Mesaje recente

Members
Stats
  • Total Posts: 17,786
  • Total Topics: 1,234
  • Online today: 113
  • Online ever: 233
  • (26 June 2007, 07:28)
Users Online
Users: 0
Guests: 174
Total: 174

Probleme de functionare a forumului

Started by kman, 31 October 2006, 15:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

kman

Quote from: Chipicao on 14 November 2006, 23:53
Unele butoane de la "Quick Reply" funcţionează incorect (diferit de modul normal de reply). Nu cred că e evoie de "http://" sau "ftp://", întrucât linkurile luate din browser, imageshack, etc. conţin deja asta. În plus, la hyperlink şi FTP lipseşte prima pranteză închisă ("]").

                   Quick Reply                   Reply normal

Insert Flash     [flash=200,200]http://[/flash] [flash=200,200][/flash]

Insert Image     [img]http://[/img]             [img][/img]

Insert FTP link  [ftp=ftp://[/ftp]              [ftp][/ftp]

Insert Hyperlink [url=http://[/url]             [url][/url] - aici sunt greşite ambele variante, corect ar fi [url=][/url]

List             [list]                         [list]
                 [list][li][/li][/list]         [li][/li]
                 [list][li][/li][/list]         [li][/li]
                 [/list]                        [/list]


L.E. De asemenea, propun mărirea dimensiunii fontului folosit la formatul "Code" ([ code][ /code]) de la 6pt la 8pt.

Fixed.
Daca mai sunt plangeri din acest punct de vedere, va rog, sa-mi spuneti.

Chipicao

A mai ramas o chestie mica. :)
La Hyperlink şi FTP Link lipseste în continuare "]". Ex. [ url=[ /url] în loc de [ url=][ /url]
μή μου τούς κύκλους τάραττε

kman

Finally fixed :), scuze, se pare ca nu poate sa faca corect inserari de text in 2 locuri, ideea era ca incerca sa puna [ url=abc ] abc [ /url ] si nu prea ii iesea primul abc :(, oh well ... o sa traim si fara el.

Danyx

Si eu am descoperit o mica problema .....cam de 10 zile functia "Show unread posts since last visit." nu mai functioneaza , e posibila o rezolvare ? :pray:

Gabriela

Danyx, zi-ne, te rog, şi ceva detalii despre tema folosită sau alte setări pe care le-ai făcut şi tu la nivel de utilizator, pentru că problema nu e una generală.
We watch and we are always here.

Chipicao

Am şi eu aceeaşi problemă.
Eu folosesc IE6, SMF Default Theme - Core.

Doar o bănuială: Danyx spune că problema a apărut acum ~10 zile, dată care coincide cu aplicarea unor modificări.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

~Empathy~

Care e aceasta problema mai exact? Mie imi merge (tema default) dar dupa cum am mai spus merge prost. E vina sistemului, nu a implementarii in sine. Ar trebui sa se gaseasca o solutie pentru implementarea unui sistem new posts gen chip.ro, sau mai exact a oricarui alt tip de forum in afara de smf.
We dance, and the music dies...

LNT

De ce apare Ţ-ul ala mare din titlu?

LE: nu trebuia postat aici ci la sugestii si bug-uri, scuze
These are the days of our lives.

kman

Pentru ca e traducerea in romana e pe utf8 si probabil ca fontul care il folosesti tu pentru bara de titlu nu e tocmai compatibil cu utf8.

LNT

Cand click-uiesc "Mesaje necitite de la ultima autentificare" imi apare mesajul
QuoteNu există subiecte necitite de la ultima ta autentificare/vizită. Apasă aici pentru a vedea subiectele necitite.

desi subiecte necitite sunt.  :unsure:
These are the days of our lives.

FATHER

Quote from: Danyx on 02 December 2006, 11:29
Si eu am descoperit o mica problema .....cam de 10 zile functia "Show unread posts since last visit." nu mai functioneaza , e posibila o rezolvare ? :pray:

Aceeasi problema si la mine. IE7 si Firefox.

kman

Can anybody say cookies? Daca le aveti dezactivate nu o sa mearga anumite facilitati cum ar fi "unread posts".

LNT

I love cookies.  ;;)

Am activate coockies si degeaba. Nu merge cand raman logat. Trebuie sa ma deloghez si cand revin merge.
These are the days of our lives.

Chipicao

Mie imi merge. Ati incercat sa stergeti cookie de la sayit.ro?
μή μου τούς κύκλους τάραττε

~Empathy~

www.sayit.ro != sayit.ro. Doar cel din urma merge. Da, ar trebui rezolvata si problema asta.
We dance, and the music dies...

Chipicao

La mine merge şi cu www şi fără. A mers dintotdeauna. :confused:
μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

Quote from: ~Empathy~ on 26 July 2007, 00:03
www.sayit.ro != sayit.ro. Doar cel din urma merge. Da, ar trebui rezolvata si problema asta.

La mine merg amandoua.

Quote from: Chipicao on 25 July 2007, 21:38
Mie imi merge. Ati incercat sa stergeti cookie de la sayit.ro?
Le-am sters pe toate si se pare ca acum merge.  :)
These are the days of our lives.

~Empathy~

Ma dau cu capul de pereti, am incercat sa explic ceva dar se pare ca nimeni nu a inteles. La revedere.
We dance, and the music dies...

tcalexander

Tu nu ştii că numărul de repetări necesare pentru ca o explicaţie să fie pricepută de interlocutori creşte cu inversul simplităţii şi exponenţial cu urgenţa problemei?
Would you like to ride on your own ass?

Chipicao

Dar de ce nu iei în calcul şi posibilitatea că nu ai fost îndeajuns de explicit? Pentru că, sincer, ai nu ai dat multe detalii, şi n-ai folosit o exprimare simplă (un prim exemplu este folosirea sintaxei "!'" - nu toată lumea ştie că este o negaţie, ≠).

Quote from: ~Empathy~ on 26 July 2007, 00:03
www.sayit.ro != sayit.ro. Doar cel din urma merge. Da, ar trebui rezolvata si problema asta.

Eu înţeleg de aici că www.sayit.ro nu e acelaşi lucru cu sayit.ro şi că "merge" (CE?) doar fără www, dar n-am de unde să ştiu sigur dacă tu te referi la problema cu mesajele necitite sau expui ceva diferit. Iar faptul că ai spus "si problema asta" mă face să cred şi mai mult că nu are legătură cu problema lui lapcat şi a lui FATHER.

Să-mi fie cu iertare dacă greşesc.
μή μου τούς κύκλους τάραττε

kman

Subscriu la ce a zis cipi mai sus.
Exprimarea ta (Emplathy) e de-a dreptul criptica, te rog explica ce nu merge intre cele doua versiuni ?
Intr-adevar cand am facut instalarea am pus ca baza sayit.ro si www-ul e doar un alias in dns, posibil sa aiba niscai efecte asupra cookie-urilor. Daca la asta te-ai referit sau la altceva ...?

LNT

Pentru cei care au facut un minim de programare in C "!=" inseamna diferit, nu e egal, altceva in stanga decat in dreapta.
Restul nu stiu ce au inteles;  :)
These are the days of our lives.

~Empathy~

Quote from: tcalexander on 26 July 2007, 14:30
Tu nu ştii că numărul de repetări necesare pentru ca o explicaţie să fie pricepută de interlocutori creşte cu inversul simplităţii şi exponenţial cu urgenţa problemei?

Intr-adevar. Vad.

Quote from: kman on 26 July 2007, 15:21
Intr-adevar cand am facut instalarea am pus ca baza sayit.ro si www-ul e doar un alias in dns, posibil sa aiba niscai efecte asupra cookie-urilor. Daca la asta te-ai referit sau la altceva ...?

Da, la asta m-am referit.
We dance, and the music dies...

adilehanceanu

O chestie ciudată: pe tema Babylon, S din Septembrie apare alt caracter, exemplu: 16 ſeptembrie 2007, 17:40; în rest totul e OK, dar tot ce-i septembrie în date (deci pe structura forumului nu în post-uri) apare aşa.
The soul of computer technology

LNT

Asa trebuie sa apara cand ma abonez la rss? Nu de alta dar in firefox arata oleaca mai...normal.


Posted on: 09-11-2007, 23:07:18
Care-i faza cu ceasul de pe forum? Ala arata 23:11 si la mine e 22:15. Trebuie sa umblu iar la profil? (am mai umblat mai demult si se rezolvase)
These are the days of our lives.

Chipicao

#65
Hmm, se pare că doar pe Opera nu merge, o să cercetez.

Ceasul ar trebui să meargă acum, dacă nu trebuie setat la Profile -> Look and Layout Preferences -> Time Offset: 0
μή μου τούς κύκλους τάραττε

alecs1

Nu pot explica ce se întâmplă, dar mi se întâmplă la toate ofertele de abonare rss cu Opera.
Soluţia băbească:
Dai accept/refuse (yes/no, sau ce mesaj o mai fi) la abonarea RSS şi apoi dai back. Apoi dacă ai răbdare dai submit bug la Opera ;).

Praetor

Pare-se ca e magic quotes activat sau ceva exagereaza cu add_slashes, atunci cand pui reason of edit.

Chipicao

Magic quotes? :blink:
Tocmai am editat un mesaj si am pus si reason for edit - merge perfect. Un link sau printscreen te rog...
μή μου τούς κύκλους τάραττε

Praetor


Chipicao

#70
Ce browser folosesti? Tind sa cred ca ai facut copy+paste la titlul topicului "Sfaturi in php" iar browserul a incercat sa copieze si link-ul, sau a facut ceva... ciudat :blink:

L.E. A testat si Foxter si nu are probleme
μή μου τούς κύκλους τάραττε

Praetor

N-am facut nici un copy paste. Am dat modify apoi am scris in fieldul de edit ' ' . A se vedea la programare la topicul lui ozzy.

Chipicao

#72
Stai că nu ştiam eu ce înseamnă "magic quotes" :fight:

Cred că se poate rezolva...
μή μου τούς κύκλους τάραττε

~Empathy~

Deci eu mor. Cred ca stiti de ce... Aceeasi problema.
We dance, and the music dies...

LNT



Poza e din IE6, in Opera sau in Firefox se vede bine. E numai la mine?
These are the days of our lives.

alecs1

Known exploder feature.


Caută pe net despre IE şi png-uri cu transparenţă.

Chipicao

Nu e IE, pe IE merge perfect, cel putin IE7. Opera e de vina  :wacko:
μή μου τούς κύκλους τάραττε

LNT

Ce vrei tu mă? Opera merge perfect. Eu iti spun ca e IE6 si tu ma bâzâi. ;;)

These are the days of our lives.

Chipicao

μή μου τούς κύκλους τάραττε

SoNic

Bine ca l-ati reparat astazi (27 oct). Nu stiam ce se intampla... Nu am platit curentu'?
Unsigned integer