Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 312
Total: 312

Automobil, in jurul sumei de EUR 11000,-

Started by nicolin, 12 August 2007, 11:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nicolin

Doresc sa-mi cumpar un auto, suma in joc fiind de cca. EUR 11000,-.
Ar fi de preferat ceva nou datorita garantiei.
Stiu ca automobilele sunt un pic ca imprimantele (aka pret de achizitie -relativ- mic, consumabilele -piese schimb si manopera- la un pret mare) asa ca ma intereseaza si costurile ce apar/pot aparea pe parcursul exploaratii automobilului.
Masina ar urma sa fie, in principal, folosita in Bucuresti.
Va avea parte insa si de cateva drumuri mai lungute pe parcursul unui an (Bucuresti - Bistrita, sau Constanta).
Nu e musai sa aiba 4 usi (este vorba de, cel putin deocamdata, 2 persoane) insa un portbagaj decent ar fi un plus.
Nu ca sunt rau, insa NU ma incalzeste prea tare ca auto sa ofere protectie pentru pietoni ci ma intereseaza sa ofere protectie cel putin decenta pentru pasageri.
Sugestii, idei?

PS: suma nu este batuta in cui, si pot considera o marja de 'eroare' de +/- 15 .. 20%.

Josephine

There are 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't.

alecs1

Adaug Fiesta, Clio 3, Fabia nouă, 207. Kia Cee'd, dar cred că depășește bine cei 11000.
Nu știu altceva decât ce e scris prin reviste auto, wikipedia așa că nu pot să-mi dau părerea prea mult.

Josephine

Tocmai ce-am vazut azi Suzuki Jimny nou la 13k in .de. Poate n-ar strica o cautare si in Ro?
There are 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't.

LNT

Stiu pe cineva care si-a luat VW Passat din 2004 sau 2005, 1.9 tdi, toate dotarile, cu 11.000 E.

E modelul break; mi-a placut enorm cum merge masinuta, mai ales cand am mers spre Poiana Brasov.  :nino:
These are the days of our lives.