Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 275
Total: 275

Cumpar placa circuite HDD Seagate 120Gb ATA

Started by LNT, 09 February 2007, 16:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

LNT

Salutare

Am un HDD Seagate Baracuda de 120Gb ATA, model ST3120022A, pentru care am nevoie de placa de circuite. Nu stiu preturi, negociem si ne intelegem.

Bafta!
These are the days of our lives.

~Empathy~

Cat de urgent e? Dureaza ceva pana pot face rost. (Don't blame me, blame posta romana). Btw, ai vazut oferta mea?

Preturile se negociaza...
We dance, and the music dies...

LNT

Nu e urgent...hdd-ul merge dar  face figuri si de aceea vreau sa schimb placa.

Am vazut oferta, nu am de recuperat date.
These are the days of our lives.

~Empathy~

Ciudat ce vrei tu... sa inteleg ca iti faci singur manopera? De unde stii ca e de la placa problema? Poate e de la altceva.

Anyway, pretul meu pentru o placa este jumatate din pretul unui HDD identic cu al tau, nou nout. Te-ar interesa?
We dance, and the music dies...

LNT

Un tranzistor (cred) de pe placa e afumat si pocnit, de aceea vreau sa schimb placa. Insa nu dau jumate din pretul hdd-ului pe ea, ~100 lei. Mi se pare mult si prefer sa cumpar un hdd nou, eventual pe SATA. Preturile sunt ~ la fel.

Oricum, astept in continuare oferte.
These are the days of our lives.

~Empathy~

Schimba tranzistorul. Aia e treaba de nimic. Cu alta placa nu este sigur ca va merge, deoarece HDD-ul trebuie recalibrat. L Peste 20GB este o operatiune complicata.

Oricum altundeva alta placa mai ieftina nu gasesti, deoarece nimeni nu vinde placi, ci trebuie luata de la alt HDD identic.
We dance, and the music dies...

LNT

Nu prea pot sa-l schimb fiindca e pocnit si nu mai are invelisul de deasupra, deci daca scria ceva pe el nu se mai vede pentru a-l putea identifica, iar in plus e mare cam cat 2 smd-uri si nu stiu sigur daca e tranzistor. Seamana...atat. Multumesc oricum pentru sfaturi.  :sal:
These are the days of our lives.

Chipicao

Pune o poza cu placa, rezoluţie decentă. Poate are cineva unul asemănător şi îţi spune ce tranzistor e.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

Dupa trei luni reusesc si eu sa pun o poza... :slap:
These are the days of our lives.

LNT

Ofer 20 lei pe placă, daca are cineva.
These are the days of our lives.

LNT

These are the days of our lives.