Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 116
Total: 116

ANM are interdictie de la SRI !

Started by nicolin, 16 July 2007, 10:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nicolin

Nu inteleg cum de s-a ajuns la situatia ca Administratia Nationala de Meteorologie sa aiba interdictie de la SRI pentru anuntarea adevaratelor prognoze pentru lunile Iulie si August.
Tot incerc sa o intorc pe toate fetele, insa motivul imi scapa.
Ce treaba are SRI cu vremea?
A ajuns vremea sa fie secret de stat?
Sau...?

FATHER

Adica SRI se face ca ploua. Ca de obicei. Sau canicula ar putea sa acopere mediatic alte dracovenii pe care vor sa le scoata pe piata, in vara asta.

LNT

Oricum prognozele meteo sunt total aiurea de cand ma stiu... :fight:
Cei de la SRI nu vor sa ne facem griji, ne leaga la ochi in fata trenului.  :blink:
These are the days of our lives.

akenathon

Foarte urat din partea lor daca au facut asa ceva... Ca si cum eu nu obs ca e canicula daca nu-mi spun cei de la ANM.  :blink:

Faptul ca aceasta stire nu se regaseste decat intr-un singur ziar ma face sa am anumite rezerve.  :nino:

LNT

Atat cei de la ANM cat si cei de la SRI au dezmintit stirea.  :ninja:
These are the days of our lives.

SoNic

Pai daca era un protocol secret, normal ca or sa dezminta acel articol.
Daca nu este nimic adevarat, iar o sa dea o dezmintire oficiala :)
Unsigned integer

nicolin

Astazi se pare ca cei de la Gardianul incearca sa dreaga un pic busuiocil.

LNT

Quote from: SoNic on 17 July 2007, 04:25
Pai daca era un protocol secret, normal ca or sa dezminta acel articol.
Asa e, nici n-au cum sa spuna altfel. Dar de ce sa intervina SRI-ul cand ANM raspunde de Ministerul Mediului care-i poate impune oricand orice?

Am vazut azi, in reluare, emisiunea Codul lui Oreste unde au fost invitati jurnalista care a publicat articolul si seful ANM; ca o concluzie orice e posibil deoarece canicula are consecinte economice la nivel national. Daca ANM spune ca e cald lucrul se opreste, iar daca nu merge mai departe. Si nu prea au cum sa stagneze cand au promis pensii mai mari. Cat de cald va fi in urmatoarele luni vom vedea singuri si vom judeca.
Mi-a placut modul in care a argumentat jurnalista, pe cand mosul de la ANM era numai pe aratura. Ori nu stia sa se exprime, ori o facea intentionat pentru a deturna discutia. Mai era si suparat, parca se luase de măsa nu alta.  ;;)

Am activat plugin-ul weather de la messenger si imi arata 35 grade pentru Bacau si 34 grade pentru Iasi
Pe site-ul ANM temperaturile sunt de 33.4 grade la Iasi si 33.6 la Bacau. Destul de apropiate.
These are the days of our lives.