Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 113
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 288
Total: 288

caut un program bun de mirror site

Started by hallelujah, 04 January 2007, 21:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

hallelujah

Am gasit un sit care-mi place foarte mult si contine prea multa informatie ca sa poata fi tiparit. De aceea caut un program de mirror-enit situri care ruleaza pe windows astfel incat sa copiez acest sit local si sa-l studiez offline cand oi avea timp dar nu si acces la internet.

Aveti idee care ar putea fi programul respectiv?

Multumesc anticipat.
-= Wenn der Computer alles kann, dann kann er mich mal kreuzweise! =-

Chipicao

Tu vrei cumva un "browser offline"?
Adică un program care salvează conţinutul unui site, pentru a putea fi accesat atunci când nu eşti conectat la net?
μή μου τούς κύκλους τάραττε

hallelujah

Nu vreau browser offline ca asta stie si IE; eu vreu SITUL offline ca sa-l studiez independent de OS
-= Wenn der Computer alles kann, dann kann er mich mal kreuzweise! =-

Chipicao

#3
Păi... asta te-am întrebat, sau am vrut să te întreb. :D
QuoteHTTrack is a free (GPL, libre/free software) and easy-to-use offline browser utility.

It allows you to download a World Wide Web site from the Internet to a local directory, building recursively all directories, getting HTML, images, and other files from the server to your computer. HTTrack arranges the original site's relative link-structure. Simply open a page of the "mirrored" website in your browser, and you can browse the site from link to link, as if you were viewing it online. HTTrack can also update an existing mirrored site, and resume interrupted downloads. HTTrack is fully configurable, and has an integrated help system.
Download HTTrack
μή μου τούς κύκλους τάραττε

Flaviu

Culmea, din descrierea facuta de tine numai la un browser offline ma pot gandi.
Incearca WinHTTrack Website Copier. Ahh si apropo, "browse offline" din Internet Explorer nu e tot una cu un browser offline la care se refera Chipicao. Site-ul offline ca sa il poti studia independent de SO il poti salva cu HTTrack, practic iti creeaza un folder pe calculator cu tot continutul site-ului, toate elementele (aproape) asa cum exista ele pe serverul web, tot ce trebuie sa faci e sa deschizi o pagina, de exemplu index.htm si navighezi prin site offline.

LE: Chipicao a fost mai rapid.
aka eflaviu