Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 113
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 461
Total: 461

Cumpar AMD K6-2/3 si SDRAM

Started by nicolin, 02 November 2006, 15:11

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

nicolin

Cumpar:
a. CPU AMD K6-2 sau 3 la 500 sau (preferabil) 550 MHz. Ceva mai puternic NU ma intereseaza deoarece placa de baza nu poate mai mult.
b. 2 module SDRAM de 128 sau (preferabil) 256 MB

Astept ofertele voiastre !

s0ldatu

stiu ca nu a aparut inca un regulament pentru cumparari, dar poate ar fi bine sa pui si pretul pe care esti dispus sa il platesti pentru fiecare, eventual si alte detalii.

nicolin

Pai eu zic ca, cel putin in cazul unui anunt de cumparare, ofertantii sa dea un pret. Asa cum, ca in cazul vanzarii, cel care vinde (adica tot ofertantul) trebuie sa dea un pret. Nu?

s0ldatu

Nu.

logic este ca cel interesat sa vanda va spune cat cere pe marfa lui, iar cel interesat sa cumpere va spune cat vrea sa dea pe marfa pe care o cauta. apoi se negociaza, iar negocierea se finalizeaza (sau nu) cu o tranzactie.

tu spui cat dai pe kilu' de mere, iar daca mie nu-mi convine cat oferi, nu imi mai pierd vremea la discutii/negocieri tinandu-ti tie topicul sus si incarcand serverul degeaba.

pana voi crea un regulament si pentru cumparari (prin adaptarea si transformarea celui pentru vanzari), aceasta situatie poate continua, pentru ca nu se incalca nici o regula (asta se intampla tocmai pentru ca regula inca nu exista).

scopul meu e sa reduc la minimum palavrageala pe sectiuniea buy&sell, ca nu-i serverul nostru sa ne dam in stamba pe el. adica vanzatorul isi va pune marfa in vitrina si va asteapta cuminte clientul, nu va iesi in strada sa-si strige marfa in gura mare. daca clientul este interesat, va intra in pravalie. la fel si pentru cumparator, nu se plimba pe strada urland ca vrea sa cumpere fier sau haine vechi, asa cum se plimba tiganii cu caruta prin cartierele de case. chiar daca acum sectiunea are doar 3 topicuri, nu inseamna ca trebuie sa fie talcioc aici. ma gandesc sa propun adminilor ca pe viitor, in scopul reducerii traficului, negocierile sa se poarte prin mesaje private.

si acum ai putea sa dai 1 bere ca prin postul meu ti-am pus topicul up again :D

nicolin

ot: Dau si 2 beri! Sau, mai degraba, pitesc niscaiva 'apa vie' (TM nicolin 2005) ptr. proxima intalnire face-to-face. Deal?

PS: ban me for illegal up?

s0ldatu

Quote from: nicolin on 02 November 2006, 17:06
ot: Dau si 2 beri! Sau, mai degraba, pitesc niscaiva 'apa vie' (TM nicolin 2005) ptr. proxima intalnire face-to-face. Deal?

PS: ban me for illegal up?
no fsckin' ban, penca nu exista inca nici o regula care sa poata fi incalcata :)

p.s. daca mai postez aici ar trebui sa ma banez pe mine insumi, so i'll do the big "stfu" myself :)

ccc

http://pcmadd.ro/comp.htm pentru sdrami

Dupa cate am inteles, au si in Bucuresti magazin

ps: cu toate ca am dat de multe ori linkuri catre pcmadd, nu am nici o legatura finaciara cu ei.

sty1129

Cred ca mai am eu un K6-2 la 350, prin casa pe undeva, daca te mai intereseaza...

ozzy

Exact ce iti lipseste tie: http://forum.chip.ro/showpost.php?p=688734&postcount=4
Iti dai tu seama cum editezi linkul sa mearga, e stupida modificarea automata a numelui cheap-ului..

LE: bine ca au scos tampenia aia ca ma irita la culme :D
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu