Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 394
Total: 394

Relatii serioase incepute pe net

Started by ozzy, 03 June 2007, 21:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

ozzy

Fac un chestionar despre relatiile de durata (nu 1 night standuri) incepute pe net. Preferabil chiar despre oameni care s-au casatorit dupa ce au "vorbit" pe net. E pentru lucrarea de diploma si nu prea cunosc multi oameni care au facut asta asa ca apelez la voi, daca aveti cam un sfert de ora.

Pentru detalii ma gasitii pe yahoo: fraiercatine sau mail: fraiercatine@yahoo.com

Totul este confidential, imi trebuie o statistica, nicidecum nu-s interesat de intruziuni in viata dvs personala.

Multumesc mult,

Cristi
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

Chipicao

Ce inseamnă mai exact "începute pe net"? Oameni care s-au cunoscut pe net - pe messenger au vorbit prima oara, etc; sau oameni care şi-au dezvoltat relaţia pe net?
μή μου τούς κύκλους τάραττε

Josephine

Eu mi-am cunoscut fostul sot pe net. Calificativul de fost spune cum s-a terminat povestea  :fight:
There are 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't.

Sharky

Mie mi se par fara viitor relatiile incepute pe net. Acum poate ma insel dar cand ma gandesc la cineva care cauta o relatie pe net imi vin in minte melodia lui Lou Bega-I've got a girl(parca asa se numea) si o melodie legata de pilotii de avioane comerciale si marinari, ceva gen o fata in fiecare port. Dupa parerea mea daca ajungi sa cunosti o persoana pe net n-ai de unde sa stii daca in timp ce "isi varsa sentimentele la tine-n poala" mai discuta cu inca 2-3-4-n persoane in acelasi mod.
Just your average bored Shark

Join me for a quick... bite?

LNT

Sharky, daca te gandesti la mircul pe care-l utilizam acum nu-stiu-cati ani pentru distractie, alea nu's chestii serioase. Vorbeam cu 10 odata, conversatiile incepeau cu "asl pls" si se terminau cu "ne vedem in parc la ora 2", parcul ramanea gol si eu imi vedeam de 'victima' urmatoare. Chiar am fost o data de curiozitate sa vad daca chiar va veni cineva iar asteptarile mi-au fost confirmate. Acuma cand ma gandesc imi pare rau de banii cheltuiti pe orele de net la sala, nu erau multi, dar mai bine mancam o inghetata.

Ozzy, pentru chestionar vrei doar subiecti care au avut relatii (chiar si partial) on-line sau intru si eu acolo, in dreptul meu punand relatii incepute on-line=0? Pentru o cauza buna as fi dispus sa aloc 15 minute din timpul meu pretios  :P
These are the days of our lives.

Gabriela

Imho, o relaţie începută pe net are destule şanse de reuşită.

Dar nu mă gândesc aici la indivizii ieşit pe net la "agăţat", ci la legăturile care se formează în urma unei colaborări profesionale sau poate pur şi simplu după o oarecare perioadă de timp când cei doi au interacţionat - e.g. pe un forum sau într-un alt mediu unde s-au întâlnit pasiuni comune, idei atractive şi puncte de vedere similare.

Şi mă refer aici strict la partea legată de cunoscut on-line, urmând ca după aceasta să aibă loc o relaţie "normală". Încercarea de menţinere a unei relaţii pe net, long-distance &co mi se pare într-adevăr sortită eşecului, de cele mai multe ori.
We watch and we are always here.

YESMAN

Cunosc cel putin 2 situaţii ambele finalizandu-se cu căsătorie. In ambele perioada de inceput s-a efectuat pe net pănă la intalnirea directa. In prezent personele in cauză sunt căsătorite.
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.

adilehanceanu

Quote from: Sharky on 04 June 2007, 02:24
Mie mi se par fara viitor relatiile incepute pe net.
Riili?  ;;)

ozzy, bagă diseară mess, că aseară nu erai  :P
The soul of computer technology

ozzy

chipi, ma refer la niste relatii normale, serioase, care au inceput de la un chat sau pe un forum..

de ex eu si prietena mea avem de 3 ani si ceva o relatie la distanta. ne-am cunoscut pe irc, din pura intamplare, pentru ca nici unul din noi nu mai intra de mult pe irc :)

acum o sa ne mutam impreuna si toate par sa mearga excelent. chiar daca din 3 ani am fost practic doar 1 impreuna (adica unul langa celalalt) am ajuns sa ne cunoastem foarte bine unul pe celalat si chiar pe noi insine.

Josephine, daca ai timp de un chestionar, poate ma ajuti un pic, pls :)

sharky, relatia incepe pe net dar se poate continua in real life.. cat despre ce face ea in absenta ta.. e complicat. depinde ce om cunosti. eu, de ex nu mi-as insela prietena. ever. so ea poate sa aiba incredere in mine. e destul de ok asa. chestia cu increderea intr-o relatie e cel putin complexa. daca vreti deschidem un topic si pe tema asta :D

lap, ma intereseaza relatii cu persoane cunoscute online ..

Gabriela, acel "de cela mai multe ori" nu e foarte precis ;) :P

YESMAN si matusica mea (o tipa f serioasa) a ajuns sa se casatoareasca cu un tip cunoscut pe chat. si daca i-ar fi spus cineva ca e psoibil asa ceva, l-ar fi facut nebun instant :D

adi, ne vedem diseara pe mess, danke ;)
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

Sharky

ozzy, e normal ca depinde de la om la om. cat despre probleme de de incredere intr-o relatie daca vrei facem si un topic :)(dar eu pot sa vorbesc numai din perspectiva unei persoane cu relatie la nedistanta)

Si uite asa usor usor ne transformam in 9595 cu doctorul Andrei  :rotfl:(glumeam desigur)
Just your average bored Shark

Join me for a quick... bite?

adilehanceanu

Sper că ne dai şi concluziile acilea, nu? ;;)
The soul of computer technology

ozzy

Dupa ce iubitica (AKA consoarta) le prezinta pentru licenta, probabil o sa fie de acord sa posteze direct lucrarea de diploma :D
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

SoNic

Eu mi-am cunoscut actuala sotie pe net... acum 6 ani. Si inca nu am divortat.
Nu insemna ca toate celelalte 234 relatii cu tipe cunoscute pe net au mers tot la fel de bine  :D
Unsigned integer

LNT

ma da unde au disparut intalnirile in parc, agatarile la o bere... :D
These are the days of our lives.

ozzy

Ce spui tu straine acolo? Ma duc sa-mi iau DEX ca m-ai socat cu astea :P
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

CQ

Abia terminaşi una ,,serioasă" începută pe net şi... am început alta, serioasă, tot pe net. :fum:
www.CO2-SOLiD.ro - Comunitatea competiţiilor de overclocking din România.

Ajutaţi-l să trăiască: http://www.pentrusorin.ro/