Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 391
Total: 391

Tariceanu si romanii care muncesc in afara

Started by IceCub, 24 November 2006, 09:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

IceCub

Tariceanu cheama muncitorii inapoi in Romania
Romania s-ar putea confrunta cu o criza de muncitori. Semnalul de alarma a fost tras chiar de primul ministru Calin Popescu Tariceanu. Seful Guvernului doreste ca romanii care muncesc acum in strainatate sa se intoarca acasa. Pentru a-i atrage sa revina, premierul vrea sa lanseze o campanie de informare cu privire la cresterea salariilor in Romania si la locurile de munca nou-create.
Sursa

WTF?  :blink:
Asta e batut in cap? Care cresteri salariale? Cu ce vrea sa atraga inapoi in tara romanii care muncesc in afara? Am si eu multi prieteni si membrii ai familiei care muncesc in afara si nu s-ar intoarce pentru nimic in lume la un salariu de 200E.
Probabil ca operatia de la picior i-a afectat gandirea lu' Tariceanu...  :crazy:

ozzy

Yeaaah! O sa fie mai bine! O sa mancam si noi o paine! Nu mai plec din Romanica, clar ma imbogatesc aici de-acum  :slap: :bleah: Get real! Praf in ochi, vrajeala politica, voi chiar aveti timp sa-i mai ascultati pe astia? Si ma rog cum o sa-l convinga pe shefu meu sa schimbe politica "ii angajam pe cei ce au diploma, experienta si accepta salariul cel mai mic, ca deh sunt 1000 de insi care stau la coada asteptand un job la noi in firma" ??

LE: bug - daca al doilea smilley e lipit de "Get" imi apare textul ":bleah:Get" in loc de smilley..
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

Chipicao

Premierul şchioapătă în continuare...
μή μου τούς κύκλους τάραττε

kquizak

SIGUR nu s-a lovit si pe la cap cand a cazut cu motocicleta?
network-tools.ath.cx ---nmap yourself