Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 113
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 273
Total: 273

Lansare Vista fara RivaTuner "vista ready"

Started by bro, 31 January 2007, 09:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bro

Unwinder [cel care dezvolta RivaTuner] anunta cu ocazia lansarii RV 2.0 Final ca se retrage "cateva luni" [desi e o perioada nedeterminata la propriu] din dezvoltarea softului.
ultima versiune, 2.0 FR nu e suportat de Vista, so, fara Unwinder la treaba, userii de Nvidia se vor vedea siliti sa gaseasca alternative pe masura [daca ele exista, ma refer la nivelul RivaTuner]. softul nu merge nicicum rulat pe Vista, deci nu va chinuiti degeaba.

acum ce alternative raman?
Nvidia ntune?
AtiTool?

ma refer atat la functii de overclocking, tunning, cat si la control turatie ventilator, monitorizare temperatura
Toshiba Satellite A200-1S5: Intel Centrino C2D T5250 1.5GHz, 2GB Ram, 120GB HDD, ATI Mobility Radeon HD2600, Vista Premium

Chipicao

Eu până acum am folosit Coolbits, doar pentru că e foarte simplu, nu mi-a surâs idea instalării altui program.
Cu driverele mai noi însă, a început să dea rateuri, şi mă tot gândesc să încerc RivaTuner.
Griji nu-mi fac oricum, Vista bag poate după ce apare SP1, dar de lăsat îl las numai când se rezolvă problemele de compatibilitate.
μή μου τούς κύκλους τάραττε