Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 334
Total: 334

Seriale preferate

Started by LNT, 30 August 2007, 23:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

LNT

Seriale care merita mentionate de la TV si nu numai.

Pana recent am urmarit Futurama dar care din pacate s-a terminat. Din pacate n-am auzit sa se reia seria, desi a avut succes. Pe imdb a primit 9.3 din 10, eu ii dau 9.5
Ieri am descoperit alt desen animat, mult mai comic decat orice altceva am vazut pana acum: American Dad!. Merita vazut si la capitolul comedie mi s-a parut ca da ceata la orice altceva am vazut pana acum. Nu are nota pe imdb, mai e nevoie de 5 voturi, dar eu ii dau 10. E pe ProCinema.
These are the days of our lives.

Gabriela

La Family Guy te-ai uitat? E destul de simpatic. :)
We watch and we are always here.

LNT

Am vazut vreo cateva episoade, nu se compara cu American Dad!
These are the days of our lives.

ozzy

Heroes, Gray's Anatomy, Stargate (+Atlantis)..
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

~Empathy~

The nowhere man. Cel mai tare serial posibil. Vedeti rating pe IMDB. Pacat ca a fost intrerupt dupa un sezon. L-am revazut recent (acum cateva zile).
We dance, and the music dies...

Gabriela

Quote from: lapcat on 31 August 2007, 09:32
Am vazut vreo cateva episoade, nu se compara cu American Dad!

Înseamnă că n-ai văzut episoadele corecte. :D
We watch and we are always here.

Chipicao

μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

Quote from: Gabriela on 31 August 2007, 10:37
Înseamnă că n-ai văzut episoadele corecte. :D

Ai vazut vreun episod din American Dad! ? Vezi un episod si fa o comparatie.  ;)

Chipicao il vezi in fiecare zi la Stirile de la ora 5.  :rotfl:
These are the days of our lives.

Gabriela

Yeah, m-am uitat şi la... dar, dunno, cred că îmi plăcea ideea de Brian mai mult. :D

În fine, lăsând animaţiile la o parte... Any Weeds fan? Că tot a reînceput recent.
We watch and we are always here.

LNT

Eu astept alte doua seriale:
- Prison Break sezonul 3 care va fi lansat pe 17 Septembrie
- Lost sezonul 4 care va fi lansat pe 26 Septembrie.
:gigea:
These are the days of our lives.

laleika

Adica "Tanar si Nelinistit"  ce are?  :crazy:
Silence! I kill you!!!
:))))))

LNT

These are the days of our lives.

laleika

Te rog! Prefer prompteru`! :D
Silence! I kill you!!!
:))))))

Sharky

pai... The 4400, Stargate SG-1, Stargate Atlantis. Lost ma cam tenteaza(dar nu am vazut nici un episod inca)
Just your average bored Shark

Join me for a quick... bite?

ozzy

Sharky, try Heroes ;) Trust me, macar 2 episoade si te-a prins. La ce iti place tie, zic ca te prinde..
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

Sharky

ok... m-ai prins :) sunt fan seriale SF. o sa incerc si Heroes cu prima ocazie.(recunosc ca l-am vazut pe un site mai "de download" dar nu aveam spatiu)
Just your average bored Shark

Join me for a quick... bite?

LNT

Am vazut azi primul episod din seria 3 Prison Break. Dupa doua sezoane au ajuns de unde au plecat, doar ceva schimbari la decor.  :crazy:
Looking forward to the next episode, and the next, and the next....  :gigea:
These are the days of our lives.

laleika

Eu abia am reusit sa vad primul sezon din Prison Break ...in doua zile! Nu ma induram sa ma dezlipesc de langa calc!
Unde mai pui ca m-am si indragostit iremediabil si pentru totdeauna! :crazy:
Wentworth Miller e intradevar gay? :(
Silence! I kill you!!!
:))))))

Foxter

Serialele mele preferate sunt: Vengeance Unlimited si M.A.S.H. Nu prea am timp de seriale si filme cand le dau la TV iar torente si DC++ nu folosesc.
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

Spin

Subscriu si eu pentru Stargate Atlantis. Are cineva ceva din Sezonul 4? Ar mai fi Battlestar Galactica.

ozzy

Am primele 2 din sez 4..
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

LNT

Quote from: laleika on 04 October 2007, 09:13Wentworth Miller e intradevar gay? :(
Te-ai indragostit deja?  :P Mai ai la dispozitie sezonul 2 si eu deja am vazut primele episoade din sezonul 3.  :gigea:

QuoteBritish-born actor Wentworth Miller addressed rumors about his sexual orientation in an interview with Australian media in late 2006 saying he was not gay as some had suggested.
The actor has however become the target of speculation as he keeps a very low profile and declines to speak about his personal life publicly.
Sursa
Neah, nici eu nu cred ca e gay. Sunt zvonuri, dar majoritatea lumii spune ca nu-s adevarate.

PS: "intr-adevar" ( ;))
These are the days of our lives.

Chipicao

μή μου τούς κύκλους τάραττε

laleika

Quote from: lapcat on 04 October 2007, 14:32
Quote from: laleika on 04 October 2007, 09:13Wentworth Miller e intradevar gay? :(
Te-ai indragostit deja?  :P Mai ai la dispozitie sezonul 2 si eu deja am vazut primele episoade din sezonul 3.  :gigea:

QuoteBritish-born actor Wentworth Miller addressed rumors about his sexual orientation in an interview with Australian media in late 2006 saying he was not gay as some had suggested.
The actor has however become the target of speculation as he keeps a very low profile and declines to speak about his personal life publicly.
Sursa
Neah, nici eu nu cred ca e gay. Sunt zvonuri, dar majoritatea lumii spune ca nu-s adevarate.

PS: "intr-adevar" ( ;))
Acum descarc sezonul 2 si merge cam greu ,pentru ca unica posibilitate pe care o am este de pe torenti!
Si cum sa nu te inlove de frumusetea aia de barbat!? :P
Am mai citit si eu pe ici,pe colo si bucurie mare!!! Nu e gay! :yahoo:
Ar fi fost pacat! :D
Silence! I kill you!!!
:))))))

LNT

Ce reprezinta VIEWER DISCRETION IS ADVISED !!!! ? E la inceputul serialelor de pe FOX, inclusiv American Dad.
: 09-10-2007, 08:30:15
Hmm...nu stie nimeni.
Au inceput sa dea in reluare episoadele din Star Trek-N.G. pe AXN SciFi. :nervos:
These are the days of our lives.

LNT

Dupa ce m-am suparat pe AXN SciFi, vezi mai sus, am inceput sa ma uit la StarTrek N.G. de la inceput. Deja am vazut prima serie, mai am inca 6.  :yahoo: Adevarul e ca doar daca vezi episoadele in ordine ai o viziune 100% asupra serialului.
These are the days of our lives.

Chipicao

Cred că acel "VIEWER DISCRETION IS ADVISED" e un fel de "Acest program poate fi vizionat..." sau "este interzis". Se referă la violenţa unui film, limbaj sau indecenţă, etc.

Am venit cam târziu, ştiu. :D
μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

Sezonul 4 din "LOST" se lanseaza in America pe 31 ianuarie
QuoteFanii serialului Lost asteapta cu nerabdare noul sezon plin de mister si aventura, menite sa scoata partile bune, dar si pe cele rele din personajele naufragiate, asa cum ne anunta producatorii. Primul episod din seria a patra, The Beginning of the End, va avea premiera pe 31 ianuarie 2008 la ABC.
Desi fusese programat sa apara in luna februarie, primul episod din noul sezon a fost programat catre sfarsitul acestei luni pentru a se incadra mai bine in noua grila a postului TV.
Sezonul 4 va contine 16 episoade si va fi urmat de alte doua sezoane, in 2009 si 2010, cu acelasi numar de episoade.
Sursa
Deci pe 31 ian, dar daca astia cred ca eu am rabdare pana in 2010 sa vad cum se termina...  ;;)
Am vazut cateva episoade din Neveste Disperate sezonul IV si mi-au placut, ceva mai bine realizate decat seria 1 sau 2. Seria 3 cred ca am sarit-o, primele doua le-am urmarit la tv. Eh, oricum astea-s un fel de telenovele, mare lucru n-am pierdut daca am sarit o serie.
These are the days of our lives.

IceCub

Stargate Atlantis - am vazut primele 3 sezoane intr-o saptamana (cea mai mare parte weekend-ul trecut) si sunt chior de somn.  :nani: (oboseala acumulata, sleepless nights). Weekend-ul asta termin si sezonul 4.  ;;)
In concluzie... inca un serial in standby (adica trebuie sa astept noi episoade), dupa Jericho, Battlestar Galactica si seria Top Gear.  :confused:

add_1981

Acum sunt in pauza de Futurama, deoarece in ultima vreme am inceput sa il visez pe Bender (mai am de vazut 2 sezoane).
Star Trek Enterprise e interesant la fel si Charlie Jade care, din pacate, s-a oprit la sezonul 1.


LNT

În lipsă de Prison break sau Lost care vin câte un episod pe săptămână şi eu n-am răbdare să aştept, m-am apucat de Mad about you. E simpatic serialul, comedie bineînţeles, 7 sezoane, am început cu sezonul 3.  :D Sunt la episodul 18 şi keeps getting better, păcat că e mâine şi tre' să mă culc. Nota dată de imdb nu prea mi se pare justă (7.0/10), e o comedie un pic altfel, fiecare episod trebuie urmărit foarte atent altfel pierzi fazele pentru că evenimentele se petrec extrem de repede. După ce ajung la final o să-i dau şi eu o notă.
These are the days of our lives.

IceCub

Intre timp am terminat de vizionat What I like about you. Dragut serialul, cu episoade scurte, merita vazut ca sa-ti omori timpul.

gtz

prefer Prison Break  =D> ... am vizionat toate serialele pana acum ... si astept cu nerabdare sezonul IV  :gigea:
...life sukcs...

LNT

Văd că Prison break nu mai apare de vreo săptămână, doar Lost mai mişcă.  :huh:

Revin. Tocmai am terminat Mad about you. 5 sezoane într-o săptămână cred că e ceva.  :crazy:
Ce pot să spun, într-adevăr nota de pe imdb e dată de cei care probabil nu au prins firul. Nota mea: 9.0 din 10. Nu este 10 pentru că unele episoade sunt stresant de plictisitoare, dar din fericire sunt doar vreo 4 în cele 5 sezoane pe care le-am văzut.
Pe scurt, serialul prezintă viaţa a doi persoane în New York din momentul în care s-au întâlnit până... până mai târziu. E interesantă desfăşurarea, serialul e chiar foarte bine legat ca un tot unitar. E un fel de comedie amestecat cu lecţii de viaţă.
Să fiu sincer, l-aş pune înaintea Seinfeld, totuşi sunt destul de diferite, punctul comun ar fi că sunt comedii. În fine, mi-a plăcut şi aş mai vrea dacă ştiţi ceva asemănător.

Aş vrea vreo două recomandări tot de comedy-series, dar ceva uşor, gen Seinfeld sau MASH, de exemplu. Cele cu teens nu mă pasionează, mă mai uit la TV la câte un episod din What I Like About You foarte rar, din plictiseală.
These are the days of our lives.

laleika

Quote from: gtz on 06 March 2008, 19:11
prefer Prison Break  =D> ... am vizionat toate serialele pana acum ... si astept cu nerabdare sezonul IV  :gigea:
Din cate am inteles,sezonul 4 o sa-l avem in ianuarie 2009...
Silence! I kill you!!!
:))))))

gtz

Quote from: laleika on 12 March 2008, 20:05
Quote from: gtz on 06 March 2008, 19:11
prefer Prison Break  =D> ... am vizionat toate serialele pana acum ... si astept cu nerabdare sezonul IV  :gigea:
Din cate am inteles,sezonul 4 o sa-l avem in ianuarie 2009...

unde ai citit informatia ? ... eu stiu ca din august apare sez IV ;)
...life sukcs...

laleika

Nu mai stiu pe unde citisem,dar mai nou cica apare in septembrie 2008.
Sa vedem....
Silence! I kill you!!!
:))))))

LNT

Au apărut primele două episoade din sezonul 4, pentru cine este (încă) interesat de Prison Break.
These are the days of our lives.

YESMAN

Am vazut primele 3 episoade din sezonul 4 - Prison Break. De la 3 incolo pare promitator.
Am inceput un nou serial Hotel Babylon. Sincer imi place, mai ales accentul tipic britanic. E difuzat pe TVR2 parca, dar sunt deja la sezonul 3. Eu trebuie sa recuperez asa ca am descarcat primul sezon, dar nu gasesc subtitrare in romana. Poate ma ajuta cineva. Daca nu, inteleg si asa, dar ar fi pacat, sunt unele expresii care imi scapa.
Ma gandeam sa incep si Battelstar Galactica, dar poate dupa ce termin cu Hotel Babylon.
Din seria, daca doriti sa revedeti (ca la revelion): mi-ar place sa revad :
Midnight Caller, Quantum Leap, Star Trek - Next Generation, The Twilight Zone
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

laleika

Sunt la zi cu Prison Break!Si-s asa mandra de mine! :fum:
:D
Silence! I kill you!!!
:))))))