Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 344
Total: 344

Sursa Powerlink

Started by peizan, 04 December 2006, 18:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

peizan

Mi-a picat in mana o sursa Powerlink. Scrie pe ea 550W. Cu 30A pe 3.3V, 50A pe 5V si 26A pe 12V. Valori cam mari pentru o sursa asa usoara zic eu. Totusi are 3 ventilatoare. Pe net n-am gasit mare lucru despre ea  :huh:
Powerlink este o "firma noname" sau e un brand de care n-am auzit eu? Sa-mi dau sistemul pe mana ei?

Chipicao

#1
E un "noname" de care ar trebui să te fereşti. Cele 3 ventilatoare sunt puse doar pentru a da impresia că e un produs de calitate.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

Foxter

Sursele  Powerlink vin cam cu toate sistemele uzuale Ultra Pro. Cea ce am remarcat e faptul ca pe placi Gigabyte si Asus Socket A (cu astea am folosit surse Powerlink) am vazut ca senzorii indica intotdeuna la ele in jur de 4,75V pe railul de +5V iar pe cel de +12 intotdeauna sub 12V dar nu cu mult. Sunt considerate in lumea surselor ca niste surse de care trebuie sa te feresti. E adevarat ca eu am vazut doar modele de 400 si 450W si nu am testat cu multimetru sursele (dar cu 2 marci testate si modele diferite din fiecare marca) nu cred ca au evoluat serios cand au facut sursa de 550W. Cum zice nenea Clint: Do you feel lucky pal ? Do you ?
(Ok, e usor modificat ca sa nu jigneasca).
True Knights stand tall / Their shields defend the people / Their swords strike and avenge / The honor of all.

peizan

Am desfacut-o. Nu ma pricep la electronica, dar seamana izbitor cu alte cateva surse noname ce mi-au trecut prin mana. Plus ca eu am un HyperPower 425W si am cu ce sa o compar :) .
OK, m-am lamurit. O pastrez pt un calc de teste :) . Oricum, m-am facut cu 3 ventilatoare sleeve.