Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 170
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 597
Total: 597

Care, cum, unde, ce, cauza?

Started by kquizak, 27 November 2006, 09:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

kquizak

nu ma pot abtine....Sunt foarte impresionat de cunostintele tale(am mai pus intrebari...din domenii diferite...si se pare ca intotdeauna ai raspuns primul...).Is si eu curios ce ai terminat? (chiar astea le studiezi in facultate?),cati ani ai? Cand iti faci timp sa studiezi?(eu am liber a tara din Sambata si Duminica si atunci is rupt de obosit, plus ca mai tre' sa ai si tu viata sociala--familie,prieteni)
esti o resursa inestimabila  =D>
network-tools.ath.cx ---nmap yourself

kman

Inca n-am terminat nimic, m-am apucat de Automatica (de care m-am lasat ca nu o puteam impaca cu serviciul).
Sunt acum consultant tehnic la HP, am 22 de ani si sunt student (part time, ca jobul e full time) la Romano-Americana (pentru diploma).

Ca sa citez un celebru anonim, nu vreau nimic, doar ma laud :).

ozzy

Tare, ce an esti? Cum e la RO-AM? Eu sunt la Hyperion - Automatica si e cam naspa :( Fa si tu un split :D
Tristetea mea aude nenascutii caini pe nenascutii oameni cum ii latra. Nichita Stanescu

Josephine

ozzy, si eu am fost la URA, mai putin de 2 ani. Stiu ca la Integrare eram 250 de studenti, si dupa 4 ani diploma au luat 25, cu licenta data la parti, nu la stat. Sooo, nu stiu cum mai e acum, dar atunci te lasau in durerea ta sa faci ce vrei, dar dupa 4 ani vedeai diploma doar in poze.
There are 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't.

kquizak

eu am terminat ASE-CIG--si imi dau seama ca am pierdut 4 ani degeaba--ca n-am nici un chef sa fac conta si in domeniul informaticii(ceea ce mi-ar place) afara de proiectare si db nu stiu nimic... :(
oricum...sunteti cativa ce stiti unele tehnologii pt care eu nu stiu nici ce inseamna acronimul  :)
network-tools.ath.cx ---nmap yourself

YESMAN

Quote from: kquizak on 27 November 2006, 13:07
eu am terminat ASE-CIG--si imi dau seama ca am pierdut 4 ani degeaba--ca n-am nici un chef sa fac conta si in domeniul informaticii(ceea ce mi-ar place) afara de proiectare si db nu stiu nimic... :(
oricum...sunteti cativa ce stiti unele tehnologii pt care eu nu stiu nici ce inseamna acronimul  :)

Si eu am terminat tot ASE-CIG in Ploiesti. De prin anul 4 eram ferm convins ca nu voi face contabilitate informatizată. Multă teorie, practică mai puţină. Totul depinde în facultăţile astea româneşti decât eşti interesat să înveţi. Altfel, nu rămâi cu nimic. În prezent în domeniul informatic sunt autodidact. Dacă nu investesc în mine voi ajunge un loser, ceea ce nu vreau. Acum îmi dau seama că nu am fost destul de deştept să mă pregătesc de la început pentru o facultate de automatică, poate înţelegeam mai uşor unele lucruri. Acum e prea târziu pentru că nu mai am chef să mai încep o altă facultate.
Totuşi continui să studiez în particular, pe lângă familie, serviciu.
Intel Q9300, GA-EP45-DS3,4 GB RAM,NVIDIA 9600 GT,HDD Seagate 500GB, DVD-RW LG, TV Tunner Leadtek DV2000.