Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 120
Total: 120

Microsoft Surface

Started by IceCub, 31 May 2007, 15:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

IceCub

Cu toate ca suntem "morocanosti" de multe ori cand vine vorba de Microsoft, dar chestia asta e senzationala: http://www.microsoft.com/surface/  :sal:

adi_bmf

E un "gadget" interesant, dar este cam "bling-bling", atrage atentia si atat! Deocamdata suntem prea in epoci trecute cu multe tehnologii ca sa putem face ceva cu Surface-ul.

Cred ca o sa treaca multi ani pana sa zicem ca Surface-ul este o unealta necesara la casa omului.
Este destinat pentru hoteluri/cazinouri/etc... cate hoteluri/cazinouri/etc o sa-l achizitioneze? Are un pret mult prea mare (dar nu zic ca nu este si pe masura tehnologiei) ca sa fie accesibil pentru un numar foarte restrans de utilizari...

Mai vedem peste cativa ani! :fight:
It seems they wanna finger print me and gimmie some years / They'll only get one finger while I'm shifting gears

IceCub

Parerea mea: aceasta e directia pe care o va urma "personal computingul" in viitor.
Motivele principale: usurinta in utilizare si cum ar spune un pustan, este "fun" sau "cool".  :D

LNT

#3
E prezentat ca un centru multimedia, mai departe nu-i vad o utilitate practica. Poate doar pentru pictorii care prefera degetele in loc de pensoane. Insa la cat de bine sunt platiti majoritatea artistilor, ma indoiesc ca o sa-si permita asa ceva.
These are the days of our lives.

Chipicao

Nu cred că ar putea fi o soluţie bună pentru pictori/artişti/graficieni etc.
Ei au nevoie doar de o suprafaţă tactilă, restul facilităţilor fiind costuri inutile. :( Şi-n plus, folosirea degetului e destul de imprecisă.

Singura utilitate pe care o văd în mediul de acasă este ca jucărie pentru copii. :nino: Un fel de bloc de desen mult mai interesant. Se rezolvă astfel problema pereţilor mâzgăliţi. ;;)
μή μου τούς κύκλους τάραττε