Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 102
Total: 102

solutie pt GSM

Started by kquizak, 19 January 2007, 18:58

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

kquizak

salut,am ceva probleme la nivelul creierului(tumoare in dreptul urechii drepte).Ce e mai bine pt mine?Bluetooth sau hands-free?(mentionez ca va pt urechea stanga).ps:vreau si sunet de calitate....10x
network-tools.ath.cx ---nmap yourself

tcalexander

Probabil întrebarea corectă e hands-free cu BT sau cu fir. Răspunsul e "ăla pe care ţi-l permiţi". BT este considerat a fi un factor de risc medical neglijabil - puterea mică, faptul că emisia este sporadică şi caracterul reversibil al efectelor aspura ţesuturilor îl fac destul de sigur. Caută un device cu o specificaţie BT cât mai mare - nu ştiu ce se găseşte pe piaţă, dar pe lângă performanţa superioară specificaţiile cu număr mai mare vin cu duty cycles mai mici, ergo putere totală emisă în timp mai mică.
PS: îmi pare rău să aud că ai o bubă. :(
Would you like to ride on your own ass?

Chipicao

Un handsfree BT are valoarea SAR de ~1. Deci nu e foarte mare, limita în EU fiind 1,6 pentru telefonia mobilă.
Discuţii despre riscurile apariţiei cancerului sunt foarte multe, dar nu am vazut nicaieri sfaturi sau recomandări pentru cei care au deja.

Eu în locul tău aş merge pe handsfree cu fir, doar că să fiu sigur. În plus, cred că e mai bună calitatea sunetului, apoi nu mai stai cu grija să-l încarci sau să-i schimbi bateria. Singurul dezavantaj e lipsa relativă de mobilitate.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

ozzy

BT ruleaza insa nu ma bazez pe specificatiile lor, cum ca ar fi sigur. Am avut si eu, e chiar misto.. Insa eu sugerez unul pe cablu pana nu vine cineva cu dovezi tzapene ca e safe 100% BT.

PS: ce mobil ai si cum arata mufa pt hands-free, poate "vorbim" ceva :)
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

kquizak

network-tools.ath.cx ---nmap yourself