

Started by Chipicao, 08 September 2007, 13:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Chipicao

Cred ca titlul spune totul. Ca idee trebuie sa fie de 19", iar pretul undeva in jur de 600 LEI.
Vreau sa stiu ce firma recomandati dintre: Nec, Viewstar, ViewSonic si Prestigio.

Daca nu raspunde nimeni in 30 de min, ma duc la Flamingo si iau Nec. :unsure:
μή μου τούς κύκλους τάραττε

peizan


Chipicao

#2
Da. Şi am aflat mai târziu că mai bine luam Acer. Dar n-are nimic, timpul era esenţial.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

These are the days of our lives.

Chipicao

#4
Diseară :P

Aşadar, fiind grăbit, am luat de la Flamingo. De la un magazin online aş fi luat în cel mai bun caz luni (10 sept) dimineaţa. Chiar dacă reuşeam performanţa asta, treaba era foarte urgentă.

Modelul ales este NEC AccuSync® LCD93V
Caracteristicile sunt bunicele, contrast 550:1, luminozitate 300 cd/m², şi cel mai important arată bine. Urma să fie folosit la aplicaţii de tip office şi atât, nici măcar filme.
Aşadar eu zic că am făcut o alegere bună, mai ales că era în promoţie, 649 RON, mai ieftin chiar decât "pe net".

Am aflat mai târziu că o alegere mai bună ar fi fost Acer. Patru modele din seriile 1916/1917 sunt mai ieftine şi unul mai bun decât altul.

Acum sincer dacă m-ar întreba cineva ce aş alege (după ureche) între NEC şi Acer, eu aş zice NEC, dar văd că cei mai mulţi au o părere proastă despre NEC şi una bună despre Acer. :unsure:
μή μου τούς κύκλους τάραττε