Main Menu

Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 318
  • Online ever: 318
  • (Today at 13:29)
Users Online
Users: 0
Guests: 317
Total: 317

Reminder

Started by cRacanel, 29 November 2006, 11:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

cRacanel

Am nevoie de un Reminder(free) . Sunt cam amnezic..

Sa aiba functie de memorare a cat mai multe "activitati", un calendar ar fi benefic.
Sa aiba o alarma puternica, sa pot seta ce melodie vreau eu ca sunet de alarma.
Daca se poate sa aiba functie automata standby, shut-down.

Flaviu

Cred ca Google Calendar ar fi alegerea ideala pentru tine. Vezi ca are o functie prin care iti trimite direct reminder printr-un sms pe telefonul mobil si asta gratis! Merge si in Romania si in plus e online, deci il poti accesa de pe orice calculator conectat la net, chiar si de pe telefon prin wap. 
aka eflaviu


adi_bmf

Google Calendar is temporarily unavailable. Cross your fingers and try again in a few minutes. We're sorry for the inconvenience.

Au si simtul umorului =D>
It seems they wanna finger print me and gimmie some years / They'll only get one finger while I'm shifting gears

icsfails

Incearca si Mozilla Sunbird, poate te ajuta
The two basic principles of Windows system administration:

* For minor problems, reboot
* For major problems, reinstall

cRacanel

Functia sms de la Google Earth nu ma ajuta mai cu nimic. Am reminder foarte bun si pe telefon.

Dar..cateodata uit sa inchid/plec de la brou si intarzi.
Renunt la fct cu melodia mea, poate avea si melodii presetate.
Nu vreau ceva online, pentru ca s-ar putea sa nu am conexiune permanenta la calculatorul respectiv.
Era odata pe un cd chip(2002/2003 ?) un programel dar nu mai stiu nici cum se cheama, nici cd nu mai am.



Posted on: 29 November 2006, 18:37
Alarm Me ar fi destul pentru ce vreau eu. Vreau doar sa fiu sigur ca nu este plin de spyware/trojan si alte bazaconii. Unde pot verifica "seriozitatea" fisierelor?

adilehanceanu

Păi dacă ai firewall, îl instalezi şi dacă se apucă de făcut conexiuni te avertizează firewall-ul; în funcţie de unde se duce, îl laşi liniştit sau îl blochezi :).
The soul of computer technology

aciu

Aici găseşti sigur ce vrei tu.

cRacanel

Ms o lista lunga gaseam si eu cu google. Ma gandeam la un sfat concret nu 1001 solutii.

Probabil o sa instalez "Alarm Me" fara conexiune,  ca are si sonerie ce melodie vreau eu, si il voi bloca din firewall. In mod normal nu are ce cauta afara..

laf

eu folosesc outlook... e cel mai bun prieten al meu, momentan ;))
nu ma tradeaza ever... vad ce am de facut pe ziua de azi... vad in ce stadiu sunt proiectele/task ;
de asemeni vad ce e gata... e urmeaza... calendarul e ok... momentan folosesc outlook din suita 2007, e frumos... you ll see.
Cea mai scumpa si rara resursa pentru om este timpul, paradoxal acesta este infinit!

cRacanel

outlook folosesc prea putin ca sa ma ajute in mod real.

Pana la urma folosesc Alarm Me