Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 293
Total: 293

bip suspect

Started by Praetor, 07 January 2008, 14:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Praetor

De la o vreme cand suna taica-miu pe diverse persoane inclusiv pe mine, se aude un bip inainte ca celalalt sa raspunda. Nu se intampla la toata lumea. A schimbat si aparat si sim-ul dar se pare ca la fel, uneori apare bipul.

Are cineva o idee de la ce poate fi?

E vorba de nokia n73 si vodafone.

Shyne

La noi se mai intampla asa sau sa nu puetm contacta pe cineva pentru ca ni se asculta telefoanele de cand am intrat in sistem(tot pe vodafone), ai putea sa incerci sa vorbesti cu cei de la vodafone, dar nu cred ca te vor ajuta in vreun fel. :sal:
"Audacia et devotio"-Motto pompieri militari ( ai mei :) )

"Semper Fidelis" Motto USMC

Praetor

Vodafone asta e mai rau ca securitatea vad.

LNT

Quote from: Shyne on 11 January 2008, 20:12
...pentru ca ni se asculta telefoanele de cand am intrat in sistem
Care sistem?

Nu cred ca aparatele de ascultat dau bipuri celui vizat, ca s-ar duce naibii toata treaba. Daca vrei sa testezi, vorbeste cu cineva si planificati un colet cu bomba. E cea mai sigura metoda de verificare. :D
Daca e reala chestia cu ascultarea, pe orice cartela se va intampla, nu stiu daca sunetul, dar ascultarea va exista pentru ca in afara de numarul de telefon mai e si id-ul telefonului care e urmarit. ;)
These are the days of our lives.

Shyne

NU vodafone, ei nu au niciotreaba cu ascultarea. Aceasta se face de catre servicul de Protectie Interna din cadrul M.I.R.A ( cica pentru securitatea informatiei:) ). Dar daca nu ai nicio legatura cu M.I.R.A sau alte legatura cu Guvernul etc ( sa lucrezi in MIRA, MApN etc) nu cred ca este din cauza asta.
"Audacia et devotio"-Motto pompieri militari ( ai mei :) )

"Semper Fidelis" Motto USMC